نمونه صورتجلسات تغییرات در موسسات غیرتجاری

یکی از قوانینی که در همه ی شرکت های سهامی خاص رعایت می شود این است که باید ۳۵% از میزان سرمایه شرکت در یکی از بانکهای کشور در حسابی که به نام شرکت است بلوکه شود که این وجه پس از ثبت شرکت قابل برداشت می باشد. شرکت با مسئولیت محدود ،شرکتی است که بین دو یا چند نفر برای امور تجارتی تشکیل شده و هر یک از شرکا بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات شرکت است(م 94ق ت )در اسم شرکت باید عبارت شرکت تضامنی (با مسئولیت محدود)قید شود. جهت ثبت‌نام اینترنتی میتوانید از طریق پایگاه اینترنتی اداره کل ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری اقدام نمائید. اگر شرکت شما هیچگونه فعالیتی نداشته باشد می توانید شرکت خود را منحل نمایید. و یا اقدام به فروش آن نماید تا هیچگونه مشکلی پیش نیاید.در واقع انجام مراحل پلمپ دفاتر س ل ۹۸ از اقدامات لازم و ضروری برای شرکت ها می باشد و باید نسبت به تمامی مراحل در اولین فرصت اقدام نمایید.

سپس شماره ثبت شرکت در آن وارد شده و مهر اداره کل ثبت شرکت‌ها و موسسات غیر تجاری در آن درج می‌شود. به این صورت، امکان هیچ‌گونه جابجایی و تغییر اطلاعات وجود نخواهد داشت. در پایان هر سال مالی هم شرکت باید این دفترها را به اداره مالیات تحویل دهد. اگر ثبت شرکت مسئولیت محدود برای شما مناسب نیست می توانید ثبت شرکت سهامی خاص را انتخاب کنید.

نمونه صورتجلسه تغییر محل موسسه

2- درصورتی كه مجمع با حضور اكثريت تشكيل شده رعايت تشريفات دعوت وفق اساسنامه و ارايه مدارک مثبته به ضميمه صورتجلسه به اداره ثبت شركت ها الزامی است. با تکمیل فرم ها و ارسال آن به اداره ی ثبت شرکت ها چنانچه درمدارک ارسالی نقص و ایرادی نبود،از متقاضیان دعوت بعمل خواهد آمد تا در اداره ثبت جهت امضا ذیل دفتر ثبت و سایر اقدامات لازم حضور به عمل آورند. همان طور که می دانیم،شرکت ها پس از این که تاسیس شدند، می بایست به ثبت برسند.در ثبت شرکت اولین سوالی که به ذهنمان می تغییرات شرکت رسد این است که چرا شرکت ثبت می کنیم و لزوم ثبت شرکت چیست؟ پاسخ سوال روشن است. چنانچه پس از کامل کردن فرمها و ارسال آنها به اداره ی ثبت شرکت ها صورتجلسه شما ایراد یا نقص داشته باشد پیام رفع نقص برای شما ارسال می شود که باید اقدام به رفع آن کنید و مستندات رفع نقص را در پاکت و پوشه مخصوص رفع نقص قرار داده و به اداره ثبت شرکت ها ارسال کنید. پس از اینکه مجوز های لازم برای ثبت شرکت را دریافت نموده شد، اقدام به افتتاح حساب و مجوز بانک از طریق سامانه را می کند.

  • 3 – لازم است خريدار و فروشنده به يكي از دفاتر اسناد رسمي مراجعه و نسبت به تنظيم سند انتقال سهم‌الشركه اقدام واصل يا تصوير برابر اصل سند به ضميمه صورتجلسه تحويل اداره ثبت شركتها شود.
  • در این قسمت می بایست روز و ماه سال مالی شرکت ثبت شود و پس از آن روزنامه‌ی مؤسسه یا شرکت را از فهرستی که در اختیار دارید در نظر بگیرید.
  • 4- صورتجلسه حداكثر در ظرف يک ماه از تاريخ تشكيل جلسه تحويل اداره ثبت شركت ها شود.
  • به موجب قوانین ایران من جمله قانون تجارت، برخی از تغییرات انجام گرفته در شخص حقوقی همچون تغییر اعضای هیات مدیره، تغییر بازرسان و تغییر اساس نامه یا سرمایه شرکت باید در اداره ثبت شرکت ها ثبت گردیده و در روزنامه رسمی آگهی شود.
  • کاربران برای ورود به سامانه جامع ثبت شرکتها باید به سایت irsherkat.ssaa.ir مراجعه کنند.

به طور کلی اشخاص حقوقی با اعتماد بیشتر مردم روبه رو هستند. در نتیجه بازار کار بهتری دارند و در تجاری سازی برند خود هم موثرتر واقع می‌شوند؛ البته ناگفته نماند که یک شرکت معتبر برندی مناسب نیز باید داشته باشد به عبارتی دیگر ثبت برند ثبت شرکت نیز برای شناخته شدن در دنیای تجارت ضروری است و اشخاص حقیقی و حقوقی باید برندی خاص و مناسب به ثبت برسانند. 1-کلیه صورتجلسات می بایست روی سربرگ شخصیت حقوقی مربوطه پس از امضاء اشخاص ذی سمت و با مهر آن شخصیت حقوقی تهیه و ارسال گردد.

سامانه جامع ثبت شرکتها Irsherkat Ssaair

این نکته برای شریک ضامن حائز اهمیت است که در مقابل تمام بدهی ها .و قروضهای شرکت مسئول است حتی اگر این بدهی ها بیشتر از دارای و سرمایه شرکت باشد. اعضای شریک با مسئولیت محدود کسانی هستند که فقط مسئولیت سرمایه ای هستند که گداشته اند و این نکته باید رعایت شود که در اسم شرکت باید شرکت مختلط قید شود. موسسه ی حقوقی تکسفیر در کلیه ی زمینه های انحلال شرکت مشاوره ای دقیق برای شما دارد شما میتوانید با مراجعه به موسسه ی ما مراحل را دقیق و تخصصی به پایان برسانید. در شرکت با مسئولیت محدود یک یا چند نفر مدیر که خارج از شرکا هم باشند میتوانند به صورت نامحدود اداره شرکت را برعهده داشته باشند که از مزایای این نع شرکت به حساب می آید. اگر میخواهید امور تجاری خود را پیش ببرید میتوانید شرکت خود را با مسئولیت محدود به ثبت برسانید.

کدپستی ……………… به تهران ……….خیابان …………..کوچه ………….پلاک…………کدپستی …………………………….انتقال یافت. ۵-ارائه برگ نمایندگی در صورتیکه درصورتیکه شخصی حقوقی عضو هیئت مدیره باشد . 3 – مدير تصفيه با امضاء ذيل صورتجلسه قبولي خود را اعلام و همچنين اقرار به دريافت دفاتر و اسناد و مدارك و اموال مؤسسه نمود.

آدرس http //sherkat.ssaa.ir

به هر دلیل که مد نظر برای کسب و کار باشد در ابتدا باید شرکت را به ثبت برسانند. در اینجا به شرح مراحل تاسیس ثبت شرکت پرداخته می شود. سامانه تخصصی ثبت شرکت و ثبت علائم تجاری (های ثبت) یک شرکت معتبر که شامل کارشناسان مجرب در زمینه ثبت شرکت، ثبت برند، کارت بازرگانی، اخذ جواز، تغییرات شرکت ثبت برند تجاری ، طراحی سایت وخدمات مربوط می باشد و آماده ارائه خدمات به صورت تضمینی به مشتریان محترم خواهد بود. هدف ما ارئه خدمات VIP و مشاوره رایگان به مدیران محترم شرکت ها و مؤسسات غیر تجاری با بهره گیری از بهترین فناوری های اطلاعاتی، ارتباطی، اتوماسیون و نیروهای انسانی متخصص و کارآمد است.

مدارک لازم برای ثبت شرکت

۲ ـ فتوکپی مصدق شناسنامه و کارت ملی شرکاء جدید همراه صورتجلسه به اداره ثبت شرکتها ارسال گردد . در صورتی که مجمع با حضور اکثریت سهامداران تشکیل شده با رعایت تشریفات دعوت وفق اساسنامه شرکت و مواد لایحه اصلاحی قانون تجارت(ماده 99)الزامی است. مي‌شود كه ضمن مراجعه به اداره ثبت شركتها نسبت به ثبت صورتجلسه و پرداخت حق‌الثبت و امضاء ذيل دفاتر ثبت اقدام نمايد.

در هر حال ، بعد از رسیدن به حدنصاب ، تصمیم گیری در مجمع مزبور ، همیشه با اکثریت دو سوم آرای اعضای حاضر در جلسه رسمی ، معتبر خواهد بود. لازم به ذکر است در صورتی که جلسه با حضور اکثریت شرکاء/ سهامداران تشکیل شده رعایت تشریفات دعوت وفق اساسنامه شرکت یا قانون تجارت با ارائه مستندات الزامی است. هر شرکت سهامی به وسیله یک عده اشخاص صاحب سهم اداره می شود که هیئت مدیره نامیده می شود.

چنانچه در نظر باشد رییس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت یک نفر باشد و این امر در اساسنامه مقرر نشده باشد و با رعایت ماده 124 لایحه اصلاحی قانون تجارت باید مراتب به تصویب 3/2 اعضای مجمع برسد. بعد از تکمیل اطلاعات و پذیرش اینترنتی از طریق سامانه و اخذ تاًییدیه ی پذیرش، باید نسخ اصلی صورت جلسات تنظیمی و ضمائم آن ها را از طریق باجه های پست به صورت سفارشی به آدرس ذکر شده در تأییدیه ی پذیرش ارسال نمایید و از مراجعه ی حضوری به منظور تحویل مدارک ثبت شرکت خودداری کنید. ثبت شرکت برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد سامانه جامع ثبت شرکتها در کانال تلگرام حقوق تجاری عضو شوید . کارشناسان مرکز مشاوره حقوقی دینا نیز آماده اند تا با ارائه خدمات مشاوره حقوقی تلفنی دینا به سوالات شما عزیزان پیرامون سامانه جامع ثبت شرکتها پاسخ دهند. تشکیل مجمع عمومی فوق العاده با حضور کلیه شرکاء این صورتجلسه توسط سهامداران امضاء شده و مهر شرکت پای صورتجلسه میخورد.