شرکت سهامی خاص

باید دو سال کامل از زمان ثبت شرکت سپری شده باشد و همچنین دو تراز نامه ی آن توسط مجمع عمومی تصویب شود. مجمع عمومی موسس و فوق العاده وجود دارد می تواند در کلیه ی امور شرکت تصمیم گیری نماید. صورت جلسه مجمع عمومی توسط منشی تهیه می شود و اعضای هیئت رئیسه امضا می نمایند.

  • پس از ارسال پستی شماره مرسوله باید از طریق سامانه وارد پرونده شود.
  • در اين صورت دستورجلسه مجمع بايد در آگهي دعوت قيد شود.
  • شرکت سهامی خاص به نوعی از شرکت ها گفته می شود که سرمایه اولیه لازم برای ثبت شرکت توسط سهامداران خاص پرداخت می شود.
  • مجمع عمومی فوق العاده مؤسسه……………………..ثبت شده به شماره ………………………مورخ …………….

چون تشکیل شرکت های سهامی عام همراه با تشریفاتی طولانی است،مواد اصلاحی قانون تجارت برای امور ساده تری که طبعاَ شرکای کمتری دارد یک نوع شرکت سهامی مقرر داشته که بشرح فوق شرکت سهامی خاص نامیده می شود. اگر بخواهیم تشریفات شرکت سهامی خاص را نسبت به شرکت سهامی عام خلاصه کنیم باید بگوییم در مورد شرکت سهامی خاص،اولاَ تشریفات پذیره نویسی وجود ندارد،ثانیاَ ورقه تعهد وجود ندارد،ثالثاَ تشکیل مجمع عمومی موسس لازم نیست. شرکتهای سهامی که تمام سرمایه آنها در موقع تاسیس منحصرا توسط موسسین تامین گردیده است . این گونه شرکت ها ، شرکت سهامی خاص نامیده می شوند (ماده ۴ ل.ا.ق.ت) حداقل تعداد سهامداران در شرکت سهامی خاص ۳ نفر و حداقل سرمایه در زمان تاسیس ۱۰۰۰۰۰۰ ریال می باشد و سرمایه شرکت به سهام مساوی تقسیم می گردد ، در خصوص حداقل تعداد اعضاء هیات مدیره مقرراتی وضع نگردیده است . بر طبق نظریه حقوقی شماره ۵۱۵۶ /۷ مورخ ۱۳/۷/۱۳۶۷ تعداد اعضای هیات هیات مدیره نمی تواند کمتر از ۳ نفر باشد.

حداقل سرمایه باید در ثبت شرکت رعایت شود ، چنانچه در اکثر شرکت ها یک میلیون ریال است و لازم به ذکر است سرمایه نقدی ، غیر نقدی باید مشخص گردد . برای ثبت شرکت در سامانه irsherkat.ssaa.ir باید با تمامی قواعد و ضوابط مربوطه آشنایی داشته باشید تا بدون نقص اطلاعات خود را به ثبت برسانید . لازم به ذکر است اظهارنامه دفتر ثبت تجارتی یکی از مدارک اصلی جهت اخذ تغییرات شرکت کارت بازرگانی حقیقی و چه حقوقی است . سامانه ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری از بخش های متعددی تشکیل شده است که هر یک جهت انجام امری مورد استفاده قرار می گیرند که به صورت جداگانه هر یک را توضیح خواهیم داد . در گذشته کلیه خدمات مربوط به ثبت شرکت و … به صورت حضوری انجام می گرفت ، چنانچه همین امر سبب هدر رفتن هزینه و زمان بسیاری از متقاضیان می شد .

مرحله دوم : انتخاب نام مناسب برای شرکت

دسته بعدی افرادی است که نوآوری ندارند و صرفا هدفشان واردات و صادرات کالاها می باشد و جنبه تجاری دارد. با توجه به نکات ذکر شده، انتخاب نام شرکت مورد نظر، مرحله مهمی است و در موفقیت آن کسب و کار تاثیر زیادی دارد. باید نامی مناسب و کوتاه انتخاب کنید تا همه بتوانند آن را تلفظ کرده و بخاطر بسپارند.

برای اینکه شرکت سهامی عام را به ثبت برسانید طبق ماده ۱۰۷ لایحه اصلاحی قانون تجارت باید حداقل ۵ نفر عضو داشته باشید . یکی از شرایط تاسیس شرکت سهامی عام این است که حداقل باید ۳ نفر سهامدار داشته باشد(طبق ماده ۳ لایحه اصلاحی قانون تجارت). مبلغ سرمایه درشرکت با مسئولیت محدود نقدی می باشد و در شرکت سهامی خاص ۳۵% از مبلغ سرمایه اولیه شرکت باید به بانک واریز شود.حداقل سرمایه لازم یک میلیون ریال می باشد.

نمايندگي شركت در برابر اشخاص و كليه ادارت دولتي و موسسات خصوصي. هر يك از مديران بايد در مدت مديريت خود مالك حداقل….. هر گاه مجمع عمومي به وسيله هيئت مديره دعوت شده باشد دستور جلسه را هيئت مديره و هرگاه به وسيله بازرس دعوت شده باشد بازرس معين مي نمايد و هرگاه مجمع عمومي توسط صاحبان سهام دعوت شود دستور جلسه توسط آنان تعيين خواهد شد. باحضور اکثریت / کلیه شركاء درمحل قانوني مؤسسه تشكيل شد.

http //sherkat.ssaa.ir ا

براساس مفاد ماده ی 107 هیات مدیره شرکت از بین صاحبان سهام انتخاب می شوند که تعداد آن ها در شرکت های سهامی عام حداقل 5 نفر و در شرکت سهامی خاص حداقل 3 نفر است و کلاَ یا بعضاَ قابل عزل می باشند. 1- کلیه صورتجلسات می بایست روی سربرگ شخصیت حقوقی مربوطه پس از امضاء اشخاص ذی سمت و با مهر آن شخصیت حقوقی در سه نسخه و ظرف مدت سه روز از طریق پست به اداره ثبت شرکتها ارسال و سپس بارکدپستی را در سامانه درج نمائید . 1-کلیه صورتجلسات می بایست روی سربرگ شخصیت حقوقی مربوطه ثبت برند تجاری پس از امضاء اشخاص ذی سمت و با مهر آن شخصیت حقوقی در سه نسخه و ظرف مدت سه روز از طریق پست به اداره ثبت شرکتها ارسال و سپس بارکدپستی را در سامانه درج نمائید . شرکت سهامی خاص به انگليسي نوعی شركت سهامي است که سهام آن قابل داد و ستد در بورس اوراق بهادار نیست ولی توسط مردم به راحتی قابل معامله است و چنانچه فعالیت شرکت سهامی خاص در زمینه هاي مانند خدمات نظافتی،حسابداری، تغییر و نگهداری و … بدون در نظر گرفتن موضوع بازهم این شرکت چون سهامی خاص است، تجاری می باشد.

مدارک اخذ رتبه پیمانکاری چیست؟

با ورود به صفحه ی روزنامه، “روز شروع سال مالی” و “ماه شروع سال مالی” را در کادر مربوطه پر کنید. همچنین در این صفحه اطلاعات روزنامه ی شرکت با انتخاب از فهرست روزنامه ی شرکت مشخص می گردد. پس از مراجعه به سامانه مذکور و انتخاب نوع شخصیت حقوقی ، اطلاعات هویتی نماینده ، وکیل ، حوزه ثبتی شرکت ، آدرس شرکت و تاریخ شروع سال مالی را درج نمایید . اشخاص باید ثبت شرکت سالانه برای پلمپ دفاتر قانونی شان به موقع اقدام کنند و پس از اتمام مراحل مربوطه ، دفتر کل و دفتر روزنامه دریافت کنند و موارد مربوطه را در آن یادداشت نمایند . یکی از مهم ترین کارکرد های این بخش از سامانه برای اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی آن است که با وارد نمودن شماره پلمپ دفاتر تجارتی شان می توانند اقدام به اخذ اظهارنامه دفتر ثبت تجارتی کنند .

ثبت شرکت و علائم تجاری

7- شباهت نزدیک به 50 درصد با نام های تجاری دیگر امکان ثبت علامت را بسیار ضعیف می کند. 6- اسامی خاص و ساختگی شانس بسیار بالایی برای ثبت دارند. 5- در صورت عدم ثبت علامت در طبقات مورد درخواست، علامت می تواند یک کلمه و یا ترکیبی از کلمات و اعداد و سمبل، طرح، رنگ، شکل و … باشد.

چنانچه در نظر باشد رییس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت یک نفر باشد و این امر در اساسنامه مقرر نشده باشد و با رعایت ماده 124 لایحه اصلاحی قانون تجارت باید مراتب به تصویب 3/2 اعضای مجمع برسد. همانطور که شرکت ها و سایر اشخاص حقوقی ایرانی ملزم به دریافت شناسه ملی می باشند، شرکت ها ی خارجی که در ایران فعالیت داشته نیز ملزم هستند تا با مراجعه به سایت جامع ثبت شرکتها به آدرس irsherkat.ssaa.ir برای دریافت کد فراگیر اقدام نمایند. نامشرکتعبارتست ازشرکتبیمه سرمد (سهامیعام) که در این اساسنامه از این پس،شرکتنامیده میشود.

4– در صورتي كه مجمع با حضور اكثريت شركاء تشكيل شده باشد رعايت تشريفات دعوت وفق اساسنامه و ارائه مدارك مثبه به ضميمه صورتجلسه به اداره ثبت شركتها الزامي است. 2– در صورتي كه مجمع با اكثريت شركاء تشكيل شده باشد رعايت تشريفات دعوت وفق اساسنامه و ارائه اسناد مثبته به ضميمه صورتجلسه به اداره ثبت شركتها ارسال گردد . three – در صورتي كه مجمع با اكثريت شركاء تشكيل شده باشد رعايت تشريفات دعوت وفق اساسنامه و ارائه اسناد مثبه به ضميمه صورتجلسه به اداره ثبت شركتها ارسال گردد. اگر سهامداران مدیرعامل را از بین اعضای هیات مدیره انتخاب نمایند؛ مدت تصدی مدیر عامل با مدت عضویت او در هیات مدیره یکسان خواهد بود.