Zero تا 100 ساخت اسم شرکت + 60 نمونه نام مناسب شرکت

در بعضی از موارد شاهد این هستیم که بعضی از افراد برای اسم شرکت خود از گویش ها و حتی زبان های دیگر نامی را انتخاب می کنند. در چنین مواردی به شما پیشنهاد می دهیم که اسم های عجیب و غریب را انتخاب نکنید، زیرا بر عکس تصور عموم مردم این اسم ها معمولا جذابیت چندانی ندارند. نکته مهمی که در رابطه با اسم خاص باید به آن توجه کنید این است که عنوان یکی از سیلاب های نام شرکت می توان از آن استفاده کرد، اما به عنوان اسم اصلی شرکت و اسمی تک سیلابی استفاده از آن امکان پذیر نخواهد بود.

بله مادامی که اسم مورد نظر در اداره ثبت شرکت ها به ثبت نرسیده باشد و مشابه آن وجود نداشته باشد ،مانعی برای ثبت آن نیست . به منظور پرداخت مبلغ حق الثبت وکیل رسمی شرکت سهامی که وکالتنامه دارد و یا یکی از شریک ها موظف است تا مدت یک ماه به اداره ی ثبت شرکت ها مراجعه کند. در این مرحله باید مقدمات دعوت بر اساس اساسنامه ی شرکت و قوانین تجارت را اجام دهند، سپس صورتجلسه ای که به امضای سهامداران رسیده است (همراه ثبت شرکت فهرست سهامدارانی که امضا کرده اند) را به اداره ثبت شرکت ها ارائه دهند. امروزه داشتن یک وب‌سایت فعال، حتی در حد درج اطلاعات پایه مجموعه، تاثیر بسیار زیادی در معرفی شرکت و کسب اعتبار آن دارد. در نتیجه، پیش از انتخاب نام شرکت بهتر است نگاهی به دامنه‌های در دسترس هم بیندازید. تحقیقات نشان می‌دهند که یوآرال‌های ساده، کوتاه و مرتبط با نام کمپانی‌ها در نظر مردم قابل‌اطمینان‌تر و دارای امنیت بالاتری هستند.

طبق دستورالعمل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اسم شرکت نباید لاتین باشد. نام های فارسی و ایرانی مورد تایید اداره ثبت شرکت ها قرار می گیرد. آیا تغییر نام شرکت امکان پذیر است ؟ تغییر نام شرکت سهامی خاص یا مسئولیت محدود چه مراحل و هزینه ای دارد و از چه طریقی انجام می شود؟ تمام این سوالات در ادامه پاسخ داده می شوند به طور دقیق. برخی از کلمات را می‌توان در اسم شرکت استفاده کرد اما باید بدانید آن‌ها جز سیلاب‌ها شمرده نمی‌شوند و در انتخاب نام شرکت باید از سه سیلاب دیگر نیز استفاده شود.

نکته آخر اینکه یک نام خوب باید منحصربه‌فرد بوده، به‌آسانی به خاطر سپرده شود و بتواند در آینده موجب سودآوری برای شرکت شود. یک اسم مناسب می‌تواند شرکت شما را به اوج برده و یک اسم نامناسب ممکن است اثرات منفی در روند پیشرفت شما بگذارد؛ پس برای آن وقت بگذارید. ۶- چه به تنهایی چه با دیگر اعضای گروه از پروسه طوفان فکری استفاده کنید.

  • به همین دلیل جز در مورد شرکت تضامنی (ماده 117 ق.ت) اگر اسم شرکت اسم یکی از شرکا باشد پس از خروجش از شرکت نمی تواند بدون عوض، تغییر اسم شرکت را تقاضا بکند چون اسم مزبور متعلق به شرکت است و جزء دارایی او محسوب می شود.
  • یک نام صحیح شرکت، می تواند شرکت شما را به اوج ببرد و از طرفی یک نام اشتباه نیز می تواند شرکت را به قعر بکشاند.
  • اسم شرکت باید سه سیلابی باشه ، اما برای انتخاب نام برند میتونید یک سیلابی انتخاب کنید و حتی می توانید از کلمات لاتین و زبان های دیگر هم استفاده کنید ( البته برای این کار نیاز به کارت بازرگانی دارید ) .
  • از کلماتی از قبیل ایران، ملت و … برای جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی پذیرفته نمی شود.
  • نامی که هم به شما برای برند سازی و موفقیت شرکت کمک کرده و هم قابلیت دریافت مجوز لازم برای ثبت شرکترا داشته باشد.

همچنین مراقب باشید نام انتخابی شما در سایر زبان‌ها معنای نامناسبی را تداعی نکند. این مدت برای شرکتهای سهامی عام «شش ماه از تاریخ تشکیل مجمع عمومی موسس» می باشد. ماده ۳- اشخاص حقوقی که ثبت نام پیشنهادی آنها مستلزم اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح است باید پیش از ارایه تقاضای ثبت تاسیس به مرجع ثبت شرکت ها ، به طریق مقتضی نسبت به اخذ مجوز اقدام و به ضمیمه مدارک تسلیم نمایند .

یه اسم میخواستم ک ب این مخفف انگلیسی بخوره ک بسته بندی هامون تغییر آنچنانی نکنه یا تکتاز توش باشه. با سلام لطفاً ی اسم شیک و خاص به برای فروشگاه اینترنتی میخواستم ممنون میشم راهنماییم کنید. میشه در خصوص انتخاب نام شرکت راهنماییم کنید.ممنون میشم چن نام بهم معرفی کنید.

اسم شرکت تضامنی:

بعضی افراد در شروع فرآیند انتخاب نام شرکت دچار شک بین اسم سخت و اسم آسان می‌شوند. مثلا ممکن است نامی را پیدا کرده باشید که از لحاظ تلفظ و املایی سخت و دشوار است. اما برای توجیه اسم سخت می‌گویید که خب فلان کمپانی بزرگ هم اسم سختی دارد اما به‌خوبی موفق شده است. برحسب موضوع فعالیت و مخاطبان هدف، نام شرکت را انتخاب نمایید. از انتخاب کلماتی که بصورت ترکیبی یا کلماتی که بصورت مخفف هستند در انتخاب نام شرکت پرهیز نمایید.

از حروف اول چند کلمه به صورت نام مخفف (مانند پی وی سی ) و یا ترکیبی از کلمات مختلف استفاده نشود. سلام می توانین از اسامی مانند پترو پالا صنعت آویژه استفاده نمایید . اسم انتخاب شده باید بتواند ارزش و تجربه را میان محصولات انتقال بدهد.

استعلام نام شرکت

درباره یه شرکت دانش بنیان که بر پایه فعالیت های خلاقانه قراره تشکیل بشه یه اسم میشه معرفی کنید. بابت درج نظر ممنونیم / امیدوارم که نمونه اسامی مفید بوده باشد . برای ارائه ی اطلاعات بیشتر در این حوزه در اسرع وقت با شما تماس خواهیم گرفت. برای ارائه ی اطلاعات در این حوزه در اسرع وقت با شما تماس خواهم گرفت . سلام یک اسم واسه فروص فالوور اینستاگران و لایو کامنت و… سلام دوست عزیز، لطفا جهت مشاوره با تلفن های مجتمع ثبتی ایلیا تماس برقرارکنید.

اسم برای ثبت شرکت

هر دو آنها باید بر اساس دستورالعمل تعیین نام شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری باشند و نام شرکا نباید در اسم آنها قید شود. تنها تفاوت نام‌گذاری آنها، الزام به درج عبارت سهامی خاص و با مسئولیت محدود ثبت برند در عنوان هر یک از آنها است. نام شرکت شما راه اصلی معرفی شما و محصولاتتان به جهان است؛ بنابراین استفاده از بهترین نام‌ها برای ثبت شرکت می‌تواند شما را برای رسیدن به این هدف یاری نماید.

پس از آن نیز می‌توانید از نام‌هایی که به شما پیشنهاد می‌دهیم، یک ایده برای اسم شرکت خود بگیرید. آشنایی با چندین ایده برای اسم شرکت و دانستن نکات مهم و بایدها و نبایدها در مورد نام مناسب شرکت و برندسازی، به شما در این زمینه کمک خواهد کرد. اولین اقدامی که در زمینه ی ثبت شرکت باید انجام داد، انتخاب یک اسم مناسب برای شرکت می باشد.

از جدیدترین اخبار و قوانین ثبتی باخبر شوید

تا بعد از انتخاب نام توسط شما، اشخاص بعدی از حقوق شما تبعیت نمایند و نام انتخابی شما دوباره ثبت نگردد. خواهشمند است با مطالعه آئین نامه و مراجعه به سایت شناسه ملی اشخاص حقوقی از تکراری نبودن یا مشابه نبودن یا مشهور نبودن نام انتخابی خود اطمینان حاصل نمایید. انتخاب اسم شرکت از بین لیست نمونه اسم شرکت که در این نوشتار برایتان قرار داده ایم ، جزء اولین مقرارت ثبت شرکت و در عین حال یکی از مهم ترین مراحل تاسیس ثبت شرکت است.

ثبت میزان همواره کوشیده است خدمات خود را به بهترین شکل ممکن در سریعترین زمان به انجام برساند و مشاوری امین برای مدیران و کارآفرینان عزیز کشورمان باشد. امور اداری و برند سازی شرکت خود را از 0 ثبت تغییرات شرکت تا one hundred به ما بسپارید و تمرکز خود را بروی امور تخصصی کارتان بگذارید. به هرحال پس از ثبت شرکت به دلایل متعددی ممکن است که تصمیم بر تغییر نام شرکت گرفته شود.

شما با ثبت علائم تجاری خاص محصولات می‌توانید دست تقلید گران و جاعلان را از کپی نمودن محصولاتتان کوتاه کنید. به یاد داشته باشید که نام تجاری انتخابی شما حتما باید حداقل سه سیلابی باشد و اگر اسم کمتر از این مقدار باشد مورد پذیرش سازمان ثبت اسناد و املاک قرار نخواهد گرفت. اگر قصد دارید مالکیت مادی و معنوی یک شرکت را به نام خود ثبت کنید، اولین گام این است که نام تجاری ( نام برند) خود را ثبت کرده و علامت تجاری خود را مشخص کنید. به عبارت ساده‌تر مهم‌ترین وظیفه شما در هنگام راه‌اندازی یک شرکت، انتخاب بهترین نام‌ها برای ثبت شرکت مدنظرتان است. در هنگام ثبت نام تجاری به این نکته توجه کنید که این نماد ، معرف خدمات یا محصولی است که قصد فروش آن را دارید. نباید از اسامی و کلماتی بی معنا در نام شرکت به کار گرفته شود چنانچه مستند نام باید از فرهنگ لغت های معتبری من جمله عمید ، دهخدا ، معین و … در سامانه اینترنتی ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری به طور کامل توضیح داده شود .