دفاتر پلمپ

لذا می بایست کد رهگیری را تا آخرین مرحله ثبت شرکت نزد خود نگاه دارید. متقاضیان می بایست پس از ورود به سامانه ثبت شرکت مدارک خود را اسکن کرده و مراحل را بصورت اینترنتی و به سهولت طی کرده و شرکت خود را به ثبت برسانند. در ادامه به توضیح و تشریح اداره ثبت شرکتها و آدرس و وظایف آن ها خواهیم پرداخت. پس از آن شماره ثبت شرکت در آن وارد شده و مهر اداره ثبت شرکت ‌ها در آن درج می گردد. هم‌اکنون مسئله ثبت و تغییرات در شرکت‌ها و همچنین رسیدگی به دفاتر پلمپ تجاری موضوع حائز اهمیتی در انجام کارهای شرکت‌ها می‌باشد.

  • قوانين و مقررات ثبت شعب شرکتهای خارجی در ایران رویه خاصی دارد؟ به طور کلی تجار در هر کشوری٬ تابع قانون کشوری هستند که در آن شخصيت حقوقی به ثبت رسيده است و باید اصول و قوانين کشور خود را رعایت کنند .
  • افراد بعدا و در صورت وجود شعبه می‌توانند اطلاعات آن را در این بخش وارد کنند.
  • در گام بعدی بر اساس اطلاعات وارد شده به کاربران شماره پیگیری اختصاص داده می شود.
  • علاوه بر این با شکل و نمای کلی و ساده نیز می تواند کاربران زیادی از جامعه را نیز جذب خود کند.
  • در صورت تاييد نام، متقاضي اصل مدارك و مستندات لازم را به همراه كد پيگيري از طريق پست به مرجع ثبت شركتها و مؤسسات غيرتجاري اداره كل ثبت اسناد و املاك استان محل وقوع اقامتگاه قانوني شخص حقوقي مورد تقاضا ارسال مي نمايد.

چنانچه در حال حاضر قصد ثبت شعبه را ندارید، می توانید از این مرحله عبور کنید. در پایان این مرحله یک شماره پیگیری به شما داده می شود که بعداَ می توانید از طریق این شماره وضعیت کار خود را در سامانه پیگیری کنید. شرکت های تجاری از مشارکت و اجتماع دو نفر یا بیشتر تحت عنوان شرکت هایی که قانون ثبت آن ها را تایید کرده تشکیل می شود .

معرفی سامانه سازمان ثبت اسناد و املاک Www Ssaair

با این حال، ثبت شرکت مزایای متعدد دیگری نیز دارد که بستگی به نوع ثبت متفاوت خواهد بود. برای تسهیل در انجام امور حقوقی خود تنها با یک تماس می توانید در هرجای ایران زیبا که باشید با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی پایش تماس گرفته تا آن ها در کم ترین زمان امور ثبتی و حقوقی شما را با نازل ترین قیمت انجام دهند. یکی دیگر از بخش هایی که در این سامانه ارائه می شود، بخش مرکز مالکیت معنوی این سامانه می باشد. در این بخش امکان ثبت اختراعات، ثبت طرح های صنعتی و … وجود دارد. در ادامه به تشزیح نکاتی در این زمینه می پردازیم تا یاری رسان شما باشد. حتی زمانی که شرکت فعالیتی را ندارد و یا آن‌که عدم فعالیت خود را ثبت نموده است.

با گسترش فعالیت اینترنتی اکثر شرکت ها و سازمان های دولتی اداره کل ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری نیز بر آن شده است تا خدمات خود را بیشتر در سمت فضای مجازی انجام دهد تا از تردد بیش از اندازه درخواست کننده ها کم کند. چرا که متقاضیان ثبت شرکت, ثبت برند, ثبت علائم تجاری و موارد دیگر بخش زیادی از کار خود را به راحتی می توانند از طریق وب سایت ثبت شرکت ها انجام دهند . تمامی طرح های صنعتی که در سامانه سازمان ثبت اسنادثبت شده است، در بانک طرح های صنعتی این سامانه قرار می گیرند. شما می توانید برای دسترسی به طرح های صنعتی ثبت شده در سازمان املاک و اسناد کشور، به بخش جستجو در بانک طرح های صنعتی مراجعه نمایید و اقدام به جستجو طرح صنعتی مورد نظر خود کنید. در بخش انصراف از درخواست میز خدمتسامانه سازمان ثبت اسنادامکان انصراف از درخواست برای افرادی که قبلا در این سامانه درخواستی را ثبت کرده اند، وجود دارد.

علامت تجاری و یا برند، اسم، اصطلاح، نشانه، طرح و یا ترکیبی از آن ها می باشد و برای معرفی کالا و خدمات فروشنده و تمایز آن نسبت به محصولات دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. موسسه مشاورانمطالعه مقالهمدیریت کسب و کاررا به شما عزیزان ثبت برند تجاری پیشنهاد می کند. شما بعد از استعلام گیری می‌توانید ببینید که آیا یک شرکت هنوز مجاز به فعالیت هست یا خیر. در این مطلب به نحوه گرفتن این شناسه و مزایای آن می‌پردازیم، ولی ابتدا لازم است یک تعریف از خود شناسه داشته باشیم.

ssaa.ir ثبت شرکت

ما در این مقاله قصد داریم تا ابتدا به بیان دلایل ثبت شخصیت حقوقی کسب‌وکار و سپس به مراحل ثبت شرکت در اداره ثبت شرکت‌ها بپردازیم. با استناد به مقررات مصوبه، تمامی شرکت‌هایی که ثبت می‌گردند باید شامل پلمپ دفاتر باشند. حائز اهمیت است.پلمپ دفاتر در اداره‌ ثبت شرکت‌ها صورت می‌پذیرد. شرکت‌های تجاری در راستای اظهارات درآمد و هزینه‌ها ثبت شرکت در تهران نیاز به پلمپ دفاتر دارند که این عنوان ضمن ماده‌ی ۶ قانون تجارت برای تمامی اشخاص، اعم از حقیقی و حقوقی تصویب شده است. بهتر است در امتداد این مطلب شما را کمی بیشتر با انواع دفاتر و مراحل ثبت دفاتر پلمپ آشنا سازیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر در موردسامانه سازمان ثبت اسناد و املاک در کانال تلگرام موضوعات حقوقی عضو شوید .

برای استعلام ثبت شرکت از طریق شماره ثبت آن شما می‌توانید به وسیله‌ی سامانه‌هایی که به همین منظور در دسترس قرار گرفته است، اقدام کنید. برای استعلام ثبت شرکت می‌توانید با رفتن به نشانی اینترنتی ilenc.ir و پر کردن شناسنامه ملی و شماره ثبت به استعلام شرکت دسترسی پیدا کرده و از ثبت شرکت اطمینان بیابید. مراجعه به سامانه به نشانی rooznamehrasmi.ir که با تکمیل کردن نام شرکت و شماره ملی شرکت می‌توانید از طریق روزنامه رسمی و آگهی درج شده شرکت در روزنامه رسمی استعلام گرفته و به اطلاعات شرکت دست پیدا کنید. باید قبل از امضای این قرارداد از اداره یا مرجع ثبت شرکت‌ها استعلام بگیرید تا متوجه شوید که آیا این شرکت با این نام نشان به ثبت رسیده است یا خیر. در صورت به ثبت رسیدن شرکت آیا هنوز مجوز فعالیت دارد یا به دلایل مختلف منحل شده است . بنابراین سازمان املاک و اسناد کشور شماره‌ی دیگری را به افراد حقوقی اختصاص می‌دهد که به آن شناسه ملی می‌گویند.

همچنین برای برخی اسامی خاص محدودیت‌هایی وجود دارد که باید به تایید برسد. از جمله این اسامی می‌توان به نام ائمه و یا سایر اسامی مذهبی اشاره کرد. اطلاعات دیگری از قبیل نوع سال مالی، وضعیت شعب شرکت و آدرس سایت در این ثبت تغییرات بخش وارد می‌شود. برخی از این اطلاعات اختیاری و برخی دیگر اجباری بوده که باید حتما وارد کنید. برای این کار باید مراحل مختلفی را پشت سر بگذرانید و بسته به نوع شرکت نیاز است که مدارک مختلفی را نیز تحویل بدهید.

گام دوازدهم راهنمای ثبت شرکت؛ تکمیل کردن مدارک

ج- دفتر ثبت شعب و نمايندگي شركتهاي خارجي ( موضوع ماده ۱۴ نظامنامه اجرايي قانون ثبت شركتها مصوب ۱۳۱۰). و مستندات ارسالي كامل باشد، جهت توليد پيش نويس سند، احراز هويت و اخذ امضاء متقاضي ثبت طبق ماده ۸ اين دستورالعمل اقدام نمايد. ۲در صفحه نتایج جست و جو، بر روی اولین لینک که آدرس آنمی باشد و در تصویر با فلش قرمز مشخص شده، کلیک نمایید.

سامانه ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری به صورت اینترنتی می باشد و هر شخص حقیقی می تواند نسبت به ثبت و تغییرات شخصیت های حقیقی و حقوقی اقدام کند. اداره کل ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری که تمامی مراحل به صورت اینترنتی مورد پذیرش و بررسی در سامانه sherkat.ssaa.ir قرار می گیرد. در این سامانه به مانند سامانه مالکیت معنوی به صورت مرحله ای و با استعلام آنلاین از اداره مالیات و همچنین قوه قضائیه مجوز ثبت و تغییرات صادر می شود. پس از تکمیل فرم مربوطه، با کلیک بر روی گام بعدی صفحه ی مربوط به اشخاص گشوده می شود. منظور از اشخاص، افرادی هستند که در شرکت یا موسسه دارای سمت می باشند که خود به دو نوع شخص حقیقی و حقوقی تقسیم می شود. در قسمت شخص حقیقی می بایست اطلاعات شخصی خواسته شده در کادر تکمیل گردد و اگر نوع شخص حقوقی هم باشد فیلدهایی نظیر فارسی، تابعیت، شناسه ی ملی و…