راهنمای ثبت شرکت سهامی خاص 1400【راهنمای ویدیویی】️️

بر همین اساس، شرکت سهامی خاص و شرکت با مسئولیت محدود، جزء متداول‌ترین و فعال‌ترین شرکت‌های تاسیس شده برای امور تجاری و غیر تجاری محسوب می‌شوند. اما اگر در انتخاب نوع شرکت با شک و تردید روبرو هستید، اکنون با مطالعه این مقاله و بررسی تفاوت‌های این دو نوع شرکت، می‌توانید مناسب‌ترین نوع شرکت برای تاسیس و شروع فعالیت‌های آتی خود را برگزینید. شما نیاز به ارزیابی اظهارنامه ثبت دارید، می بایست اساسنامه شرکت را تنظیم کنید و به طور کلی صورت جلسه مجمع عمومی موسسین نیز داشته باشید. صورتجلسه اولیه جلسه هیات مدیره از دیگر مواردی است که برای ثبت شرکت در مناطق آزاد ارزیابی می شود.

  • برند همان نام و نشان تجاری شرکت ها می باشد که بر روی کالا ها محصولات آرایشی و بهداشتی شما نقش می بندد ، سپس شما آن را به مردم و افراد جامعه و مشتریان معرفی خواهید کرد و اگر مشتری به کیفیت کالا ها و محصولات شما آگاه گردد به مشتری وفادار شما تبدیل خواهد گردید .
  • سپس مبلغ حق الثبت و حق الدرج بصورت یکجا به بانک مربوطه پرداخت شود.
  • به همین منظور برای سرعت بیشتر و هزینه کمتر میتوانید از کارشناسان خبره موسسه حقوقی ثبت ونک در این زمینه مشاوره رایگان تلفنی بگیرید.
  • مجمع عمومی از قدرت بالایی برخوردار است و مقررات شرکت را تعیین می نماید.
  • پس از ارسال آنها در پاکت مخصوص پستی به اداره ثبت شرکت‌ها و تایید کارشناسان مرکز، این فرایند به انجام می‌رسد.
  • چنان چه هیچ یک از افراد ذکر شده حضور نداشته باشند هر صاحب سهم و ذینفعی می تواند اقدام نماید.

شرکت های سهامی باید یک بازرس اصلی و یک بازرس علی البدل داشته باشند. برای تشکیل جلسات هیئت مدیره بیش از نصف اعضای هیئت مدیره باید در جلسه حاضر شوند. هیئت مدیره در جلسه اول خود از بین اعضا(اشخاص حقیقی) یک رئیس و یک نائب رئیس انتخاب می نمایند. تا کارشناسان ما بتوانند آن ها را در انتخاب نام بهتر و زیباتر برای شرکتتان راهنمایی نمایند. در این گونه شرکت ها سهامداران وظیفه ای جز داشتن سهام ندارند.

بنده موسسه کاریابی با مجوز از وازرت تعاون کار و رفاه اجتماعی دارم .یک شریک دارم و میخواهم شرکتی به ثبت برسانم و شریکم را بعنوان مدیر عامل معرفی کنم . باید شرکتی در راستای فعالیت خود به ثبت برسانید تا در آینده دچار مشکلات نشوید. اهداف شرکت دانش بنیان جذب و تبدیل ایده ها به محصول و مشاغل پایدار، تجاری سازی یافته های پژوهشی و تحقیقاتی، حمایت و هدایت در جهت سودآوری و تولید فناوری های برتر است. شرکت های دانش بنیان شرکت هایی هستند که می توانند از طریق فروش فناوری (خدمات) به درآمد و سود برسند.

خیر متاسفانه، اشخاصی که دارای سمت رسمی دولتی هستند به دلیل قانون ممنوعیت دوشغله بودن امکان این رو ندارید که شرکت ثبت کنید و مدیرعامل اون شرکت باشید. در ادامه توضیحات تکمیلی را ارائه می دهیم و پیشنهاد ثبت شرکت در تهران می دهیم. تعداد بازرسین شرکت، شرایط تغییر اساسنامه و… باید حتما در اساسنامه ارائه‌ شده وجود داشته باشد. مبلغ سرمایه‌ ای که برای شرکت مدنظر دارید به‌ صورت نقدی و غیرنقدی باید تفکیک‌ شده و بیان شود.

شرایط ثبت شرکت پیمانکاری

در نتیجه، حداقل تعداد سهامداران در شرکت‌های سهامی خاص سه نفر است و این عدد می‌تواند تا هزاران نفر افزایش یابد. سهام مدیریتی سهامی می باشد که به مدیران شرکت سهامی خاص تخصیص داده می شود و با توجه به حرفه و مدرک تحصیلی مدیران و یا تعهد مدیران ارزش گزاری می شود. اصولاً سهام های مدیریتی را با وکالتنامه رسمی تخصیص می دهند و در زمان پایان عمر سمت مدیر مربوطه بدون حضور مدیر در اداره مالیات و اداره ثبت انتقال سهام صورت می پذیرد. [newline]در شرکت‌های سهامی خاص، همانند شرکت با مسئولیت محدود و بر خلاف شرکت تضامنی، مسئولیت هر یک از سهامداران در مورد بدهی‌های شرکت محدود به مبلغ سرمایه‌گذاری شده در شرکت است و در صورت عدم کفایت مجبور نیستند اموال شخصی خود را در این راه مصرف نمایند. حداقل سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی عام، 5 میلیون ریال است. این اصل در تبدیل شرکت سهامی خاص به سهامی عام نیز مد نظر قرار می گیرد و نباید کمتر از 500 هزار تومان سرمایه تعهد شود. در مقدار سرمایه اولیه‌ای که شرکا برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود ارائه می‌کنند، اجباری وجود ندارد ولی در برخی منابع ذکر شده است که نباید از 1 میلیون ریال کمتر باشد.

تعیین مقدار سهام در اساسنامه برای تضمین خسارتی است که ممکن است توسط مدیران شرکت به تنهایی و یا مشترکا به شرکت متحمل شود. برای کسب اطلاع در مورد ” نحوه تبدیل شرکت سهامی خاص به سهامی عام” مقاله مربوطه را مطالعه فرمایید. علاوه بر اظهار نامه طرح اساسنامه ای هم لازم است که پس از امضاء موسسین به دایره ثبت شرکتها تحویل گردد .طرح اساسنامه باید مشتمل بر مطالب زیر باشد. مدت زمان ثبت شرکت سهامی خاص میانگین بین ۱۵ روز تا ۴۰ روز طول خواهد کشید. 8- هر گاه در مجامع عمومی تمام موضوعات مندرج در دستور مجمع مورد اخذ واقع نشود ، هیات رئیسه مجمع با تصویب مجمع عمومی می تواند اعلام تنفس نموده و تاریخ جلسه بعد را که نباید دیرتر از دو هفته باشد، تعیین نماید ، تمدید جلسه ( تنفس ) محتاج به آگهی دعوت مجدد نیست . هیات مدیره مسئولیت اجرائی تمامی امور شرکت را که در اساسنامه به آن ها محول شده است را بر عهده دارند و بازرسین نظارت بر اجرای این موارد را بر عهده دارند.

اساسنامه شرکت سهامی خاص:

باید مدارک آن را به همان بانکی که برای شرکت حساب باز شده است ارائه نمود. 3- ثبت مدارک در دبیرخانه مدارک خود و شرکت را تحویل کارشناس متخصص می دهید که به اداره مربوطه دهد و در دبیر خانه ثبت شوند. مسئولیت کیفری شرکاء درمسئولیت محدود تا میزان سرمایه است امادر سهامی خاص هر کدام به میزان مبلغ اسمی سهام. استفاده از اسامی شهرها و رنگ ها و اعداد در اسم شرکت مانعی ندارد اما این کلمات جزء اسم شرکت شمرده نمی شوند و اسم شرکت باید غیر از این کلمات شامل سه کلمه باشد. در ضمن، حداقل تعداد سیلاب ها در انتخاب نام شرکت three سیلاب است. 5- اساسنامه شرکت نمی تواند حداقل مواعد مقرر در ماده 98 (از 10 روز کمتر) و حداکثر را (از forty روز بیشتر )پیش بینی نماید .

ثبت شرکت سهامی

1- اولین نکته ای که باید بسیار به آن توجه داشته باشید انتخاب شریک برای تاسیس شرکتتان می باشد. زیرا طبق قوانین، شما به هیچ وجه نمی توانید تنهایی به تاسیس شرکت بپردازید. بعنوان مثال برای شرکت سهامی خاص به حداقل دو شریک سهامدار و دو عضو غیر سهامدار که مجموعه 5 نفر می شود و ثبت شرکت بامسئولیت محدود به حداقل یک شریک که مجموعا دو نفر خواهید شد نیاز دارید. ثبت شرکت سهامی عام می تواند در کارکرد شرکت تاثیر زیادی گذاشته و باعث شود شرکت شخصیت حقوقی پیدا کند. مدیران این شرکت می توانند پس از تشکیل شرکت و قبل از اینکه به ثبت برسد، مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره را انتخاب کنند تا آن ها بتوانند شرکت را ثبت کنند.

همچنبن نام شرکت باید قبلا ثبت نشده باشد، دارای معنا و مفهوم باشد، مطابق با فرهنگ اسلامی باشد، عدد نباشد، لاتین نباشد، از فرهنگ لغت فارسی استفاده شده باشد و اگر نامی متداول نیست تصویری از مستند زمینه شود. مجمع عمومی موسس، مانند هر مجمع عمومی، از اجتماع صاحبان سهام تشکیل می شود. شرکت سهامی از زمانی ایجاد می شود که شخصیت ثبت شرکت حقوقی پیدا کند. تعیین تکلیف از طرف اداره ثبت شرکتها و سازمان بورس در خصوص صدور مجوز پذیره نویسی یک هفته و نیم الی دو هفته زمان لازم دارد. بلکه اگر نیاز به تمدید مهلت داریم باید از اداره ثبت شرکتها با ذکر علت درخواست تمدید مهللت نماییم. لذا جهت اطلاعات دقیق از هزینه های ثبت شرکت با همکاران ما تماس حاصل نمایید.

یکی از قوانینی که در همه ی شرکت های سهامی خاص رعایت می شود این است که باید 35% از میزان سرمایه شرکت در یکی از بانکهای کشور در حسابی که به نام شرکت است بلوکه شود که این وجه پس از چاپ آگهی در روزنامه رسمی قابل برداشت می باشد. در تعریف شرکت سهامی عام باید گفت شرکتی است که قسمتی از سرمایه شرکت از راه فروش سهام به عموم مردم تامین می‌شود. همچنین بیست درصد سرمایه از قبل توسط موسسان تعهد می‌گردد که حداقل سی و پنج درصد از این مبلغ نیز در حساب بانکی به نام شرکت سپرده می‌شود و پس از آنکه شرکت سهامی عام به طور قانونی و رسمی ثبت شد، سهام آن قابل خرید و فروش در بورس خواهد بود. حداقل سرمایه برای ثبت شرکت شرکت سهامی عام پنج میلیون ریال و حداقل تعداد اعضا برای تشکیل آن، پنج نفر است. اعتبار بیشتر برای شرکت های سهامی خاص نیز به واسطه شرکت های مناقصه گذار بررسی می شود. دقت شود که به طور کلی موقعیت ثبت شرکت پیمانکاری به اینصورت است که می بایست حداقل سه نفر عضو و دو نفر بازرس وجود دارد و دقت شود که دو نفر بازرس نباید از اعضا انتخاب شوند.

این مدل از شرکت ها در راستای سهام خریداری ارزیابی می شود. مراحل قبل از ثبت شرکت سهامی خاص و یا اولین مرحله تاسیس شرکت سهامی خاص تصمیم گیری در زمینه تاسیس سهامی خاص می باشد. با توجه به گسترده بودن کشور عزیزمان ثبت شرکت سهامی خاص در ایران در تمامی شهر های مختلف تحت نظارت اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری همان شهر صورت می پذیرد و هیچ تفاوتی بین شهر ها جهت ثبت و یا تاسیس شرکت سهامی خاص وجود ندارد.

other