شرکت سهامی خاص چیست ؟ قوانین شرکت سهامی خاص

ثبت شرکت سهامی خاص ، برای ثبت این نوع شرکت حداقل 5 نفر عضو مورد نیاز می باشد و هدف از ثبت آن اجرا و انجام پروژه های بازرگانی ، پیمانکاری و تجاری می باشد. در ثبت شرکت سهامی خاص تمامی مراحل کاری در اداره ثبت شرکت ها انجام خواهد شد. بعد از معین و واریز کردن سرمایه، لازم است که اسناد مورد نیاز آماده شوند. نخستین و اساسی ترین مدرک لازم برای ثبت شرکت سهامی خاص، آیین نامه است که اساس و محور حقیقی شرکت می باشد.

  • شرکت سهامی خاص، شرکتی است که سرمایه آن به سهام تقسیم شده و مسئولیت صاحبان سهام محدود به مبلغ اسمی آن ها است.
  • ی) در شرکت سهامی خاص، مسئولیت هر یک از صاحبان سهام محدود به مبلغ اسمی سهام آن ها است.
  • هرگاه قسمتی از تعهد مؤسسین به صورت غیرنقد باشد باید عین آن یا مدارک مالکیت آن را در همان بانکی که برای پرداخت مبلغ نقدی ‌حساب باز شده است تودیع و گواهی بانک را به ضمیمه اظهارنامه و ضمائم آن به مرجع ثبت شرکت ‌ها ارائه نمود.
  • ثبت شرکت کاج با سابقه طولانی مدت و درخشان در زمینه خدمات مربوط به ثبت و مشاوره کسب و کار سعی کرده است خدماتی با بهترین کیفیت را در کنار مناسب ترین قیمت در اختیار متقاضیان گرامی قرار دهد.
  • 8- اعضا در ثبت شرکت سهامی خاص باید بالای 18 سال باشند و نباید سوء پیشینه کیفری داشته باشند.
  • استقبال از این شرکت به دلیل کارایی قابل توجه برای انواع موضوعات فعالیت و سرمایه گذاری کلان مناسب است.

هنگام سامانه ثبت شرکت باید بلافاصله قبل یا بعد از نام شرکت عبارت “سهامی خاص” در تمام اوراق، اعلامیه‌ها و آگهی‌های شرکت به‌‎طور شفاف و روشن درج شود. منظور از مبلغ اسمی سهام هر فرد صاحب سهم، تمامی مبلغی است که در شرکت سرمایه گذاری نموده است. همانطور که گفته شد، مسئولیت هر صاحب سهم در بدهی‌های شرکت، به مبلغ سرمایه وی محدود می‌شود. همچنین لازم است بدانید که سرمایه هر شرکت سهامی، به قسمت‌های مساوی تقسیم خواهد شد که هر قسمت از آن را سهم می‌نامند.

چگونگی ایجاد شرکت سهامی خاص:

این نوع شرکت در واقع شرکتی تجاری بوده که سرمایه آن به سهام تقسیم شده و همانطور که گفته شد، همه سرمایه توسط موسسان آن تامین خواهد شد. همچنین مسئولیت سهامداران در مقابل سود و زیان شرکت، مستقیماً وابسته ثبت شرکت به مبلغ اسمی سهام آنها خواهد بود. 7) ۶۵٪مابقی سرمایه در تعهد سهامداران می باشد به همین دلیل شرکت های سهامی خاص دارای اعتبار بالاتری بوده و جهت شرکت در مناقصات و مزایدات در اولویت می باشند .

ثبت شرکت سهامی خاص

میخواستم راهنمایی فرمایید به چه صورتی می توان انصراف داد تا در آینده مشکلی برای اعضا پیش نیاد. چون این نکته را که اعضا هیئت مدیره نمیتونن در استخدامی دولتی شرکت کنند رو در نظر نگرفتیم و به همین دلیل قصد انصراف داریم.ممنون میشم راهنمایی فرمایید. شرکت سهامی خاص یکی از رایجترین شرکتهایی است که در ایران ثبت می شود. منظور از ثبت شرکت­ سهامی خاص ، شرکت­های تجاری است که سرمایه آنها به سهام تقسیم می­شود و تمام سرمایه شرکت توسط موسسین آن تامین می­شود.

انتخاب نام شرکت سهامی خاص

نام شرکت بهتر است شامل عنوان سهامی خاص باشد، اما نبود آن جرم محسوب نمی شود. در پایان متن، در صورت داشتن هر گونه سوالی، می توانید با تیم مشاوران هلدینگ بین المللی ملاصدرا تماس گرفته و پرسش های خود را با آنان در میان بگذارید. معرفی نامه دریافت عدم سوء پیشینه را شرکت ثبتی دریافت نموده و به دفاتر پلیس+ ۱۰ مراجعه کرده و پس از دریافت گواهی سوء پیشینه بعد از یک هفته به شرکت ثبت کننده تحویل نمایید. 6- مشخصات و اطلاعات مدیران فعلی و آدرس محل سکونت و همین طور میزان و حدود اختیارات آن ها به علاوه نحوه تعیین جایگزین برای آن ها باید به صورت شفاف اعلام گردد. برای تشکیل جلسات هیئت مدیره بیش از نصف اعضای هیئت مدیره باید در جلسه حاضر شوند. هیئت مدیره در جلسه اول خود از بین اعضا(اشخاص حقیقی) یک رئیس و یک نائب رئیس انتخاب می نمایند.

همانطور که گفته شد جهت تاسیس شرکت سهامی خاص، حضور حداقل 3 عضو به عنوان هیئت مدیره و حداقل ۲ عضو به عنوان بازرس (یکی بازرس اصلی و دیگری بازرس علی البدل ) الزامی است که همگی باید به سن قانونی 18 سال رسیده باشند. به طور معمول شرکت هایی که اقدام به ثبت شرکت سهامی خاص می کنند شرکتهای عمرانی، تولیدی، نفت یا پتروشیمی، شرکت های بورس و یا شرکت های دولتی هستند. در عصر حاضر اینترنت جایگزین تمام روش های سنتی شده است.به طوری که در زمینه های اداری نیز، امروزه تمام ادارات و سازمان ها دارای سایتهایی هستند که سهولت کار متقاضیان را مد نظر دارند. به این ترتیب تعداد مراجعین به سازمان ها کاهش یافته و افراد قادر می شوند تا بسیاری از کارها را به صورت غیر حضوری انجام دهند و در زمان و هزینه ی خود صرفه جویی نمایند. در انتخاب نام شرکت و برگه و اوراق شرکت سهامی عام، ذکر عبارت سهامی عام الزامی است و در شرکت سهامی خاص، عبارت سهامی خاص باید ذکر شود.

پس از گذشت ۲۴ ساعت کاری نتیجه نام های ارسال شده تعیین و تکیلف می شود و یکی از نام ها مورد تائید اداره قرار می گیرد (درصورتی که تائید نام انجام نشد مجدد این پروسه تائید نام طی شود). ولیکن این عملیات کمی تخصصی و شاید برای شما گیج کننده باشد . لازم به ذکر است اگر سرمایه اولیه شرکت بیشتر یا موضوع خاص تر باشد طبیعتا کمی هزینه ها بیشتر می شود. اما اگر تصمیم دارید که از موسسات حقوقی مانند ثبت ونک و خدماتشان بهره ببرید و بدون صرف وقت و نیاز به آشنایی با قوانین و استرس کار شما توسط کارشناسان متخصص انجام گیرد ، یک مبلغ کارمزد موسسه که تعرفه آن برای ثبت شرکت سهامی خاص مشخص است به آن اضافه می گردد. پس از وارد نمودن اطلاعات خود و در صورت داشتن وکیل، اطلاعات وکیل نوع شرکت سهامی خاص را انتخاب نمایید.

general