در خصوص ثبت برند لاتین چه می‌دانید؟

پس بهتر است قبل از انجام این کار کلیه مدارک و فرم ها را اسکن کنید تا در هنگام درخواست این فرم ها در سامانه ثبت علامت و لوگو بتوانید به سادگی آن را اسکن کنید. آیا می دانید مزایای ثبت برند در چیست و چرا سازمان ها و ارگان هایی که به طور معمول در جامعه شناخته شده هستند می بایست نسبت به ثبت برندینگ خود اقدام کنند. در این جا به معرفی و کارهای انجام شده جهت این فرآیند کاری می پردازیم پس شما را دعوت به خواندن این مطلب می کنیم.ثبت برند در ایران با سایر کشورها یک تفاوت عمده دارد. در حالی که در کشورهای انگلیسی زبان برای ثبت کردن نوعی علامت برای تجارت های مختلف از کلمه برند استفاده می شود، این کلمه در قانون ایران پشتیبانی نمی شود. در واقع در قانون ما برای ثبت کردن یک نشانه تجاری از کلمه علامت تجاری استفاده می شود که مترادف همان برند در خارج از کشور است و مردم معمولا آن را با نام برند می شناسند.

در صورتی که کارت بازرگانی نداشته باشید ؛ میتوانید از کارت بازرگانی فردی که مورد اعتماد شما باشد استفاده کنید. نام برند خود را سریع تر ثبت کنید تا شرکت های دیگر از آن استفاده نکنند. در مرحله بعد به شروع فعالیت خود و تبلیغات درست آن بپردازید. یکی از اهداف اصلی ثبت برند لاتین ، صادرات و واردات می باشد. یعنی هر برندی که در آن حروف لاتین به کار رفته باشد ؛ شرایط ثبت برند لاتین را شامل می شود.

در حقیقت برند همان اسمی است که محصولات تجاری با آن شناخته می شود و لوگو علامتی است که با آن نمایان می شود.برند باعث شناخته شدن کالا می شود و در صورتی که کالایی کیفیت خود را ثابت کند، تقاضای خرید این برند زیاد می شود. اما لوگو یک تصویر است که به یاد آوردن آن آسان تر خواهد بود. در واقع وقتی برند فراموش می شود، مشتری با دیدن لوگو آن را خواهد شناخت.

  • پس همین الان برای این کار اقدام کنید و ثبت تغییرات شرکت را اعمال کنید .
  • بنابراین، در صورتی که در تصویر علامت یا نام مورد نظر شما جهت ثبت کلمه یا حروف لاتین استفاده نشده باشد، ارائه ی کارت بازرگانی الزامی نخواهد بود.
  • علامت مورد نظر می تواند شامل یک کلمه ترکیبی، عدد، سمبل و … باشد.
  • همچنین میتوانید اخبار و آموزش های مارا دراینستاگرام ثبت ونکدنبال نمایید.

پس از ثبت برند، بمدت 10 سال انحصار آن را در دست دارید و پس از آن با تمدید ده ساله بعد، دوباره می‌توانید از آن استفاده کنید. شما با ثبت نام و علامت تجاری خود ، آن را منحصرا بنام خود می کنید و اجازه استفاده را از غیر می گیرید. ثبت برند در تهران و قوانین آن مشابه شهرهای دیگر است اما اهمیت آن بسیار بیشتر است. بازار تهران بزرگتر و پیچیده تر از سایر شهرها است و اهمیت شناخت برند کالا و تبلیغات برای آن بسیار بالا است. اگر نتوانید برند خود را در بازار رقابتی و بزرگ تهران به اثبات برسانید خیلی سریع از دور رقابت خارج شده و چیزی جز ضررهای بزرگ برای شما باقی نخواهد ماند. علامت تجاری جدید نمی تواند مثل اسم سازمان یا ساختمان مشهوری باشد.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند لاتین

طبقه ۱۳ – اسلحه گرم؛ مهمات و انواع پرتابه (از قبيل موشك، خمپاره و غيره)؛ مواد منفجره؛ مواد وسايل آتشبازي. طبقه ۲ – رنگ، روغن؛ جلا؛ لاك؛ موادضدرنگ زدگي و جلوگيري كننده از فاسد شدن چوب؛ مواد رنگي؛ مواد تثبيت رنگ، رزين يا صمغ‌هاي خام طبيعي؛ فلزات به صورت پودر يا ورق براي نقاشان ساختمان، چاپگرها و هنرمندان. هزینه تخمینی حق الثبت که حداقل ۱۲۰ هزار تومان برای یک طبقه می باشد که به ازای افزایش طبقات این هزینه هم افزایش می باید.

اسامی لاتین برای ثبت برند

پس از پرداخت حق الثبت برند در سامانه این برند به شما تعلق می گیرد، اما نیاز است این موضوع به اطلاع عموم برسد. پس برای بار دوم به عنوان آگهی رسمی ثبت علامت تجاری در روزنامه رسمی چاپ می شود که این برند به نام شما ثبت شده است. علت چاپ آگهی درخواست ثبت برند این است که ممکن است یک شخص حقیقی یا حقوقی نسبت به ثبت آن اعتراض داشته باشد؛ در اینصورت حقوق مدنی او اجازه اعتراض به ثبت را می دهد.

سپس نام برند بصورت فارسی لاتین یا لاتین به همراه لوگو تعیین میشود . در صورتیکه لوگو طراحی نشده باشد میتوانید با مشاوره با کارشناسان مجموعه نسبت به طراحی بهینه آن اقدام نمایید . اولین گام ثبت شرکت برای ثبت کردن قانونی علائم تجاری، استعلام برند است. با این کار از ثبت نشدن برندی که مشابه اسم برند شما است، مطمئن خواهید شد. این اقدام سبب می‌شود که مدت زمان ثبت برند برای شما کمتر شود.

نکات مهم در ثبت برند

ثبت برند بین المللی مساوی با گسترش تجارت خود در کشورهای مشترک در سیستم مادرید است. 6- اسکن از پروانه بهره برداری یا جواز کسب یا جواز تاسیس یا گواهی فعالیت صنعتی و یا هر مدرک دیگری که در طبقه مورد درخواست علامت مورد نظر باشد. عدد۳را به سامانه پیامکی۱۰۰۰۷۲۷ارسال نمایید تا کارشناسان ما بلافاصله با شما تماس گرفته و راهنمایی های لازم را خدمتتان ارائه نمایند. به طور کلی اگر بخواهیم، هزینه ها را در رابطه با این کار برآورد کنیم.

سوم اینکه علاوه بر ثبت برند، ثبت لوگو و علامت من هم انجام میشه و اگر انجام میشه مشخصاتی که لوگو برای ثبت داشه باشه رو لطفا برای من ایمیل کنید که آماده کنم برای قرارداد حضوری بیارم خدمتتون. ممنون از شما، در مورد هزینه دقیق ثبت برند لطف کنید با موسسه تماس بگیرید و به طور کامل کالاها رو بفرمایید تا هزینه محاسبه و خدمت شما اعلام گردد. شرکت های نوبنیاد بایستی توجه داشته باشند که اولین قدم در موفقیت آنها حس اعتمادی است که در مصرف کننده ایجاد می کنند و این حس با ثبت برند و نشان تجاری می تواند در سریع ترین زمان ممکن در جامعه هدف ایجاد شود. موضوع ثبت علامت و استفاده از آن بر روی انواع محصول به حدی در جامعه جایگاه ویژه ای دارد که برخی افراد استفاده از برند خاصی را نشان از ویژگی ها و خلقیات به خصوص در فرد مصرف کننده می دانند.

به طور کلی، ثبت برند لاتین به انجام روال قانونی ثبت یک علامت تجاری غیرفارسی به اسم یک یا چند فرد گفته می‌شود که طی آن، نام و نشان تجاری مورد نظر از نظر قانونی نیز به رسمیت شناخته می‌شود. باید اشاره کرد که ثبت برند لاتین هیچ تاثیری در میزان مالیات و عوارض اشخاص حقوقی و حقیقی ندارد. توجه داشته باشید که منظور چاپ آگهی تقاضای ثبت برند است نه چاپ آگهی ثبت برند. ثبت برند تجاری است که به صورت لوگو به مشتریان نشان داده می شود و افراد بلافاصله با دیدن این لوگو و علامت تجاری به فکر کسب و کار ما می افتند.

ثبت برند و لوگو

یکی از مهم ترین نکات مراحل ثبت علامت در این زمینه عدم تایید اظهارنامه شما توسط اداره ثبت برند است که می بایست بعد از ۱۵ روز دیگر نسبت به ثبت اظهارنامه خود اقدام کنید. همه‌ی موسسات ثبت برند در سراسر ایران با نظارت همین سازمان مشغول به فعالیت هستند. البته باید گفت که تمام نام‌های خارجی و اسامی عربی و کردی یا ترکی تحت این قانون‌ها به ثبت رسمی خواهند رسید. پس اگر به صورت کلی بخواهیم بگوییم، ثبت برند لاتین به انجام دادن روال قانونی ثبت یک علامت تجاری که غیرفارسی است و به اسم یک یا چند فرد است گفته می‌شود. برند لاتین به برندی اطلاق می گردد شامل حروف و یا عبارات لاتین باشد یا نام انتخابی ریشه ای لاتین داشته باشد. یعنی حتی در صورت استفاده از اسم یا حروف فارسی که به صورت لاتین نوشته شده باشد هم ثبت برند شما لاتین انجام می گیرد.

حتی بسیاری از برندهای فارسی برای مصرف کنندگان خارجی نیز بسیار جذاب بوده اند و توانسته اند ارتباط خوبی با مشتریان خارج از کشور نیز برقرار کند. داشتن کارت کارت بازرگانی ، جهت ترخیص کالا ، ثبت سفارش ، صادرات کالایی که مجاز باشد وارادات کالا از منطقه آزاد الزامی است. برای ثبت چند علامت تجاری باید به تعداد آنها اظهارنامه جداگانه داده شود.

اما همان طور که می دانیم ، علائم صوتی در نظام حقوقی ایران چون روئت نمی شوند، به عنوان علائم تجاری، صنعتی یا خدماتی ، قابل ثبت کردن نیست. بنابراین اگر شخصی در ایران خواستار ثبت علائم صوتی یا بویایی و … علامت تجاری یا اصطلاحاَ برند ، هر نشانی است که بتواند کالاها یا خدمات اشخاص ثبت تغییرات حقیقی یا حقوقی را از هم متمایز سازد. هر محصول برای اینکه بتواند راحت تر به فروش برسد و مشتریان بیشتری را جذب خود نماید، باید دارای علامت تجاری باشد. در واقع، علامت تجاری یک ابزار بازاریابی است که می تواند اگر با دقت و توجه برگزیده شود جذابیت آن را در افکار عمومی افزایش دهد .

زیرا اگر عبارت پیشنهادی تکراری باشد، مرکز مالکیت معنوی درخواست شما را بازگشت خواهد زد. از زمانی که اظهارنامه به این مرکز ارسال می‌شود، ۳۰ تا ۴۵ روز کاری برای صدور آگهی تقاضا زمان لازم است. سپس آگهی اول در روزنامه رسمی کشور منتشر می‌شود و از عموم ثبت برند تجاری تقاضا می‌شود که در مهلتی یک‌ماهه اگر با نام و نشان مورد نظر ارتباط یا تعارضی دارند، آن را اعلام نمایند. پس از این بازه زمانی، حدود چهار هفته دیگر زمان می‌برد تا گواهی ثبت برند لاتین صادر شود و با آگهی دوم در روزنامه رسمی این پروسه به پایان برسد.