راهنمای ثبت شرکت سهامی خاص 1400【راهنمای ویدیویی】️️

خیر برای ثبت شرکت در سامانه اداره ثبت شرکتها نیاز به ارائه هیچگونه مدرک تحصیلی نمی باشد. مدت زمان ثبت شرکت سهامی خاص در بهترین و سریعترین حالت 7 روز کاری طول خواهد شد اما چنانچه مرحله چاپ آگهی تاسیس شرکت در روزنامه رسمی را هم در نظر بگیریم ، مدت زمان ثبت شرکت حداقل 15 روز خواهد بود. من و برادرم تصمیم داریم شرکتی در خصوص امور روابط عمومی تاسیس کنیم و نمیخواهیم کسی دیگه شریکمون باشه. چه نوع شرکتی مناسب ما است؟ و سوال بعدی اینکه حتما برای ثبت شرکت باید اجاره نامه یا مکانی را داشت؟ چون کار کاملا از منزل انجام میشود و ابدا نیازی به اجاره جایی نداریم و فقط برای ما هزینه دارد.

  • تحصیل شخصیت حقوقی مستلزم این است که مجمع عمومی موسس بر اساس مقررات قانونی به طور صحیح تشکیل شود.
  • افراد خارجی می توانند با دریافت کد از سامانه ثبت شرکتها، هویت پیدا کرده و یکی از اعضای یک شرکت ایرانی شوند.
  • با توجه به میزان زمان لازم بهتر است از شرکت های خدماتی برای ثبت شرکت استفاده کنید.
  • لطف راهنمایی بفرمایید تا نزد شما اقدامات لازم رو انجام بدهم.

از سوی دیگر یک شخص نیز نماینده تام الاختیار محسوب می شود. بعد از تاسیس شرکت کار تمام نخواهد شد و نیاز هست بعد از هر تغییرات اقداماتی را انجام دهید. نیاز هست مراقب قوانین مالیاتی باشید و برای اخذ کد های اقتصادی و ارزش افزوده خود اقدام کنید. در این قسمت تعدادی از مهم ترین مواردی را که بعد از ثبت شرکت باید رعایت کنید را به شما آموزش می دهیم.

نام مناسب برای شرکت سهامی خاص

به این معنا که سرمایه ی آن توسط افرادی خاص (موسسین) تامین شده است. باز هم هر شرکت سهامی به نوعی یک شرکت بازرگانی ثبت شرکت به حساب می آید. سهام جزئی از حقوق مالی می باشد و نقش مال منقول را می پذیرد و امکان انتقال آن وجود دارد.

ثبت شرکت سهامی

در فرهنگ دهخدا وجود داشته باشند و ریشه فارسی داشته باشند. انتصاب سمت اعضای هیات مدیره و مشخص شدن کسانی که حق امضاء خواهند داشت. ب- رسیدگی به ترازنامه و حساب سود و زیان سال مالی قبل و تصویب آن. الف- رسیدگی و اتخاذ تصمیم در کلیه امور عادی و جاری شرکت. دوست عزیز کاش سوالتون رو هم مطرح می کردید، لطف کنید تماس تلفنی بگیرید.

موضوعات نیازمند اخذ مجوز در ثبت شرکت

گواهی بانک که دلالت بر واریز حداقل سی و پنج درصد سرمایه تعهد شده موسسین می کند. پذیره نویسی یعنی اینکه سرمایه شرکت توسط افراد عادی غیر از موسسین تامین شده. پس از انقضای مهلت پذیره نویسی موسسین حداکثر در ظرف یکماه تعهدات پذیره نویسان را بررسی ثبت شرکت در تهران می کنند. امضای ورقه سهم قبول اساسنامه شرکت و تصمیمات مجامع عمومی صاحبان سهم را نشان می دهد. زیرا شیوه سرمایه گذاری و مدیریت سرمایه در آن برای سرمایه های کلان مناسب است. نباید کمتر از آن باشد( مشخص کردن این تعداد سهام جهت رای دادن ضروری است).

misc