نمونه اسامی شرکت و برند

با وارد نمودن حداقل یکی از اطلاعات فوق، در صورتیکه شرکت مورد نظر قبلا ثبت شده باشد اطلاعات کلی آن شامل نام کامل، تاریخ تأسیس و ثبت، شناسه ملی واحد ثبتی آدرس و کد پستی شرکت قابل روئت می باشد. به منظور حصول اطمینان از عدم ثبت نام انتخابی شرکت می توانید به پایگاه های اینترنتی ذیل مراجعه فرمایید. اسامی که مخفف حرف اول چند کلمه هستند، معمولا تایید ثبت دریافت نمی‌کنند. یک اسم جذاب می‌تواند در نرخ تبدیل کسب و کار شما هم تأثیر داشته باشد.

از آن جا که شخصیت حقیقی شرکاء از شخصیت حقوقی و تجاری آن ها منفک می باشد، بطور معمول اسم شرکت غیر از اسم حقیقی یا تجاری شرکاء انتخاب می گردد و قانون تجارت نیز در این خصوص صراحت دارد که شرکت تحت اسم مخصوصی تشکیل خواهد شد. قرار نیست برای ساخت اسم شرکت یکی دو ساعت زمان بگذارید، فکر کنید و ناگهان بهترین اسم را پیدا کنید. این کار فرایندی زمانبر است که حتی گاهی تا چند ماه هم طول می‌کشد. برای انتخاب بهترین نام، باید مرز میان وسواس و حساسیت بیش از اندازه و دقت بالا در انتخاب نام را بدانید. گاهی اوقات مدیران یک کسب و کار لیستی بلند بالا از اسامی پیشنهادی دارند که در میان آن‌ها چندین اسم مناسب هم دیده می‌شود، اما بخاطر حساسیت بیش از حد باز هم به دنبال اسم‌های جدیدتر می‌گردند.

  • همچنین به عنوان نمونه و برای کمک کردن به ایده‌پردازی، چند نمونه اسم مناسب برای شرکت‌های مختلف ارائه می‌دهیم.
  • اسم یک شرکت باید جذاب باشد، قبول کنید که در بعضی از فعالیت های تجاری نام شرکت باعث جذب مشتری های بیشتری به سمت آن می شود، به همین دلیل باید نام جذابی را برای شرکت خود انتخاب کنید، تا این موضوع هم شامل حال شما شود.
  • از اسامی خلاصه شده ای مانند “پی وی سی” در نام شرکت خود استفاده نکنید.
  • سلام وقتتون بخیر باشهبنده به دنبال اسم شرکت بازرگانی میباشم که از اسم النا یا پارتا استفاده شده باشد .

در ثبتینو مشاوره برای انتخاب یک اسم مناسب برای شرکت شما به صورت رایگان انجام می شود، یعنی نیازی به پرداخت هزینه نیست. اما در صورتی که بخواهید کارشناس های ما یک نام را برای شما انتخاب کنند و دیگر بابت ثبت آن نام نگرانی نداشته باشید، هزینه بسیار کمی از شما دریافت خواهد شد. اسم یک شرکت باید جذاب باشد، قبول کنید که در بعضی از فعالیت های تجاری نام شرکت باعث جذب مشتری های بیشتری به سمت آن می شود، به همین دلیل باید نام جذابی را برای شرکت خود انتخاب کنید، تا این موضوع هم شامل حال شما شود.

شاید تصور کنید که استفاده از کلمه دلنشین برای یک نام، انتخاب مناسبی نیست، در صورتی که این کلمه دقیقا همان صفتی است به دنبال آن هستیم. نام یک شرکت باید دلنشین باشد، این دلنشینی باعث می شود که مشتری های بیشتری ثبت شرکت در تهران به سمت کسب و کار شما جذب شوند و به همین دلیل به این موضوع باید توجهی خاص داشته باشید. بعد از آن که نام مناسبی را برای شرکت خود انتخاب کردید، باید مدارک مورد نیاز برای ثبت آن شرکت را هم فراهم کنید.

نکاتی که هنگام ساخت اسم شرکت باید به آن توجه داشته باشید

صدور کلیه گواهینامه های ایزو با کد قابل استعلام و حداقل زمان ممکن با توجه به فعالیت شما و ارسال مشاور و استقرار سیستم ایزوی مربوطه. شما سال ها پیش شما می توانستید در ایران نام های یک سیلابی یا نهایتا دو سیلابی انتخاب نمایید، اما اکنون نام های انتخابی شما باید ۳ سیلاب (بخش) به بالا باشند. اسم شرکت همان قدر مهم است که پرچم یا سرود ملی یک کشور اهمیت دارد. در همین راستا به شما پیشنهاد می شود، برای نحوه ی انتخاب نام مناسب و آگاهی از شرایط و ضوابط مربوطه، مطالب زیر را مطالعه فرمایید. در انتهای مراحل پس از تکمیل اطلاعات مربوط به اعضاء و سهامداران شرکت به مرحله تایید نهایی و رسید پذیرش خواهید رسید.

مطابق بود ن نام انتخابی با اخلاق حسنه و هم چنین ضوابط قوانین و هم چنین عدم استفاده از واژه های بی معنی و نا معتبر و خلاف اخلاق حسنه. کارشناسان ما با کارنامه درخشان حقوقی و ثبتی و با داشتن چارچوب محکم قانونی همیشه همراه شما خواهند ثبت برند تجاری بود. _استفاده از اسامی ائمه و نام های متبرکه در موسسات خیریه، فرهنگی و شرکت های خدمات زیارتی پس از اخذ مجوز و در صورت رعایت سایر موارد، ممکن می باشد. نام های انتخابی باید ایرانی باشد و توسط مراجعی که وجود دارد تایید شوند.

خدمات ثبت شرکت، رتبه بندی شرکت، اخذ کارت بازرگانی، رتبه بندی مدرک تحصیلی، خرید و فروش شرکت تماس : 09123438517 و 09126010223

اغلب عنوان های افتتاح شرکت ، شرکت سهامی خاص ، شرکت با مسئولیت محدود و شرکت دانش بنیان میباشد . در صورت وجود تعارض با مقررات، مراتب رد نام با ذکر علت به اطلاع متقاضی خواهد رسید. در این شرایط، متقاضی موظف است دوباره پنج اسم جدید را به ترتیب اولویت به اداره ثبت شرکت‌ها ارائه دهد و روند انتخاب نام شخصیت حقوقی همانند بار اول انجام می‌پذیرد. نامِ تاییدشدۀ شخصیت حقوقیِ در شرف تاسیس یا در حال تغییر فقط به مدت ۳ ماه از تاریخ تایید اعتبار دارد و اگر برای ثبت و آگهی آن اقدامی صورت نگیرد، این اسم منقضی می‌شود و دیگر اعتبار نخواهد داشت.

اسم شرکت که تکراری نباشد

ممکن است راه‌های مختلفی هم وجود داشته باشد اما بهترین اسامی خاص برای برند را تنها می‌توان با تمرکز بر روی مشتری به دست آورد. نام انتخابی، دارای سابقه ثبت نباشد؛ دارای معنا و مطابق با فرهنگ اسلامی باشد؛ حداقل سه سیلاب باشد؛ لاتین نباشد، واژه ی بیگانه نباشد و فارسی ثبت تغییرات باشد. انتخاب نام شرکت و ثبت آن مراحل و قوانین مختلفی دارد که در ادامه بصورت تیتر وار به آن میپردازیم. توصیه میشود نامی را انتخاب کنید تا با گذشت مدت زمان مشخص نیاز نباشد آن را تغییر دهید و همچنین به شما کمک کند تا بتوانید مجوز های دیگر را به راحتی بگیرید.

انتخاب بهترین نام برای شرکت

انتخاب نام نسبت به سالیان اخیر دشوار تر هم شده چرا که با ترویج ثبت شرکت ، نام های بسیاری به ثبت رسیده اند و اداره ثبت شرکت ها به منظور رعایت حقوق شرکت های ثبت شده ، امکان ثبت نام های تکراری را از متقاضیان سلب کرده است . اشخاص حقوقی نیز پیش از ثبت و طی مراحل مربوط به آن ، در ابتدا باید اقدام به انتخاب نامی مناسب برای شخص حقوقی ( شرکت ها ) کنند . شما میتوانید برخی از نام های اصیل ایرانی جهت انتخاب برای نام شرکت یا موسسه خودر را در صفحه انتخاب نام مناسب برای شرکتمشاهده نمائید. همچنین در انتخاب نام شرکت ، مخاطبین بازار را در نظر بگیرید و از انتخاب نام های پیچیده و دشوار برای شرکتتان بپرهیزید.نامی را انتخاب نمایید که به راحتی تلفظ شود و در اذهان باقی بماند.

برای تغییر نام شرکت نیز رعایت تمام شرایط تعیین نام شرکت الزامی است. برای کسب اطمینان از تکراری نبودن اسم مدنظر می توانید به مشاوران و وکلای خانه ثبت تماس بگیرید. در تعیین و انتخاب نام شرکت باید نهایت دقت انجام شود تا عنوان انتخابی مورد تایید کارشناسان قرار بگیرد. برای دریافت اطلاعات درباره نمونه اسم برند و شرکت می توانید با کارشناسان ثبت برند و ثبت شرکت گروه ما در ارتباط باشید. برای تایید نهایی نام شرکت بعد از انتخاب آن باید پس از تنظیم کلیه اوراق ثبت شرکت، ثبت سامانه ای شرکت در اداره ثبت شرکت ها انجام گیرد. پس از ثبت نام شرکت ها در سامانه ثبت شرکت ها، کارشناسان تعیین نام شرکت در اداره، نام های پیشنهادی شرکت را بررسی نموده و در صورت نداشتن تشابه، نام شرکت را مشخص می نمایند.

اسم و نام شرکت باید کاملا متمایز با اسم های دیگر شرکتها باشد باید فقط خاص همان شرکت باشد. اگر تعداد شرکای شرکت به بیش از ۱۲ نفر برسد انتخاب و قید نام اعضای هیات ناظر درصدر صورتجلسه ضروری است و بازرسان باید ذیل صورت جلسه مزبور را امضاء نمایند. اضافه کردن اعداد به نام هایی که سابقه ثبت دارند پذیرفته نمی شود و در صورت استفاده اعداد در نام های جدید پیشنهادی باید نگارش آن ها به صورت حروفی باشد. اضافه کردن کلمات توصیفی از قبیل اصل،نوین،برتر،برترین،نو به اسامی ثبت شده قبلی پذیرفته نمی شود.

اضافه کردن کلمات توصیفی مانند اصل، نوین، برتر، برترین، نو به اسامی ثبت شده قبلی پذیرفته نمی شود. به یاد داشته باشید برند شما فقط اسم شما نیست بلکه شیوه برخورد شما با مشتریان، ارائه خدمات و یا محصولات با کیفیت و شناسایی درست و به موقع نیاز و درخواست مشتری را نیز شامل می شود. عناوینی که مختص تشکیلات دولتی و کشوری باشند، از جمله نام‌هایی اختصاری که رسماً متعلق به دولت هستند، نظیرِ ایران، کشور، نزاجا، ناجا و… مگر با ارائه مجوز از مقام صلاحیت‌دار دولتی.