ثبت شرکت سهامی خاص در تهران و دیگر نقاط مراحل و هزینه ثبت

1- زمان تشکیل جلسه مجمع عمومی با قید ساعت و تاریخ دقیق در متن آگهی دعوت جهت انطباق با صورتجلسه مربوطه اعلام گردد . 4- در آگهی دعوت سهامی خاص دستور جلسه به صورت مصرح بیان شود . تعیین شده که در طول حیات شرکت هم نباید از این مبلغ کمتر بشود. اظهارنامه‌ای مبنی بر تعهد کلیه سهام و گواهینامه بانکی که نشان دهنده پرداخت قسمت نقدی سهام است که به هر حال نباید کمتر از ۳۵% کل سهام باشد. اقرارنامه بازرس یا بازرسان در متن صورتجلسه مبنی بر اینکه هیچگونه نسبت فامیلی اعم از نسبی و سببی با مدیران و مدیر عامل شرکت تا درجه سوم از طبقه اول و دوم ندارند و خود و یا همسرشان نیز از مدیران و مدیر عامل شرکت بطور موظفی حقوق دریافت نمی‌کنند.

امضای اساسنامه یعنی موسس شرکت تعهد می دهد که سهام های لازم را تامین کند و نیز سمت مدیران و بازرسان را تایید می نماید. پس از این که شرکت شما ثبت شود و آگهی تاسیس در روزنامه رسمی چاپ شود شما می توانید مبلغی که در حساب شرکت قرارداده اید را برداشت کنید یا در صورت تمایل افزایش دهید. اما کسانی که از شرکت‌ های خدماتی برای ثبت شرکت استفاده می‌ کنند علاوه‌ بر این که روند ثبت شرکت خود را تسریع می‌ بخشد و با توجه به اینکه هزینه اولیه شرکت ممکن است بیشتر باشد مبلغ بالاتری را به‌ عنوان کارمزد شرکت خدماتی ثبتی باید بپردازند. شرکت‌های سهامی خاص، از جمله رایج‌ترین شرکت‌هایی سهتند که در ایران به ثبت می‌رسند.

نحوه تبدیل شرکت با مسئولیت محدود به سهامی خاص

پس از رفع نواقص، پرونده شما دوباره به جریان می‌افتد تا اینکه در نهایت گواهی ثبت شرکت شما صادر شود. به زبان ساده می توان گفت سرمایه شرکت سهامی خاص حداقل ۱,۰۰۰,۰۰۰ ریال معادل یکصد هزار تومان می باشد که در زمان تاسیس شرکت لااقل سی و پنج درصد مبلغ تعهد ‌شده را در حسابی به نام شرکت در شرف تأسیس نزد یکی از بانک ‌ها سپرده گذاری کرد. آگهی در روزنامه چاپ می‌شود و اگر مدیران شرکت تا شش ماه بعد از تاریخ تشکیل شرکت آن را ثبت نکنند شرکت منحل شده تلقی می‌شود و سهامداران باید وجوه پرداختی خود را پس بگیرند. بر طبق قانون موسسین شرکت سهامی خاص نسبت به اعمال و اقداماتی که به منظور تاسیس و به ثبت رساندن شرکت انجام داده‌اند مسئولیت تضامنی دارند.

  • به عبارت دیگر، مجمع عمومی که شخصیت حقوقی شرکت وابسته به آن است شامل جمع سهامداران شرکت می باشد.
  • ارائه اصل وکالتنامه وکيل دادگستري در صورتي که ثبت شرکت توسط وکيل صورت پذيرد الزامی است.
  • یعنی در بخش ” سمت اشخاص ” تعیین نکردید که چه شخصی در هیئت مدیره چه سمتی دارد.
  • مسئول مربوطه نسبت به تعیین نام اقدام و بعد از اخذ موافقت از مسئولین اداره ثبت شرکتها، نام انتخابی را در واحد مربوطه ثبت دفتر نماید.

با سلام، بازرسین سهامدار نیستند، سهاماداران خارج از سرکا وقتی در هیئت مدیره نیستند پس صورتجلسات هیئت مدیره را هم امضا نمی کنند و در سامانه بخش مربوطه اضافه نمی شوند. با سلام چون این افرادی که فرمودید نام خانوادگی متفاوتی دارند سامانه و اداره ثبت از شما قبول خواهد کرد. با سلام، بله سامانه ثبت شرکت به عنوان مدیر عامل، شما نیز مسئولیت خواهید داشت، در صورت داشتن اقرارنامه محضری اصولا رفع مسئولیت نکرده و مراجع قانونی طبق اساسنامه و سمت ها و مسئولیت ها تصمیم گیری خواهند نمود. به دلیل تقسیم سرمایه شرکت به سهام، نقل و انتقال سهام (که می­توانند بی­نام باشند) به راحتی صورت می­گیرد.

شما می‌توانید خدمات ثبت شرکت خود را به ثبتیما سپرده و بابت نتیجه کار آسوده خاطر باشید. مدارک ثبت شرکت سهامی خاص در ایران به دو دسته اوراق ثبت شرکت سهامی خاص و مدارک مورد نیاز ثبت شرکت سهامی خاص که برای اداره ثبت شرکتها ارسال می شود تقسیم بندی می شود که در زیر هر دو مورد را به صورت کامل و جامع توضیح می دهیم. متقاضیان ثبت باید چند نام را کتبا نوشته جهت انتخاب نام شرکت به واحد تعیین نام اداره ثبت شرکتها مراجعه و تحویل مسئول مربوطه دهند. مسئول مربوطه نسبت به تعیین نام اقدام و بعد از اخذ موافقت از مسئولین اداره ثبت شرکتها، نام انتخابی را در واحد مربوطه ثبت دفتر نماید.

استفاده از عناوین دانشمندان و کاشفان حال حاضر ممنوع می باشد. 4- استناد به مقررات مواعد در قانون آیین دادرسی مدنی در مورد مهلت در ماده 98 قانون تجارت توجیه قانونی ندارد. جهت دریافت ثبت شرکت مشاوره، فرم زیر را پر کرده تا کارشناسان سفیر صلح با شما تماس بگیرند. ارائه اصل سند مالکیت (اگر اموال جزء سرمایه شرکت باشد). هیچکس نمی تواند در یک زمان مدیر عامل بیش از یک شرکت باشد.

اساسنامه ​​​​​​​شرکت سهامی خاص:

پس از آن که مدارک با پست سفارشی به اداره ی ثبت شرکت ها ارسال کردید یک شماره ی مرسوله به شما تعلق می گیرد که باید در سامانه ی ثبت شرکت ها آن را وارد نمایید. در این مقاله سعی کردیم مسایل مربوط به ثبت شرکت سهامی خاص را به طور مفصل مورد بررسی قرار دهیم. برای ثبت شرکت سهامی، باید یک حساب بانکی به نام شرکت در بانک افتتاح شود و یکی از شرایط ثبت شرکت ارایه گواهی پرداخت 35 درصد از سرمایه تعهد شده به حساب است.

ثبت شرکت سهامی خاص

18- چنانچه شرکت به هر نحوی سهام یا امتیاز خاصی برای بعضی از سهامداران قائل شود این موضوع باید در اظهارنامه ثبت شرکت ها نمایان گردد. 11- در موقع تاسیس شرکت سهامی خاص، موسسین باید لااقل سی و پنج درصد آن را نقداَ در حسابی که به نام شرکت در شرف تاسیس و در نزد بانک افتتاح می کنند، واریز نمایند و پرداخت بقیه را تعهد کنند. سهم الشرکه سهامی خاص بر خلاف شرکت سهامی عام ، سهام آن قابل داد و ستد در بورس اوراق بهادر نیست ولی توسط مردم براحتی قابل معامله است.هنگام تشکیل چنین شرکتی باید سرمایه آن در موقع تاسیس توسط موسسان تامین و بخشی از سرمایه در بانک سپرده گذاری باشد. در ماده ۴ ل.۱٫ آمده است و اینگونه تعریف شده است که شرکتی سهامی خاص در موقع تاسیس تمام سرمایه های آنها منحصرا توسط موسسین تامین می شود. فرستادن اسناد ثبت شرکت به سازمان ثبت شرکت ها و طی کردن مرحله های قانونی و اخذ پیش نویس برای ثبت کردن شرکت در روزنامه رسمی. در این مرحله شما باید هزینه هایی مانند هزینه ثبت و روزنامه رسمی را بپردازید.

ابتدا به ساکن، ۳۵ درصد سرمایه شرکت باید در بانک سپرده گذاری شده و به اعضا اعلام شود. ۶۵ درصد دیگر باید طی ۵ سال، تامین و مراتب آن به اداره ثبت اطلاع داده شود. مدت زمان ثبت شرکت سهامی خاص میانگین بین ۱۵ روز تا ۴۰ روز طول خواهد کشید. مدت تصدی مدیریت به زمانی که در اساسنامه ذکر شده است بستگی دارد و حداکثر ۲ سال می باشد و می توانند مجدد انتخاب شوند. شرکتی که میزان سرمایه آن محدود به سهامی است که تقسیم شده است شرکت سهامی می گویند.

misc