راهنمای Zero تا 100 ثبت موسسه حقوقی

ثبت موسسات در تهران در اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری و در شهرستانها در صورتی احیانا هنوز اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری وجود نداشته باشد، در اداره ثبت مرکز اصلی آن شهرستان انجام خواهد پذیرفت. بعد از ثبت موسسه غیر تجاری ظرف مدت ۱۰ روز کاری باید هزینه روزنامه ها پرداخت شود و بعد از این زمان باید ظرف مدت ۲۰ روز پلمپ دفاتر را اخذ کرد و همچنین ظرف مدت ۲ ماه برای اخذ کد اقتصادی اقدام نمود. جهت تعیین محل قانونی موسسات غیر تجاری مجوزی می بایست از مرجع صادر کننده مجوز استعلام اقامتگاه گرفته شود و بعد از بازدید و تائید محل اقامتگاه موسسه غیر تجاری می توانند آن محل را جهت فعالیت تعیین و انتخاب نمود.

شرکتها اکثرا با اهداف سود آوری و کسب منفعت تاسیس می شوند در حالی که موسسات می توانند با اهداف متفاوتی تاسیس شوند که سوداوری یکی از آنهاست. خیر، این تامین سرمایه تنها به منظور کمک و یاری رساندن به این مؤسسات است و باعث شریک شدن در موسسه نمی شود. اگر بخواهیم موسسه ای عمومی تاسیس کنیم که اهداف چندگانه و چند منظوره داشته باشد باید چگونه عمل نماییم. با کارشناسان خبره و وکلای پایه یک باتجربه همکار ما در موسسه مشاوره داشته باشید. جلسات هیئت مدیره با حضور اكثریت مدیران موسسه رسمیت پیدا میکند و تصمیمات آن ها با اكثریت آراء دارای اعتبار خواهد بود. افتتاح حساب بانکی و پرداخت های قانونی قبل از ثبت شرکت و ارائه شماره شباء.

همچنین لازم است بدانید که در حال حاضر موسسات زیادی در ایران به ثبت رسیده‌اند. بنابراین ثبت نام‌های تک سیلابی تا سه سیلابی تقریباً با دشواری مواجه شده است. اما ثبتیما می‌تواند به شما کمک کند نامهایی تک سیلابی به بالا را اخذ کنید.

متقاضی اکنون با استفاده از ایمیل خود که هنگام پر کردن درخواست عضویت به سامانه ارائه داده، به عنوان نام کاربری؛ و رمز عبوری که برایش پیامک شده است میتواند وارد سامانه شود. ثبت شرکت­ ها دارای مراحل مختلف و طولانی است و همانگونه که قبلا هم در متن بالا اشاره شد مدارک ارسالی همیشه به صورت­ های مختلف ماهوی و شکلی مورد بررسی قرار می­ گیرد. طبق ماده 586 قانون تجارت، موسسات و تشکیلاتی را که مقاصد آن ها مخالف با انتظامات عمومی یا نامشروع باشد نمی‌توان ثبت کرد. از بزرگترین اشتباهات افراد انجام فعالیت‌های علمی و فرهنگی بدون ثبت موسسه و کسب مجوز است که پیامدهای قانونی زیادی دارد. یکی از عواملی که منجر به بروز مشکل در ثبت موسسه می‌شود، بحث دریافت مجوز از ارگان‌های مربوطه است. شرکا حق انتقال سهم خود را به شخص دیگری ندارند مگر با رضایت کامل دیگر شرکای مجموعه که حداقل دارای سه چهارم سهم باشند.

مشاوره ثبتی رایگان

برای مشورت میتوانید از مشاوره رایگان کارشناسان ثبتی هانا ثبت کمک بگیرید. کافیست در ساعات اداری با شماره ۴۴۲۸۸۳۶۰-۰۲۱ تماس بگیرید تا با کارشناسان ثبت هانا صحبت کنید. شرکای موسسه غیرتجاری باید مدارک هویتی شامل فتوکپی کارت ملی و فتوکپی شناسنامه ارائه نمایند. انتخاب کردن افرادی برای سمت بازرس در موسسات غیرتجاری لازم نیست. موسسه غیرتجاری در شرف تاسیس، می‌تواند شعب مختلفی داشته باشد. محل آموزشی در نظر گرفته شده باید از نظر محیط و از لحاظ بافت مناسب و قابل دسترس باشد.

  • اگر فردی که درخواست ثبت موسسه حقوقی را دارد، دارای سه شرط لازم ضروری نباشد، نه تنها نمی‌تواند موسسه‌ای تاسیس کند بلکه از عضویت در نهاد قانونی نیز محروم خواهد شد.
  • امروزه موضوع آموزش مورد توجه برای تمام سنین و اقشار است.
  • به طور کلی موسسات حقوقی و داوری به دو دسته تقسیم می‎شوند که ما در ادامه هر یک از آن‌ها را برای شما آورده‌ایم.
  • کلیۀ حقوق مادی و معنوی این سامانه متعلق به “آسان‌ثبت” است.

صورت غیر انتفاعی بودن موسسه اجازه نامه نیروی انتظامی محل جهت ثبت ضروری می باشد و صورت انتفاعی بودن آن موضوع موسسه با مدارك تحصیلی و تخصص موسسین تطبیق داده شده سپس دستور ثبت صادر می گردد. اساسنامه موسسات غیر تجاری می تواند مانند اساسنامه شركت با مسئولیت محدود باشد و آن مواردی مانند موضوع موسسه ارگان اداره كننده (هیئت مدیره) وارگان تصمیم گیرنده (مجامع عمومی) و اختیارات آنها و غیره آورده شود. مسیر تاسیس موسسه غیرتجاری در ایران دارای پیچیدگی‌هایی است که بی‌توجهی به آنها ممکن است طی کردن آن را بسیار طولانی و دشوار کند. در ادامه فهرستی از مراحل ثبت موسسات غیر تجاری را آورده‌ایم که با دنبال کردن آنها می‌توانید به آسانی این روند قانونی را به طور کامل طی کنید.

سامانه ثبت موسسه

برای تاسیس موسسه آموزش زبان باید از آموزش و پرورش منطقه مجوز دریافت نمایید. همچنین اگر موسسه مختلط بزرگسالان باشد از وزارت ارشاد نیز باید مجوز اخذ نمایید. مجمع عمومی متشکل از سهام داران است که آنها تعیین میکنند چه کسی یا کسانی موسسه را مدیریت کند . حدود اختیارات مدیر یا مدیران را مجمع عمومی مشخص میکند . متقاضیان میتوانند با حداقل مدرک کارشناسی رشته ی مرتبط اقدام به ثبت موسسه ی حقوقی کنند. در ادامه به موضوع ثبت موسسه می پردازیم با ما همراه باشید .

ثبت موسسه

شرایط ثبت موسسه غیر تجاری چه انتفاعی باشد و چه غیر انتفاعی به شرح زیر می باشد. لازم به ذکر است که علاوه بر شرایط احراز ثبت می بایست تمامی اوراق موسسات غیر تجاری از جمله اساسنامه, اظهارنامه تاسیس موسسه, مجمع عمومی موسسین یا هیئت امناء و هیات مدیره موسسه تنظیم و ثبت گردد. در تهران برای ثبت موسسه آموزشی باید به اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری مراجعه کنید. در صورتی که در شهرستان هستید و قصد ثبت موسسه را دارید، اگر اداره ثبت شرکت ها در شهرتان وجود ندارد باید به اداره ثبت مرکز شهرستان خودتان مراجعه نمایید. به عقیده بسیاری از کارشناسان موسسه غیر تجاری به لحاظ بسیاری از شرایط مشابه شرکت با مسئولیت محدود است با این تفاوت که برای مقاصد غیر تجاری ثبت می شود.

سرمایه موسسات توسط افراد خیر، ادارت دولتی و شرکت های خصوصی و یا ملی و بین المللی نیز می توانند بخشی از سرمایه آن را متعهد گردند و این تعهد در سرمایه موسسه صرفاً به منظور یاری رساندن به آن بوده و هیچگونه نقشی در شراکت در سرمایه ندارد. سهم الشرکه را نمی توان به شخص دیگری انتقال داد مگر با رضایت عده از شرکاء که لااقل سه ربع سرمایه متعلق به آن ها بوده و اکثریت عددی نیز داشته باشند (طبق اساسنامه تنظیم می گردد). در هیچ مورد اکثریت شرکاء نمی تواند شریکی ثبت شرکت در تهران را مجبور به ازدیاد سهم الشرکه خود کند. با توجه به قانون جدید که همه تیم های ورزشی بایستی در قالب یک موسسه ثبت شوند ، ما تاکنون بیش از دهها موسسه ورزشی را ثبت نموده ایم و هم اکنون دارای تجربیات مفید و گرانبهایی هستیم ، لذا با کمال میل خوشحال خواهیم شد که در خدمت شما ورزشکاران عزیز باشیم . اختلاف نظر و سلیقه در بین تمامی افراد وجود دارد و اگر اختلاف پیش آمده در مسائل مهم مالی، اقتصادی و فعالیت‌های تجاری باشد باید یک موسسه برای رفع آن اقدام کند.

misc