راهنمای ثبت شرکت

از جمله این خدمات می‌توان به دریافت کد اقتصادی، کد کارگاهی، کارت بازرگانی، پلمپ دفاتر و … اشاره کرد. نوع دیگر شرکت‌های پرطرفدار در ایران، شرکت ثبت شرکت در تهران با مسئولیت محدود است که حداقل با دو شریک تشکیل می‌شود. انجام فعالیت‌های اداری، علاوه بر اینکه مستلزم پرداخت هزینه است، زمان زیادی می‌طلبد.

این هزینه‌ها با توجه به نوع شرکت و فعالیت شما و همین‌طور مؤسسه‌ای که در این امر شما را یاری می‌کند متفاوت هستند. در کشورهای خارجی برای امور بازرگانی و عمومی در بیشتر مواقع شرکت با مسئولیت محدود را انتخاب می‌کنند. در گام پنجم باید سهامداران و اعضای هیئت‌مدیره را مشخص کرده و مدارک هویتی آن‌ها نیز باید پیوست شود. مشخص کردن حق امضا برای اوراق بهادار و عادی نیز از دیگر مواردی است که باید مشخص شود.

مشاوره رایگان ثبتی

با این تفاوت که برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود، مدارک افتتاح حساب نباید به اداره ثبت شرکت ها ارسال شوند. مگر اینکه موضوع انتخابی شما از جمله موضوعات نیازمند اخذ مجوز باشد. در این صورت ابتدا باید مجوز مربوط به موضوع فعالیت را دریافت سپس نسبت به ثبت شرکت اقدام کنید. برای مثال اگر شرکت شما در زمینه تولید و پخش دارو فعالیت کند، نیاز به اخذ مجوز از وزارت بهداشت دارد. همچنین اگر موضوع فعالیت شما در حوزه گردشگری و مراکز اقامتی باشد نیز باید از سازمان میراث فرهنگی مجوز دریافت کنید. موضوعات نیازمند اخذ مجوز، گستره وسیعی دارند که برای ثبت شرکت باید از آن‌ها اطلاع پیدا کنید.

ثبت شرکت

همچنین برای دریافت اجازه کار شخص مدیر عامل شرایط اخذ مجوز کار راحت تر می باشد. در این سامانه با وارد نمودن حداقل یکی از اطلاعات خواسته شده مانند نامشرکت/ شمارهثبتشرکت/ شناسه ملیشرکتمی توان اطلاعاتشرکترا جستجو کرد. تشکیل مجمع عمومی موسس برای تصویب اساسنامهشرکتو انتخاب اولین مدیران و بازرس یا بازرسانشرکت سهامی عام که می بایست کتبا قبولی خود را اعلام نمایند .

عضویت در خبرنامه

حداقل سرمایه برای ثبت این نوع شرکت به میزان یک میلیون ریال می باشد. وجود هر یک از سمت های مدیرعامل ، رئیس هیئت مدیره و نائب رئیس در شرکت سهامی خاص اجباری می باشد. شرکت های عمرانی ، شهرداری که معمولا در مزایدات و مناقصات شرکت می کنند، شرکت سهامی خاص را انتخاب می کنند. اعتبار هیات مدیره شرکت سهامی خاص 2 سال خورشیدی و بازرسین 1 سال مالیاتی می باشد و پس از انقضاء باید تمدید و یا تعویض شوند (یعنی در کل حداقل three عضو و 2 بازرس برای ثبت شرکت سهامی خاص نیاز می باشد). در اداره‌ ثبت شرکت ها و مؤسسات غيرتجاري، فرم نمونه‌ اسناد موجود است که نخست بايد اين فرم‌ها از اداره‌ مذکور تهيه و تکميل‌ شود و سپس ذيل تمام اين اوراق توسط همه‌ شرکا (مؤسسين) امضا شود. لازم به تذکر است که امر تعيين نام، فقط در تهران انجام مي‌شود و شرکت‌هايي که در ساير شهرها ثبت مي‌شوند نيز جهت تعيين نام به تهران معرفي مي‌شوند.

  • هرگونه فعالیت هرمی و بازاریابی شبکه ای و هرمی ممنوع می باشد .
  • نام یا عنوانی که فرد تاجر تحت آن نام و علامت تجارت می کند برند محسوب می شود.
  • در حالتی که دارایی و سرمایه شرکت برای پرداخت دیون شرکت کافی نباشد، شریک ضامن مسئول کلیه قروضی است که علاوه بر دارایی ایجاد شده است در حالی که شریک با مسئولیت محدود، به میزان سرمایه ای است که در شرکت گذارده یا باید بگذارد مسئول می باشد.
  • اگر دارایی شرکت برای تأدیه‌ی ( پرداخت ) همه قرض و بدهی ها کافی نباشد؛ هر یک از شرکا مسئول پرداخت تمام قروض شرکت می باشند.
  • جمع آوری اطلاعات لازم و ایجاد شرایط لازم برای ایجاد شرکت و ثبت الکترونیک در خواست ثبت شرکت.

شرکت از اجتماع 2 یا چند نفر شریک یا سهامدار و یا موسس با اهداف مشترک (معمولا تجاری) تشکیل می شود که بر اساس نوع آن اعضا یا شرکا سود حاصله را بین خود طبق اساسنامه تقسیم می کنند. موسسه بین المللی مشهور تشکیل شده از مجربترین وکلای پایه یک دادگستری، کارشناسان رسمی دادگستری در رشته‌های مختلف، کارشناسان با تجربه امور ثبتی، قضات سابق و بازنشسته خوشنام محاکم قضایی، مهندسان کامپیوتر در رشته‌های گوناگون و جمعی دیگر از کارمندان جوان و پر نشاط است. تکمیل و ارسال اظهارنامه مالیاتی یکی از مهمترین تکالیف تمام مؤدیان اعم از مؤدیان حقیقی و مؤدیان حقوقی است. آخرین مهلت ارسال اظهارنامه های مالیاتی سال مالی مؤدیان حقوقی که همان شرکت ها و موسسات غیر تجاری هستند، نهایتا تا پایان تیر ماه سال بعد از آن است.

ثبت برند

2- البته حق دارید چون شرکت مسئولیت محدود کمترین دردسر را دارد. شرکت مسئولیت محدود1- یکی از پرطرفدارترین نوع شرکت در ایران شرکت های با مسئولیت محدود می باشد. معمولا بیشترین درخواستی هم که در موسسه ما وجود دارد، همین نوع شرکت می باشد. برای ثبت شرکت نیازی به داشتن سابقه فعالیت مرتبط نیست مگر در مواردی که موضوع فعالیت شما نیاز به مجوز داشته باشد که در این صورت ممکن است سابقه فعالیت شما یکی از شرایط اعطای جواز باشد. شرکت‌های تجاری یکی از ابزارهایی‌ست که در انجام فعالیت تجاری به شما کمک می‌کند.

general