ثبت شرکت با مسئولیت محدود در موسسه ی ثبتی وحقوقی تکسفیر

انتخاب روزنامه کثیر الانتشار برای درج آگهی های دعوت شرکت در شرکت با مسئولیت محدود اختیاری است . در شرکت با مسئولیت محدود مدیران شرکت برای مدت نامحدود انتخاب می شوند و همچنین مخیر خواهند بود که مدتی برای مدیران در اساسنامه ثبت شرکت در تهران شرکت مقرر دارند . مسئولیت شرکای شرکت با مسئولیت محدود تا میزان سرمایه خود در برابر قروض و تعهدات شرکت است. هزینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود شامل دو دسته هزینه های ثابت با میزانی متغییر و هزینه هایی کاملا متغییر می باشد.

مدیران شرکت را می­توان از بین شرکا یا خارج از آنها انتخاب کرد که دوران مدیریت آنها می­تواند محدود یا نامحدود باشد. پس از پذیرش اینترنتی، باید نسخ اصلی صورت جلسات تنظیمی و ضمائم آن ها را از طریق باجه های پست به صورت سفارشی به آدرس ذکر شده در تاًییدیه ی پذیرش ارسال نمایید. کارشناسان این موسسه بصورت 24 ساعته آماده پاسخگویی به سوالات و پرسش ها و حل مشکلات شما عزیزان با بهترین روش ها و شیوه ها به صورت حضوری و تلفنی بوده و ارائه مشاوره در این خصوص کاملا رایگان بوده , و هیچ گونه وجهی دریافت نخواهد شد . هم چنین هیئت نظار باید بلافاصله بعد از انتخاب شده تحقیق کرده و اطمینان حاصل کند که دستور مواد 96و ninety seven قانون تجارت رعایت نشده است. طبق ماده 195 قانون تجارت،مدیران شرکت کلیه اختیارات لازم را برای نمایندگی و اداره شرکت خواهند داشت مگر اینکه در اساسنامه ترتیب دیگری مقرر شده باشد. در شرکت‌نامه باید به صراحت قید شده باشد که سهم الشرکه‌های غیر نقدی هر کدام به چه میزان تقویم(قیمت گذاری) شده است.

  • مدیرانی که با نبودن صورت دارای یا به استناد صورت دارایی غیر واقع،‌ منافع موهومی را میان شرکا تقسیم کنند.
  • شرکت با مسئولیت محدود، عبارت است از شرکتی که تعداد اعضا حداقل دو نفر بالای 18 سال سن داشته باشند ( محدودیتی در تعداد بالای دو نفر نیست ) شرکت مسئولیت محدود برای امور تجارتی تشکیل شده است.
  • ثبت شرکت با مسئولیت محدود باید در دفاتر ثبتی انجام شود که تمام فرایند ثبت توسط خود آن دفتر پیگیری و به پایان برسد.
  • اصل وکالتنامه وکیل دادگستری، در صورتی که وکیل شرکا اقدام به ثبت شرکت با مسئولیت محدود نماید.
  • این طرح به منظور تسهیل در صدور مجوز های کسب و کار اجرایی می گردد.

پس از ثبت تمامی موارد خواسته شده باید منتظر تایید اطلاعات از سوی اداره ثبت شرکت‌ها باشید. دو نسخه از تقاضانامه که تکمیل شده و به امضاء سهامداران رسیده است. این اطلاعات باید به مجمع عمومی سالانه تحویل داده شود تا رسیدگی های لازم انجام گردد. این زمان از تحویل و تکمیل اوراق و صورتجلسه مهر و امضاء شده به موسسه حساب می شود. اداره کردن آن به نسبت شرکت های دیگر راحتتر است و تشریفات پیچیده ای ندارد. درصورتی که شریکی حقوقی باشد اوراق شخصیت حقوقی که دارای اعتبار و تمدید شده باشد به همراه معرفی نامه شخصیت حقوقی برای نماینده خود که دارای شماره و تاریخ اعتبار باشد.

این را بدانید که ممکن یکی از بند های موضوع فعالیت خود و یا موضوع کلی فعالیت نیازمند جواز داشته باشد که براساس موضوع انتخابی به ارگان مربوطه ارجاع و مجوز مورد نظر خود را دریافت نمایید. در ابتدا به چیستی این نوع شرکت و قوانین تجارت مربوط به آن پرداختیم شرایط کلی آن را بازگو کردیم. انتخاب نوع شرکت بستگی به این موضوع دارد که اعضای آن چه اهدافی را دنبال می‌کنند، میزان مسئولیت اعضا چقدر است، تعداد افراد عضو چند نفرند و مواردی از این دست که نوع شرکت‌ها را تعیین می‌کند.

اداره کنندگان شرکت با مسئولیت محدود

در پایان صمیمانه از همراهیتان سپاس گزاریم امیدواریم مطالعه این مطالب برایتان سودمند بوده باشد. جهت دریافت مشاوره، فرم زیر را پر کرده تا کارشناسان سفیر صلح با شما تماس بگیرند. لطفا جهت تاسیس شخصیت حقوقی خود فرم زیر را تکمیل و ارسال فرمائید. جهت مشاوره می توانید با مشاوران ما در موسسه ذهن ناب تماس بگیرید.

ولی در شرکت‌های سهامی خاص باید مدیران از میان سهامداران شرکت باشد. اما انتخاب روزنامه کثیرالانتشار جهت درج آگهی دعوت شرکت در سهامی خاص نکته‌ای الزامی است . قبل از شروع به توضیحات در رابطه با تفاوت‌های این دو مدل شرکت بهتر است شباهت‌های این دو را با هم مرور کنیم که به سه بخش تقسیم می‌شود. تنظیم شرکتنامه و اساسنامه شرکت مبنی بر نوشتن قوانین موجود در شرکت و قانون تجارت .

ثبت شرکت مسئولیت محدود

ثبت شرکت با مسئولیت محدود یکی از رایج‌ترین انواع شرکت‌ های تجاری در سراسر دنیاست. شرکت هایی با مسئولیت محدود به دلیل شرایط ساده تر برای ثبت و نگهداری طرفداران بیشتری دارند. در این مقاله سعی داریم مفهوم کلی شرکت با مسئولیت محدود، مدارک و مراحل آن را با شما در میان بگذاریم. چنانچه نیاز به مشاوره قبل از شروع دارید می‌توانید با ثبت فرهنگ تماس بگیرید. یکی از رایج ترین و متداول ترین شرکتهای بازرگانی در کشور ایران ثبت شرکت مسئولیت محدود می باشد.

اساسنامه شرکت های مسئولیت محدود

شرط دوم ثبت شرکت با مسئولیت محدود آن است که در نام شرکت با مسئولیت محدود باید عبارت ( شرکت با مسئولیت محدود ) قید شده باشد. با توجه به اهمیت آنچه گفته شد، در این مقاله به توضیح مساله ثبت شرکت با مسئولیت محدودپرداخته، ضمن ارائه تعریف قانونی ازشرکت با مسئولیت محدود و دلایل لزوم ثبت آن، در مورد مدارک ثبت شرکت با مسئولیت محدود ، شرایط ثبت آن و مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدودصحبت خواهیم نمود. برای ثبت شرکت مسئولیت محدود باید ابتدا کد فراگیر بگیرید بعد به دو نفر اعضا نیاز دارید با حداقل سرمایه اولیه one hundred هزار تومان که کلیه شرایط در این صفحه توضیح داده شده. نظر به این که میزان سهم هر یک از شرکا در این گونه شرکت ها توسط برگ سهام مشخص نمی شود،لذا ماده ی ninety seven ضروری کرده است که در شرکتنامه صراحتاَ میزان سهم الشرکه ی غیر نقدی هر یک از شرکا قید شود. ثبت شرکت با مسئولیت محدود باید در دفاتر ثبتی انجام شود که تمام فرایند ثبت توسط خود آن دفتر پیگیری و به پایان برسد.

متقاضی باید مدارک مزبور را به قسمت دبیرخانه ببرد، مسئول مربوطه بعد از ثبت آگهی در دفتر اندیکاتور ،شماره ثبت دفبر درج و با مهر نمودن آگهی تایپ شده ، پرونده تشکیل شده را ضبط و بقیه مدارک را تحویل متقاضی دهد. مدارک تحویلی توسط متقاضی به واحد روابط عمومی مستقر در اداره ثبت شرکتها جهت درج در روزنامه کثیر الانتشار تحویل خواهد شد.لازم به ذکر است که نسخه دوم ّآگهی تحویل روابط عمومی برای درج در روزنامه کثیر الانتشار خواهد شد . نسخه اول آگهی تایپ شده جهت درج در روزنامه رسمی به دفتر روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران واقع در تهران، ضلع جنوبی پارک شهر ، خیابان بهشت ،ساختمان روزنامه رسمی تحویل ونسبت به پرداخت حق الدرج آن نیز اقدام نماید. متقاضی در صورتی که نیاز به آگهی تاسیس شرکت داشته یاشد ، می تواند از آگهی مزبور کپی تهیه نموده و هنگام تحویل اصل آگهی به دفتر روزنامه رسمی، فتوکپی را برابر اصل کرده و توسط دفتر روزنامه رسمی ممهور به مهر شود. اما در مواد ۱۰۷، ۱۰۸ و ۱۱۱ قانون تجارت به «اساسنامه» شرکت با مسئولیت محدود هم اشاره شده است.

اغلب اوقات در عمل برای این نوع شرکت اساسنامه تنظیم نمی‌شود و این امر، در صورتی که در شرکتنامه تمام موارد لازم راجع به شرکت قید شده باشد، ضروری هم نیست. در شرکت با مسئولیت محدود حداقل شرکا دو نفر است در حالیکه در شرکت سهامی خاص حداقل سه نفر سهامدار نیاز است. قرارداد شرکت با مسئولیت محدود، مانند هر قرارداد دیگری باید دارای شرایط صحت مندرج در ماده ۱۹۰ قانون مدنی بوده و مخالفتی با مفاد ماده ۹۷۵ قانون اخیر نیز نداشته ثبت شرکت باشد. بنابراین، شرکت با مسئولیت محدود وقتی می‌تواند تشکیل شود که شرکا اهلیت و رضایت داشته باشند، موضوع شرکت -که البته باید تجاری باشد- معین باشد و مخالف قانون نباشد، جهت معامله مشروع باشد و قرارداد شرکت با نظم عمومی مخالفت نداشته باشد. علاوه بر این، تحقق شرایط خاص قرارداد شرکت (تجاری) نیز لازم است تا شرکت با مسئولیت محدود بتواند تشکیل شود. ثبت شرکت نیز همانند دیگر کارهای اداری دارای روند و مراحل قانونی است.

در نهایت کارشناس حقوقی مربوطه با در نظر گرفتن اولویت های انتخابی موسسین شرکت با مسئولیت محدودبا یکی از نام های درخواست شده، موافقت خواهد کرد و اطلاعاتی را که در سایت وارد شده را نیز مورد بررسی قرار می دهد. اگر اطلاعات وارد شده دارای کوچکترین نقصی باشند، در همان سامانه ثبت شرکت، ابلاغیه رفع نقص صادر می گردد تا مشکلات مربوطه رفع شده و شرکا مجددا برای ارسال آن اقدام نمایند. بعد از ثبت شرکت با مسئولیت محدود ظرف مدت ۱۰ روز کاری باید هزینه روزنامه ها پرداخت شود و بعد از این زمان باید ظرف مدت ۲۰ روز پلمپ دفاتر را اخذ کرد و همچنین ظرف مدت ۲ ماه برای اخذ کد اقتصادی اقدام نمود. لازم به ذکر است مدرک تحصیلی ثبت شرکت با مسئولیت محدود می تواند هر مدرک تحصیلی باشد و حتی امکان ثبت شرکت با مسئولیت محدود بدون مدرک تحصیلی می باشد.

other