راهنمای ثبت شرکت در موسسه ثبتی ایلیا

در شرکت سهامی‌عام ، تعداد سهام‌داران نباید از سه نفر کمتر باشد و مسئولیت سهام‌داران ، محدود به مبلغ اسمی سهام آنهاست. در آخرین مرحله ثبت ، می بایست آگهی تاسیس شرکت در روزنامه رسمی به چاپ برسد . جهت عضویت در خبرنامه، ایمیل خود را در فرم زیر وارد کرده و بر روی تایید کلیک نمایید. همچنین برای دیدن کلیپ های آموزشی میتوانید ما را دراینستاگرام راهنمای ثبت شرکت داراندنبال نمایید. قسمت تعیین نام در سامانه ثبت شرکتها مشتمل بر چندین شاخه می باشد . کلیه این امور به صورت اینترنتی و از طریق این سامانه صورت می گیرد و به مراجعه حضوری شما نیازی ندارد .

ثبت شرکت، یکی از روش‌های پربازده و مطرح برای سرمایه گذاری به شمار می‌رود. ثبت شرکت نیز به علت اهمیت این شهر و غنی بودن آن از لحاظ صنعتی؛ کشاورزی؛ اقتصادی؛ تولیدی و غیره، فعالیتی پرسود محسوب می‌شود. در ادامه به شرح ابعاد گناگون ثبت شرکت در تهران خواهیم پرداخت. ثبت نهایی شرکت با مسئولیت محدود با درج آگهی در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران و انتشار آگهی در روزنامه کثیرالانتشار به پایان می‌رسد.

  • پس از این که شرکت شما ثبت شود و آگهی تاسیس در روزنامه رسمی چاپ شود شما می توانید مبلغی که در حساب شرکت قرارداده اید را برداشت کنید یا در صورت تمایل افزایش دهید.
  • بسته به نوع سمت های اشخاص می تواند با تفاوت‌ هایی همراه باشد.
  • بسیاری از افراد بخاطر ترس اشتباه خود از مالیات، شرکت خود را ثبت نمیکنند.
  • در شرکتهای تضامنی از جهت آنکه شرکاء در قبال اشخاص ثالث دارای مسئولیت ویژه ای هستند بنابراین در اسم شرکت های تضامنی باید حتما کلمه تضامنی آورده شود .
  • اگر این شخص داخلی است باید کپی آخرین روزنامه رسمی، کپی برابر اصل کارت ملی و کپی برابر اصل شناسنامه نماینده او در مدارک موجود باشد.
  • باید به اداره ثبت شرکتها مراجعه و مدارک شرکت رو دریافت کنید.

همچنین بیست درصد سرمایه از قبل توسط موسسان تعهد می‌گردد که حداقل سی و پنج درصد از این مبلغ نیز در حساب بانکی به نام شرکت سپرده می‌شود و پس از آنکه شرکت سهامی عام به طور قانونی و رسمی ثبت شد، سهام آن قابل خرید و فروش در بورس خواهد بود. حداقل سرمایه برای ثبت شرکت شرکت سهامی عام پنج میلیون ریال و حداقل تعداد اعضا برای تشکیل آن، پنج نفر است. در ذیل ، ضمن پرداختن به مقدمات ثبت شرکت ، به چگونگی ثبت شرکت های تجاری می پردازیم. شایان ذکر است خوانندگان عزیز در صورت مواجه شدن با هرگونه مشکلی در مراحل ثبت شرکت می توانند با ما تماس حاصل فرمایند. ثبت شرکت کیا به عنوان یکی از مجرب ترین شرکت های ثبتی کشور با کادری حرفه ای ، آماده ی ارائه ی خدمات بهینه به شما عزیزان می باشد.

بیش از ۲۵ هزار واحد مسکونی برای کارکنان ارتش کلنگ‌زنی می‌شود

با توجه به نوع شخصیت حقوقی در زمان تاسیس سرمایه تعیین و انتخاب شده توسط شرکاء و یا سهامداران متفاوت می باشد. به عنوان مثال سرمایه شرکت سهامی خاص به صورت قطعات سهام که به صورت نقدی و غیرنقدی تقسیم می شود و در شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت در تهران سرمایه به صورت سهم الشرکه که به صورت نقدی و غیرنقدی می باشد خلاصه می شود. در این قسمت نام شخصی که متقاضی تاسیس شرکت یا موسسه است وارد می شود مشخص ” تابعیت متقاضی ” ادارهاي ثبت شرکت، محلی است که شرکت باید در آنجا ثبت شود.

بعد از پر نمودن جاهای مربوط به شعب، سمت فردی که قبلاَ در اشخاص وارد شده وارد می گردد. چنانچه در هر مرحله اطلاعات ناقص وارد کرده باشید سامانه به شما اخطار داده و نمی توانید ثبت شرکت به مرحله بعدی بروید.با ما همراه باشید. این مطلب راهنمایی است برای آشنایی هرچه بهتر و بیشتر شما برای آگاهی کلی از مراحل، مدارک و نحوه ثبت شرکت، که به اختصار بیان می گردد.

در شرکت های با مسئولیت محدود شما میتوانید گستره ای از فعالیتها را در اساسنامه شرکت درج کنید. در این مرحله شما باید هزینه هایی مانند هزینه ثبت و روزنامه رسمی را بپردازید. برای بار دیگر، مدارک شما به بخش ثبت دفاتر تحویل داده می شود تا مراحل اداری تکمیل گردد.

مثلا اگر 5 نام پیشنهادی شما مناسب نباشد ممکن است هیچ کدام انتخاب نشود. کارشناسان ما در ثبتینو آماده ارائه مشاوره کامل به شما در زمینه ثبت شرکت سهامی خاص می باشند. شما باید قبل از اقدام به ثبت شرکت، 5 اسم که شرایط گقته شده را دارند را اماده کنید و با اولویتی که مد نظرتان است در سیستم وارد نمایید.

چه شرکتی برای ثبت مناسب است؟

عده‌ای از شرکا که دارای بیش از نصف سرمایه شرکت هستند نیز همیشه می‌توانند تصمیم به انحلال شرکت بگیرند. اگر بنا باشد فوت شرکا نیز به انحلال منجر شود، این امر باید در اساس‌نامه پیش‌بینی شده باشد. حداقل تعداد مدیران برای تاسیس شرکت با مسئولیت محدود یک نفر است که باید از میان اعضا یا خارج از آنها انتخاب شود. طبق ماده ۱۰۵ قانون، مدیران شرکت تمامی اختیارات لازم برای نمایندگی و ادارۀ شرکت را خواهند داشت، مگر اینکه ترتیب دیگری در اساس‌نامه مقرر شده باشد.

راهنمای ثبت شرکت

همچنین سایت دیگری که مرتبط با ثبت شرکت است متعلق به اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری است که کلیه مراحل و مدارک مرتبط با ثبت شرکت و تامین شرکت، قوانین و بخشنامه ها و آمار و عملکرد. اگر چنانچه قصد تغییری درارتباط های اشخاص را داشته باشید می توانید از صفحه “تغییرات اطلاعات اشخاص شرکت /موسسه ” وارد شده و تغییرات مورد نظر را اعمال نمایید . در شرکت سهامی خاص تعداد شرکا نباید کمتر از ۳ نفر باشد.سرمایه در این شرکت ها باید حداقل یک میلیون ریال باشد. شرکت های سهامی خاص یکی از مهم ترین و پرمتقاضی ترین شرکت ها در میان انواع شرکت ها برای ثبت می باشند. به دلیل اینکه از پشتوانه مالی قوی و سرمایه بیشتر نسبت به دیگر شرکت ها برخوردار می باشند و از شرکای متعدد و تنوع در فعالیت ها برخوردار می باشند.

ابتدا می بایست اطلاعات اداره کل استانی که شرکت در آن ثبت می شود وارد می گردد . «واحد ثبتی» اداره ای ثبت شرکت، محلی است که شرکت باید در آنجا ثبت شود. سپس «تابعیت متقاضی» مشخص می شود.اگر گزینه ایرانی انتخاب شود باید حتماً شماره ملی شخص وارد شود و در صورتی که غیر ایرانی انتخاب شود باید «شماره گذرنامه» ورود اطلاعات شود. «نوع شرکت/موسسه» مشخص می کند که تقاضای ثبت چه نوع شرکتی را تقاضا دارد.سایر اطلاعات شامل «شماره ملی متقاضی»، «نام متقاضی»، «نام خانوادگی متقاضی» و «شماره همراه متقاضی» می باشد. همچنین باید «سمت متقاضی» از نظر اینکه اصیل یا وکیل است تعیین شود.

general