شرکت سهامی خاص

شرکت های با مسئولیت محدود، مربوط به شرکت هایی می باشد که فعالیت آنها تجاری نبوده و سهامداران آن حداقل دو نفر می باشد. در شرکت های سهامی عام، مسئولیت افراد محدود به میزان سهام آنها خواهد بود و بیشتر شرکت های بازرگانی محسوب می شوند. بعد از ارسال و کارشناسی اگر ایرادی از طرف کارشناس وجود نداشته باشد ، ابلاغیه برای مراجعه و مطالعه پیش نویس آگهی و پرداخت وجوه ثبتی صادر میشود .برای ثبت باید نام مناسب اتخاذ نمود . نام شرکت میبایست کاملا فارسی و معنا دار باشد ، تکراری نباشد و از اسم خاص در آن استفاده شده باشد و نوشتن اعداد فقط به صورت حروف مجاز است .فعالیت‌های اقتصادی به شیوه‌های متفاوتی اعمال می‌شود. پشتیبانی از فعالان این امر و چگونگی نظارت بر فعالیت‌های اقتصادی و تجاری نیازمند کسب آگاهی و اطلاعات ضروری در این حیطه است. در این راستا و بر اساس قوانین وضع شده هرگونه فعالیت اقتصادی در حال انجام به صورت شراکتی نیازمند ثبت یک شخصیت حقوقی است.

اعضای تشکیل دهنده شرکت سهامی خاص

برای ثبت شرکت سهامی خاص ابتدا باید بدانید تعداد اعضای شرکت نباید کمتر از 5 نفر باشد به عبارتی 3 نفر عضو و 2 نفر بازرس ( به صورت حداقلی است و اگر بیشتر باشد طبق قانون ثبت شرکتها مانع ندارد. برای نقل و انتقال سهام در شرکت سهامی خاص باید صورتجلسه ای تنظیم شود سپس انتقال دهنده سهام و گیرنده آن به اداره مالیاتی شرکت مربوطه مراجعه کند و مالیات را برای انتقال سهام و دریافت گواهی پرداخت مالیات پرداخت کند و مدارک ثبتی را نیز پرداخت کند. و آدرس محل تصفیه صورت جلسه انحلال را ظرف مدت 5 روز ازتاریخ تشکیل مجمع عمومی به اداره ثبت شرکتها ارسال تا پس از ثبت در روزنامه رسمی آگهی شود. قسمت پرداخت نشده مبلغ اسمی سهام مذکور درماده 5 بر حسب احتیاجات شرکت در موعد یا مواعدی که طبق تصمیم هیأت مدیره تعیین می شود پرداخت می گردد و دراین مورد هیأت مدیره وفق مواد 35 تا 38 لایحه قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت اقدام خواهد نمود. با توجه به اینکه فرمودین شرکت سهامی خاص شما کلاً three سهامدار بیشتر نداره، برای برگزاری مجامع عمومی (با هر نوع تصمیمی از جمله نقل و انتقال سهام)، حضور هر سه سهامدار در مجمع عمومی حتماً الزامی هست.

جستجو در پرشین ثبت

در رابطه با تعداد اعضای هیئت مدیره در شرکت سهامی عام در قانون تجارت به صورت صریح پیش بینی شده است که تعداد باید حداقل 5 نفر باشد . اما برای شرکت های سهامی خاص هیچ قانونی به تصویب نرسیده است . طبق قانون تعداد شرکای شرکت سهامی خاص مبنی بر این که تعداد اعضای آن حداقل باید three نفر باشند . برای ثبت تغییر موضوع فعالیت ابتدا باید مجمع عمومی فوق العاده تشکیل شود سپسپ صورتجلسه ای تنظیم شود و ذیل آن به وسیله همه اعضای هیات رئیسه امضا شود.

سال مالی شرکت روز اول فروردین هر سال آغاز می شود و روز آخر اسفند همان سال به پایان می رسد اولین سال مالی شرکت از تاریخ تأسیس تا آخر اسفند ماه همان سال می باشد. 10_مبادرت به تقاضا و اقدام برای ثبت هر گونه علامت تجارتی و اختراع. تمام حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای موسسه حقوقی ویستا آریا محفوظ می باشد.

وجود نظریه سازمانی به ویژه به قانون گذار اجازه داده است که فعالیت شرکت ها را در روند آزاد بازار کنترل کند. در صورتی که شرکت تغییراتی داشته است ارائه فتوکپی ثبت تغییرات شرکت الزامی است. در گام بعد باید وارد سامانه ی ثبت شوند و در آنجا ثبتنام کنند و از اطلاعات پرونده پرینت بگیرند و به همراه رسید پذیرش به اداره ی ثبت ارسال کنندو سپس برای آگهی انحلال در روزنامه اقدام کنند. پس از ۵ روز از زمان این جلسه بایستی با در دست داشتن مدارک لازم به اداره ثبت مراجعه کنید و درخواست خود را ارائه دهید. گام ششم باید میزان سرمایه ی هر کدام از شرکا را مشخص کنید و سپس اطلاعات مربوط به نماینده ی شرکت به همراه حدود اختیاراتش را ثبت کنید. حداقل سرمایه برای ثبت شرکت های مختلف یکسان نمی باشد و با توجه به نوع شرکت این عدد متفاوت است، برای سرمایه گذاری در شرکت سقفی وجود ندارد.

شرکتهای تجاری، به شرکت های قراردادی و عقدی اطلاق می شود که به واسطه ضوابط و قوانین تجاری و مالی، به عملیات تجاری، سرمایه گذاری وگرفتن سهام همراه با سودی معین می پردازند. پس از برگزاری مجمع با حضور اکثریت سهامداران می بایست اصل روزنامه حاوی آگهی دعوت از مجمع بهمراه صورتجلسه به اداره پست تحویل گردد. تهیه ی تقویم آورده ی سود در شرکت های سهامی خاص بر عهده ی کارشناسان رسمی دادگستری خواهد بود.

  • در نهایت، روند ثبت شرکت با درج آگهی در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران و انتشار آگهی در روزنامه کثیرالانتشار به پایان می‌رسد.
  • 3- در واقع مدیر در شرکت های نسبی مانند وکیل عمل می کند و باید از حق و حقوقی شرکت دفاع کند و باید پاسخگوی هیئت مدیره و سهامداران باشد.
  • ثانیا شخص حقوقی با نماینده خود از جهت مدنی مسئولیت تضامنی دارد.
  • مجموعه فعالیت هایی که از یک مجموعه خدمات رسان به متقاضیان ارائه میگردد والزاما اشکار نمیباشد ومالکیت چیزی را به همراه ندارد.
  • شما در ابتدای اجاره مدک قطعا یک قرارداد ( احتمالا محضری ) با شرکت پیمانکار دارید که در اون ذکر شده که سود سهام به شما تعلق خواهد گرفت یا خیر، به اون قرارداد رجوع بفرمایید.

الف- رسیدگی به گزارش موسسین و تصویب آن و همچنین احراز پذیره نویسی کلیه سهام شرکت و تادیه مبالغ لازم. 11- مقررات راجع به تشکیل مجامع عمومی، ترتیب اداره آن ها، نحوه اخذ رای و اکثریت لازم برای اعتبار تصمیمات. دوست عزیز کارکنان رسمی دولتی می تواند زیر 5 درصد سهامدار باشند و نمی توانند عضو هیئت مدیره باشند. با سلام، خواهر شما نمی توانند بازرس باشند، در کل بازرسین نباید نام خانوادگی یکسانی با سهامداران داشته باشند. صاحبان سهام حق انتقال سهام خود را ندارند مگر باموافقت هیأت مدیره ، نقل و انتقال سهام با نام باید در دفتر ثبت سهام شرکت به ثبت برسد و انتقال دهنده و انتقال گیرنده یا نمایندگان قانونی آنها باید دردفتر شرکت حاضر شده نقل و انتقال را گواهی می نمایند . بقیه ی اعضای هیئت مدیره عضو عادی به حساب می آیند و در رای گیری دارای موقعیتی برابرهستند.

ت سهام وثیقه

شرکت سهامی خاص مجاز به فعالیت در امور مختلف است اما بیشتر در ردیف شرکت­ های بازرگانی و تجاری قرار می­ گیرد، چه موضوع فعالیت آن تجاری باشد و چه غیر تجاری. چنانچه این موضوع در اساس‌نامه روشن نشده باشد، شرکا به نسبت سهمی که در شرکت سهامی خاص دارند دارای رأی خواهند بود. مهم‌ترین ویژگی شرکت سهامی خاص این است که هر یک از ثبت تغییرات شرکا فقط به میزان سهام خود مسئول پرداخت بدهی‌های احتمالی خواهند بود. هیات مدیره و مدیر عامل ارکان اجرایی شرکت می باشند مثلاَ دعوت از مجامع عمومی، انعقاد قرارداد با ثالث و انتشار آگهی در صلاحیت ارکان اجرایی شرکت می باشد. چنانچه مدیرعامل بخواهد عضو هیات مدیره باشد بایستی الزاماً حداقل دارای یک سهم از سهام شرکت باشد.

کلیه مدارک فوق برای اداره ثبت شرکت ها از طریق پست ارسال شود . بهتر است قبل از اینکه ثبت را تکمیل نمایید مدارک را تمام و کمال آماده کنید تا فرصت زمان ثبت نام و یا رد پرونده پیش نیاید. اعضای تشکیل دهنده این شرکت ها three ثبت برند تجاری نفر سهامدار و 2 نفر بازرس مس باشد که ارتباط بین این افراد نباید نسبی و یا سببی باشد .در ثبت این شرکت الزامی است که کلمه سهامی خاص در نام آن ذکر شود .

تقسیم سود و اندوخته بین صاحبان سهام فقط پس از تصویب مجمع عمومی عادی جایز خواهد بود و در صورت وجود منافع تقسیم ده درصد از سود ویژه سالانه بین صاحبان سهام الزامی است. از سود خالص شرکت پس از وضع زیانهای وارده در سالهای قبل باید معادل یک بیستم آن بر طبق ماده a hundred and forty لایحه قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت به عنوان اندوخته قانونی موضوع شود. درمجمع عمومی عادی، حضور دارندگان اقلاً بیش از نصف سهامی که حق رای دارند ضروری است. اگر دراولین دعوت حدنصاب مذکورحاصل نشد مجمع برای بار دوم دعوت خواهد شد و با حضور ثبت شرکت هر عده از صاحبان سهامی که حق رأی دارند رسمیت یافته و اخذ تصمیم خواهد نمود به شرط آن که در دعوت دوم نتیجه دعوت اول قید شده باشد. هر گاه مجمع عمومی به وسیله هیأت مدیره دعوت شده باشد دستور جلسه را هیأت مدیره و هرگاه به وسیله بازرس دعوت شده باشد بازرس معین می نماید وهرگاه مجمع عمومی توسط صاحبان سهام دعوت شود دستور جلسه توسط آنان تعیین خواهد شد. پس از مراجعه به سایت اداره ثبت شرکت ها و ورود به بخش تاسیس، نسبت به ورود اطلاعات شرکت اقدام نموده و پس از تایید نام توسط کارشناسان، مدارک را از طریق پست به اداره ثبت شرکتهای استان ارسال نمایید.

شرکت های سهامی خاص

به یاد داشته باشید که این سامانه تنها سامانه رسمی در این حوزه می باشد. یکی از مهم ترین معیارهای اعتبار شرکت ها را می توان ثبت شدن آنها دانست. این امر از طریق گواهی سوء پیشینه که شما ارائه می دهید ثبت و از طریق استعلام آنلاین تایید خواهد شد. اما آیا لزومی دارد که این قوانین و نام شرکت همواره ثابت باشد یا امکان تغییر آن وجود دارد؟؟ جواب این سوال این است که هر تغییری که در شرکت صورت می گیرد بایستی به صورت کامل و جامع ثبت شود.

باید مدارک آن را به همان بانکی که برای شرکت حساب باز شده است ارائه نمود. در این گونه شرکت ها سهامداران وظیفه ای جز داشتن سهام ندارند. بنده قصد تاسیس یک شرکت کوچیک برای کارهایی از قبیل مونتاژ مدارات الکترونیکی، برق کشی ساختمان و… دارم. سلام، خیر مشکلی ایجاد نمی کند اما در ادامه شما نیاز به کد اقتصادی و کد کارگاهی بیمه دارید و بعدا نیاز خواهید داشت که محل دفتر را اداری کنید، جهت دریافت مشاوره و رفع مشکل می توانید تماس بگیرید. مالیات بحثی مفصل دارد که در قالب سوال اینجا قابل پاسخگویی نیست، لطف بفرمایید تماس بگیرید.