مراحل پلمپ دفاتر قانونی در سامانه اداره ثبت شرکتها

پس از بررسی پرونده نتیجه به درخواست کننده ابلاغ می شود.در صورتت کامل بودن مدارک مورد تایید قرار می گیرند و متقاضی باید مدارک را به اداره ثبت شرکتها ارائه دهد و مسئول دفتر به ثبت و پیش نویس آگهی تأسیس شرکت در دفتر ثبت شرکت ها می پردازد. پس از احراز هویت درخواست کننده و اضاء او ذیل دفتر و تایید متقاضی با عبارت ثبت با سند برابر است شماره ی ثبت در اظهارنامه شرکت ثبت می گردد. آنچه که برابر تکالیف قانونی برای این مجموعه مهم است، بهبود فرآیندهای ارایه خدمات با توجه به سامانه ثبت شرکت دو اصل سرعت و صحت خدمات مورد تقاضا است. باید تصریح کرد که یکی از دغدغه‌های اصلی در خصوص شناسایی اشخاص حقوقی در مراجع ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری، بحث یکسان‌سازی امور و ایجاد رویه واحد در اقدامات ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری است. در همین راستا، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور علاوه بر ایجاد واحد نظارتی به عنوان «اداره نظارت بر ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری» نسبت به طراحی سامانه جامع با هدف اصلاح فرآیندها و تمرکز مدیریت و کارشناسی در مراکز استانها اقدام کرده است.

ثبت شرکت هانا خدماتی مانند ثبت شرکت و ثبت تغییرات شرکت ها ، ثبت برند و علامت تجاری، خرید و فروش شرکت و همچنین فروش برند آماده را در سریع‌ترین زمان ممکن و با هزینه مناسب به شما ارائه می‌دهد. بعد از آشنایی با نحوه پیگیری ثبت شرکت، سه حالت برای پرونده شرکت، پیش رو دارید که توسط اداره ثبت شرکتها به متقاضیان اطلاع رسانی می شود. بنابراین در پایان مطلبِ نحوه پیگیری ثبت شرکت به حالتهای احتمالی پرونده اشاره می کنیم. میزان سرمایه شرکتها برای ثبت شرکت مسئولیت محدود و موسسات غیر تجاری حداقل 1 میلیون ریال است لکن در شرکت های سهامی خاص و سهامی عام و تعاونی ها سرمایه به شکل سهام تعریف شده و دارای محدودیت نیست.

آشنایی و آموزش کار با سامانه ثبت تاسیس شرکت

برای چت در WhatsApp کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید. نوع دفتر مورد تقاضای شخص دفتر کل و روزنامه و تعداد برگهای دفتر و تعداد جلد دفتر را درج کرده و اطلاعات وارد شده را ذخیره می‌کنیم. در مرحله بعد اسامی اعضاء هیات مدیره و مشخصات آنها مانند نام، نام خانوادگی، نام پدر ، تاریخ تولد و … وارد کرده و با کلیک بر روی گزینه گام بعدی وارد مرحله بعد شوید. همانند مرحله قبل در اینجا نیز با گرفتن فرم تقاضانامه و شرکت‌نامه مطابق با اطلاعاتی که وارد کرده‌اید به شما نشان داده می‌شود.

سامانه irsherkat.ssaa.ir

9- متقاضی نتیجه ثبت موسسه را در قالب روزنامه رسمی ثبت شرکتها و اساسنامه دارای مهر و شماره ثبت در سامانه مراکز بارگذاری می کند. استفاده از تسهیلات بانکی و انواع وام‌های کارآفرینی و نیز شرکت در مناقصه‌ها و مزایده‌ها و حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی منوط به ثبت رسمی شرکت است. اصلی ترین هدف از تشکیل یک شرکت های تجاری این است که از راه تجارت و کسب و کار در بازارهای تجاری به انتفاع مالی دست پیدا خواهند کرد و همچنین میتوانند با تولید محصول یا ارائه خدمات برخی از نیازهای جامعه را برطرف کنند . تنها با وارد کردن شناسه ملی شرکت، تعداد آگهی و مبلغ محاسبه شده به صورت آماده‌ی پرداخت برای شما در دسترس خواهد بود و می‌توانید تمام آگهی‌های خود را یکجا پرداخت نمایید. در سامانه ثبت شرکتهامتن اساسنامه نیز مورد نیاز است ، پیش از ثبت نام این متن را آماده کنید .

طرح آجر به آجر

هر یک از نهادهای دولتی در کشورمان صرف نظر از اینکه زیر نظر کدام یک از قوای سه گانه اجرائیه، قضاییه و یا مقننه فعالیت می کنند، دارای وب سایت اختصاصی بوده که بخشی از خدمات آن نهاد را به شکل اینترنتی و غیر حضوری به افراد جامعه ارائه می کند. شما بلافاصله بعد از پرداخت روزنامه قبلی می توانید تغییرات جدید را در سامانه ثبت کنید. هر گونه تغییر در موضوع شرکت در مجمع عمومی فوق العاده انجام می شود(مجمع عمومی فوق ثبت شرکت العاده تجمع سهامداران شرکت است که به دلیل انجام تغییرات گرد هم جمع می آیند و تصمیم گیری می کنند). پس از مراجعه به لینک بالا استان و شهر را وارد کرده و با وارد کردن شناسه ملی شرکت به مرحله بعد خواهید رفت. وقتی فرم را پر می کنم و گزینه بعدی را میزنم ، ارور می دهد که گزینه های ستاره دار الزامی است، در صورتی که همه گزینه های ستاره دار را پر کرده ام و تنها گزینه که باقی می ماند، همین گزینه غیرفعال است .

  • حتی اگر شرکتی فعالیتی در سال گذشته نداشته باشد باید دفاتر پلمپ شده آن سال را به اداره دارایی تحویل دهد.
  • نامی که افراد بتوانند آن را به خوبی به خاطر بسپارند و تلفظ آن آسان باشد.
  • پس از ارسال مدارک ،کارشناس حقوقی مدارک را بررسی کرده و پس از بررسی در صورتی که مدارک مورد تایید کارشناس مربوطه قرار گرفته باشد، (پیگیری درخواست از طریق همین سامانه امکان پذیر است) اجازه پرداخت وجه دفاتر و پلمپ آن را دارید.
  • با این حال در سامانه ثبت شرکت‌ها، برای هر نوع از شرکت حداقل میزان سرمایه مشخص شده است.
  • اشخاص حقوقی پس از ثبت شرکت بنابر دلایل متعددی ممکن است دست به اعمال تغییراتی در شرکت بزنند که در ابتدا بر حسب نوع تصمیم باید صورتجلسه مربوطه را در مجمع خاصی تنظیم کنند و امضاء تمامی اعضاء نیز ذیل آن باشد .

پس ثبت شرکتنامه، رسمیت یافتن آن بین شرکاء است که در دفتر جداگانه به عمل می آید و شرکاء تماماً ذیل ثبت را امضا می کنند و مطابقت ثبت را با اصل شرکتنامه تصدیق خواهند نمود. پلمپ دفاتر توسط اداره کل ثبت شرکت ها وموسسات غیرتجاری انجام می‌گیرد. سپس شماره ثبت شرکت در آن وارد شده و مهر اداره کل ثبت شرکت‌ها و موسسات غیر تجاری در آن درج می‌شود. به این صورت، امکان هیچ‌گونه جابجایی و تغییر اطلاعات وجود نخواهد داشت.

مدیرکل ثبت شرکتها و مؤسسات غیرتجاری سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از آغاز به کار سامانه پذیرش صورتجلسه تغییرات شرکتها و مؤسسات غیر تجاری از ابتدای مرداد ماه سال جاری خبر داد. قبل از عملی شدن افزایش سرمایه ، سرمایه تعهدی شرکت بایستی کلاً پرداخت شده باشد و در اجرای رعایت ماده 161 شرکت بازرس داشته باشد و گواهی لازم به همراه صورتجلسه به اداره ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری ارسال گردد. وقتی اطلاعات نهایی به طور کامل و با دقت توسط متقاضی وارد رایانه شد، رایانه تایید پذیرش را به متقاضی نشان می دهد که متقاضی باید به دقت آن را مطالعه کند. از این جا به بعد شما همواره می توانید با ورود اطلاعات در سامانه ی اینترنتی و دریافت کد رهگیری از طریق همین سامانه، تصمیمات اخذ شده را دنبال نموده و از محتوای آن مطلع شوید. لذا از قابلیت های سودمندی که با ثبت نام کردن اینترنتی به دست می آید استفاده از همین فهرست پیگیری است که می توان به راحتی بدون مراجعه ی حضوری، پیگیر پاسخ درخواست خود شد.

anonymous