راهنمای ساخت اسم شرکت ایرانی، خارجی، بازرگانی، معماری و + 50 ایده جذاب

موسسه حقوقی ثبت نوول در این مقاله تلاش و کوشش نموده است تا درباره ی نمونه اسم شرکت و نحوه ساخت نام شرکت ها مطالبی را ارائه نماید مقاله را بخوانید و چنانچه با هر سوال و مسئله ای مواجه شدید می توانید با مشاوران و کارشناسان ما تماس بگیرید. بعد از انتخاب نام شرکت باید به سامانه اداره ثبت شرکت ها مراجعه نمایید و 5 نام 3 سیلابی را به ترتیب اولویت وارد نمایید .در صورت تایید اولین نام توسط سامانه ، سایر اسامی مورد بررسی قرار نمی گیرند. در صورت وجود تعارض در نام با معیارهای فوق‌الذکر، مراتب رد نام با ذکر علت به اطلاع متقاضی خواهد رسید.

اسم شرکت بازرگانی

اسمی که برای مغازه خود انتخاب می کنید باید ساده باشد تلفظ آن آسان باشد به نحوی که در خاطر مشتریان شما باقی بماند هم چنین انتخاب اسم با معنی برای مغازه می تواند تاثیر به سزایی در برند سازی شما داشته باشد. ما قبل و بعد از ثبت شرکت به صورت تلفنی و یا حضوری تمام اطلاعات اولیه مورد نیاز را به صورت راهنمای ثبت شرکت در اختیار شما قرار می دهیم. پس شما قبل از اقدام می توانید از مشاوره و راهنمای شرکت استفاده کنید و با دید باز اقدام کنید. البته ما حتی در ادامه و حتی بعد از چند سال از تاریخ ثبت شرکتتان باز هم کنارتان هستیم و هرگونه راهنمایی نیاز داشته باشید می توانید از خدمات مشاوره رایگان مجموعه ما استفاده کنید. بعد از تاسیس شرکت کار تمام نخواهد شد و نیاز هست بعد از هر تغییرات اقداماتی را انجام دهید.

عزیزانی که تمایل به انتخاب نام جهت ثبت شرکت شان را دارندباید به نکات زیر توجه کنند:

از طرف دیگر قوانین انتخاب اسم شرکت کمی سختگیرانه تعیین شده است؛ که البته این سختگیری در تعیین اسم شرکت به دلیل مسائل حقوقی و مالی تا حدودی هم لازم است. علاوه بر قوانینی که پیش از این بیان کردیم، در ساخت اسم شرکت باید ویژگی‌های زیر را هم در نظر داشته باشید تا بتوانید آن را به صورت قانونی ثبت کنید. ساخت اسم شرکت نرم‌افزاری به خدماتی که ارائه می‌دهد نیز بستگی دارد. در ادامه به ۵ مورد از اسامی مناسب برای شرکت‌های نرم‌افزار مختلف اشاره می‌کنیم. اولین گام این است که بدانید در حال انتخاب یا ساخت اسم شرکت با چه ویژگی‌هایی هستید. به عنوان مثال یک شرکت تولید کننده نوشابه انرژی‌زا محصولی دارد که خستگی افراد را از بین می‌برد، به آن‌ها انرژی می‌دهد و کمک می‌کند بدون نیاز به استراحت باز هم به کارشان ادامه دهند؛ این شاخصه‌ها نشان از موجودی قدرتمند دارد.

برای شرکت بازرگانی تامین سیم و کابل دنبال یه اسم مناسب و خاص می گردم. عرض سلام و ادب.شرکت بسته بندی تخم مرغ می خوایم ثبت برندوثبت شرکت کنیم.خواهشمندیم چندتا نام که تاحالا ثبت نشده باشه به ما معرفی کنید.تشکر. سایت مراجعه و نام پیشنهادی را جستجو نمایید توجه کنید ثبت برند که از تکراری بودن نام اطلاع پیدا کرده توجه کنید که دو کلمه از نام پیشنهادی با اسامی دارای سابقه باید تفاوت داشته باشد. پرونده شرکت هایی که به تازگی تاسیس شده اند صادر شده و در قسمت بایگانی وارد دفاتر کل می شود و در مرحله نهایی به قسمت تعیین نام آورده می شود.

  • بسیاری از صاحبین کسب و کار تقلا می کنند تا نامی ماندگار برای کسب و کار خود پیدا کنند.
  • بهتر است امور اسم شرکت بازرگانی را به موسسه ای که تخصص این کار را دارد بسپارید.
  • باید آنقدر به حذف کردن ادامه دهید تا در نهایت به لیستی با ۵ اسم برسید.
  • مدت زمان ثبت برند حدودا و در مناسبترین حالت 70 روز است، که 10 الی 30 روز بررسی اولیه پرونده طول می کشد و یک ماه هم نیاز است که آگهی تقاضای ثبت مورد نظر در روزنامه رسمی چاپ شود.
  • مشترک نمی شومدریافت همه دیدگاه های این نوشتهفقط دریافت پاسخ دیدگاه های خودم مرا با ایمیل از دیدگاه های آتی این نوشته مطلع کن.

در نتیجه فروشگاه مجبور شد بر سر در شعبه‌های خود در قم به ثبت کلمه «افق» اکتفا کند. یکی از مهم‌ترین کارهایی است که می‌توان برای پیدا کردن اسم مناسب انجام داد. برای این کار از افراد خلاق تیم خود دعوت کنید در یک جلسه با شما همراه باشند و اسم‌های مختلف پیشنهاد بدهند. روش طوفان فکری بخاطر تعداد زیاد ایده‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و کارساز است. برای تعیین هویت برند، به ویژگی‌های کسب و کار، رسالت و ارزش افزوده‌ای که برای مشتریان دارید، توجه کنید.

واژه های بیگانه یا غیرمتعارف یا مخفف تنها در صورتی قابل استفاده در نام شرکت هستند که مورد تایید فرهنگستان زبان و ادب فارسی قرار گیرند. به عنوان مثال شما علاقه مند هستید در نام شرکت عدالت وجود داشته باشد. به دلیل سابقه ثبت مشکل دارید مشاورین ثبت شرکت به شما کمک می کنند تا ترکیب بهتری از کلمات داشته باشید. سایت Wordlab Business Name Generator سایتی که از بین بیش از 7.2 میلیون اسم تجاری به صورت تصادفی برای شما نام­ تجاری پیشنهاد می­دهد.

از اسامی پیشنهاد شده برای ساخت اسم شرکت و برند استفاده کنید !!!

آن‌ها با گذشت زمان به یکی از شناخته شده‌ترین شرکت‌ها تبدیل شده‌اند. ایجاد یک نام تجاری درست، به فرایندی پیچیده و یک برنامه‌ریزی دقیق نیاز ثبت شرکت در تهران دارد. اغلب نام‌های تجاری با استفاده از لوگو نمایش داده می‌شوند و یکی از با ارزش‌ترین دارایی‌های یک شرکت و نشان دهنده چهره شرکت هستند.

در مورد این کمک گرفتن از دیگران در ادامه‌ی مطلب توضیحات بیشتری را ارائه می‌کنیم. استفاده از نام مناسب شرکت می‌تواند اثر بخشی فوق‌العاده‌ای در ذهن مخاطب داشته باشد. شاید تعجب کنید که اسم بعضی از برندهای ایرانی ارزشی بیش ‌از ۳۰۰ میلیارد تومان دارد.

راهنمای انتخاب اسم شرکت بازرگانی

استفاده از اسامی مشهوره که باعث فریب افکار عمومی می شود ممنوع می باشد . شئونات انقلاب اسلامی باید در نظر گرفته شده باشد و با آن منافاتی نداشته باشد. پس از برسی نام ها توسط کارشناس در صورت رد اگر متقاضی اعتراض دارد می تواند اعتراض کتبی را ارائه نماید. ۶) استفاده از اعداد در نام های جدید پیشنهادی باید بصورت حروف نوشته شود.

حتما حتما این نکات را که با دقت نوشته شده است بخوانید تا با چشمان باز برای تاسیس شرکت خود اقدام کنید. در همایش امسال شرکت‌ها به 29 گروه صنعتی نیز تقسیم‌بندی شده‌اند. کمترین سهم فروش نیز به گروه خدمات عمومی، رفاهی و گردشگری اختصاص دارد.

ثبت موسسه سریع از خدمات پرطرفداری است که امروزه بازار داغی پیدا کرده است، مراحل ثبت موسسه فوری را در مقاله‌ای به طور کامل برای شما بررسی نمودیم؛ که مطالعه آنرا به شما پیشنهاد میکنیم. آمار نشان داده که 86% از افرادی که قصد ثبت شرکت را دارند در اواسط این مسیر، به علت پیچیده بودن آن دست از کار می‌کشند.ثبت شرکتیکی از مسائل ثبتی است که برای یک متخصص امور ثبتی کار ساده ای می‌باشد. به شما پیشنهاد می‌کنیم با مطالعه مقاله ثبت شرکت به یک متخصص امور ثبت شرکت تبدیل شوید و ثبت آنلاین شرکت را به خوبی پیش برید. در ضمن لازم به ذکر است که در این مسیر، آگاه ثبت همواره با مشاوره رایگان تلفنی کنار شما خواهد بود.

امکان حبس تعزیری از یک روز تا شش ماه نیز وجود دارد همچنین ممکن است هر دوی این­ها برای شخص حقیقی اعمال شود. مهلت اعتبار نام­های تشکیل شده نا محود است بغیر­از اینکه از زمان ثبت نام شرکت هیچ اقدامی برای ثبت شرکت انجام نشده باشد در اینصورت نام شرکت تنها three ماه معتبر ثبت تغییرات شرکت خواهد بود. اسم شرکت باید یک اسم خاص باشد یعنی مستقیم بتوان آن را به عنوان نهاد جمله به کار برد. بعد از این‌که این اسامی را مشخص کردید، متوجه می‌شوید که تعدادی از این اسم‌ها را بیشتر دوست دارید. پس این موضوع کمک می‌کند تا حد و حدود اسم مناسب‌تان را پیدا کنید.

ممنون از توضیحات خوبتون، میشه بگید الان تایید نام ثبت شرکت چند روز زمان میبره و اینکه ما تا چند سیلاب حداقل می تونیم اسم براش شرکت انتخاب کنیم. از هر نظر قانونی و مواردی که برای اداره مهم است باید بررسی شود تا وقت مشتری هدر نرود. پس حتما در هنگام درخواست تاسیس شرکت خود، به این نکته توجه کنید تا با کمترین ریسک به هدف خود برسید.