شرایط و مدارک لازم برای ثبت شرکت در مناطق آزاد

کشور و روزنامه کثیرالانتشار، جزو هزینه ثبت شرکت سهامی خاص محسوب نمی‌شود اما انجام این دو مورد ضرورت دارد. البته دریافت وجوه از طرف آنان به این معنا نیست که در مقابل اشخاص ثالث مسئولیتی ندارند و در واقع مقررات ماده ۲۳ لایحه قانونی ۱۳۴۷ در مورد سهامداران شرکت سهامی خاص نیز لازم الرعایه است. در صورتی که قصد ثبت شرکت دارید حتماً قبل از هر اقدامی برای تعیین حداقل سرمایه ثبتی شرکت خود و مسائل حقوقی آن، با کارشناسان با تجربه و کاربلد موسسه حقوقی مشهور تماس بگیرید تا با مشاوره‌های لازم بهترین تصمیم ممکن را اتخاذ کنید. مطابق قانون مالیاتی اشخاص حقوقی تجاری و غیر تجاری پس از ثبت شدن در اداره ثبت شرکتها، موظف هستند طی دو ماه نسبت به تشکیل پرونده مالیاتی و اخذ کد اقتصادی (کد مالیاتی) خود اقدام نمایند.

مدارک ثبت شرکت

یک رویکرد دیگر که بسیار مدنظر است اینکه اعضای هیات مدیره برای شرکت با مسئولیت محدود نیاز است به انتخاب روزنامه کثیرالانتشار ندارند اما این گزینه برای شرکت سهامی خاص الزامی بوده و نیاز به ارزیابی دقیقی دارد. از این رو ما در این مقاله به بررسی مدارک لازم برای ثبت شرکت های غیر سهامی یعنی شرکت با مسئولیت محدود، تضامنی ، نسبی و مختلط سهامی و غیر سهامی پرداخته، اطلاعات مورد نیاز و نکات مهم مربوط به نحوه ارائه این مدارک و مقدمات تشکیل این شرکت ها را مورد بررسی قرار می دهیم. سپس باید بدانیم نوع شرکتی که میخواهیم انتخاب کنیم چیست ؟ نوع شرکت در واقع بنابه نوع فعالیت و تعدد شرکا می تواند از بین 7 نوع شرکت تجاری قابل ثبت در کشور انتخاب شودکه این شرکتها همان مسئولیت محدود ، سهامی خاص ، تعاونی ، تضامنی ، موسسه ، سهامی عام را مشخص نماییم . بعد از آنکه نوع آن مشخص شد براساس نوع شرکت انتخابی تعداد نفرات را در شرکت مشخص نماییم لازم به ذکر است که به طور مثال شرکت مسئولیت محدود تعداد شرکت حداقل دونفر است یعنی با دونفر شرکت ثبت می شود و تا 12 نفر امکان حضور در شرکت مسئولیت محدود وجود دارد .

تعریف شرکت سهامی خاص

قبل از هر چیزی می بایست سهم هر کدام از شرکای تجاری خود را در شرکت معلوم کنید. ممکن است شخصی به تنهایی بخواهد برای ثبت اقدام کند و در این راستا اعضای خانواده خود را جهت شرکای تجاری انتخاب کند. اما برخی از افراد دارای شریکانی هستند که قبل از ثبت شرکت مراحل ثبتی می بایست توافقات اولیه در زمینه میزان سهام هر کدام از افراد در سرمایه و دارایی شرکت لحاظ گردد که بعدا افراد شرکت با مشکل مواجه نشوند. مدارک لازم برای ثبت شرکت با دقت در نوع شرکت تفاوت هایی دارد و باید به طور انفرادی بررسی شوند.

تکمیل دو برگ تقاضانامه شرکت با مسئولیت محدود که به امضا کلیه اعضا رسیده باشد. بنابراین کاربرد کلمه سود در خصوص درآمد آن ها جایز نیست و آنچه به شرکا داده می شود مازاد دریافتی است که به نسبت معاملات انجام با شرکت توسط شرکا به آن ها پرداخت می شود. البته قضیه برای شرکت های سهامی خاص و عام و تعاونی تفاوت دارد. اولین روش که عمومیت بیشتری برای اقدام به ثبت شرکت دارد، استفاده از سامانه اینترنتی ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری است. شما می‌توانید خودتان برای کار با سامانه دست به کار شوید یا از شرکت‌های واسطه ثبتی کمک بگیرید. اما پیشنهاد ما به شما بهره‌گیری از دانش، تخصص و تسلط شرکت‌های ثبتی است تا بتوانید روند تخصصی ثبت شرکت را ایمن‌تر پیش ببرید.

خضریان: ضرورتی برای ثبت سند خودرو در دفاتر اسناد رسمی وجود ندارد

برای مشاهده ” نمونه صورتجلسات شرکت های با مسئولیت محدود ” اینجا کلیک کنید . ارائه گواهی پرداخت حداقل 35 % سرمایه شرکت از بانکی که حساب شرکت در شرف تاسیس در آن جا افتتاح شده است. در نام شرکت بامسئولیت محدود، می بایست عبارت ” بامسئولیت محدود ” قید شود. همچنین، در نام شرکت نبایستی اسم هیچیک از شرکاء آورده شود والا شریکی که نامش در اسم شرکت ذکر شده باشد، در مقابل اشخاص ثالث حکم شریک ضامن را خواهد داشت. ثبت شرکت می تواند فرصتی باشد تا بخش خصوصی نیز با دریافت پروژه های ارائه شده بر اساس اصل forty ثبت شرکت در تهران four قانون اساسی بتوانند از فعالان اقتصادی جامعه باشند.

  • شرکتی است که تحت نام مخصوصی جهت انجام امور تجاری بین 2 یا چند نفر با مسئولیت تضامنی تشکیل می شود به طوری که اگر دارایی شرکت برای ادای قروض و تعهدات شرکت کافی نباشد هریک از اعضای شرکت به تنهایی مسئول پرداخت تمام قروض و تعهدات شرکت در مقابل افراد ثالث است.
  • اولین روش که عمومیت بیشتری برای اقدام به ثبت شرکت دارد، استفاده از سامانه اینترنتی ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری است.
  • 2)هیئت مؤسس پس از آماده نمودن اساسنامه و سایر مشخصات تعاونی؛ جهت دریافت موافقت نامه تشکیل تعاونی از وزارت تعاون اقدام می‌نمایند.
  • در شرکتهای سهامی عام نقل و انتقال سهام نیازی به دریافت موافقت افراد سهام دار ندارد اما در شرکت سهامی خاص هرگونه نقل و انتقال سهام وابسته به موافقت موافقت هیات مدیره و مدیران است.

شرکت ثبت فوری علاوه بر ارائه مشاوره برای افراد خوش ذوقی که خود علاقمند به انجام مراحل ثبت کردن شرکتشان هستند، خدماتی برای ثبت کردن برند و شرکت نیز ارائه می دهد. به این صورت که با سپردن نام شرکت، اعضا و حوزه فعالیت، شرکت را برای شما ثبت کرده و مدارک قانونی را به شما تحویل خواهد داد. موسسه خدمات اداری کاج با علامت تجاری ثبت شده، با سالها تجربه موسسان خود در حوزه های مشاوره و راه اندازی و ثبت شرکت و اخذ مجوزات همواره خدمات خود را با بهترین کیفیت و مناسبترین قیمت ها اجرایی نموده است.

با توضیحات کاملی که در همین مقاله در ارتباط با تفاوت‌ها، مزایا و معایب هر دو شرکت سهامی خاص و با مسئولیت محدود ارائه کرده‌ایم، خودتان انتخاب نمایید که کدام نوع از شرکتها را ثبت نمایید. همچنین می‌توانید با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی مشهور مشاوره تخصصی رایگان داشته باشید. مطابق ماده 195 قانون تجارت ، در صورتی که در شخص حقوقی با مسئولیت محدود شرکا بیش از 12 نفر ‌باشد باید هیئت نظار تشکیل شود هیئت نظار از سه نفر از شرکا تشکیل می شود که عضو هیئت مدیره نباشند. هیئت نظار باید بررسی نماید که دستور مواد ninety six و 97 قانون تجارت رعایت شده است.

اگر شخص حقوقی به عنوان عضو یا شریک معرفی می شود ارائه ی روزنامه رسمی و معرفی یک شخص به عنوان نماینده. 6-پس از بررسی توسط کارشناس و در صورت تایید تمام موارد ؛ آگهی و شماره ثبت صادر می شود. 3-تکمیل شرکتنامه، اساسنامه، صورتجلسه هیئت مدیره، صورت جلسه مجمع عمومی موسسین که توسط تمام شرکاء و اعضا هیات مدیره امضاء شده باشد.

anonymous