تفاوت برند با علامت تجاری

نام تجاری در جهت متمایز کردن شرکت از دیگر شرکتها کاربرد دارد . برای مثال کایلی جنر از نمونه سلبریتی‌های خارجی است که برند لوازم … کلیه حقوق مادی و معنوی انگیزه متعلق به شرکت تجارت الکترونیک ستاره است. سلام میخواستم بدونم برندهای آوش و آوین در زمینه قالیشویی و سازندگان دستگاه های مرتبط قالیشویی رو برام استعلام بگیرید. سلام لطفا با ما تماس بگیرید و تصویر لوگو مورد نظرتون رو برای ما ارسال کنید.

  • وقتی اسم تجاری با نام خانوادگی تاجر یکی باشه، موقع واگذاری معمولاٌ فرد انتقال گیرنده اسم خودشو به عنوان جانشین زیر اون اضافه میکنه، یا اینکه بعد از اسم تجاری کلمۀ قدیم اضافه میشه، تا هم اسم تجاری سابق ذکر شده باشه و هم توهمی نسبت به شخص تاجر برای مشتریان بوجود نیاد.
  • همچنین برای ثبت شرکت‌های تعاونی ابتدا باید نام پیشنهادی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی طی نامه‌ای جداگانه درخواست شود.
  • باید توجه داشته باشید حداقل دو سیلاب از نام پیشنهادی شما با اسمی دارای سابقه متفاوت باشد.
  • چون در قسمت تعیین نام كنترل اسامی كلیه شركتها و موسسات غیر تجاری كه در ایران به ثبت می رسند مورد بررسی است.
  • شما نیاز به مشاوره و هماهنگی دارید از طریق اطلاعات تماس با ما در ارتباط باشید.

این دستورالعمل را اداره تعیین نام اشخاص حقوقی و ثبت تجاری تدوین کرده است. نام شرکت اولین اطلاعاتی است که مشتریان درباره مجموعه شما کسب می‌کنند. بنابراین نهایت دقت و ظرافت را باید در انتخاب و تعیین آن به کار ببندید.

انتخاب اسم تجاری مناسب ، اولین گام موفقیت است

لطف کنید استعلام برند شار رو برام بگیرید، در صورت امکان برای ثبت. نتیجه استعلام نام برند قبل از ثبت، خروجی سامانه رسمی مربوط به مرکز مالکیت معنوی کشور است و از این رو اطمینانی تمام و کمال در نتیجه اعلامی برای متقاضیان مراجعه کننده فراهم می کند. استعلام برند های ثبت شده به صورت آنلاین، آنی و کاملا رایگان صورت می گیرد پس نیازی به پرداخت هیچ گونه هزینه ای ندارد. نتیجه استعلام به صورت درصدی بیان می شود و درصد مشابهت برند پیشنهادی و عنوان آن را با برندهای ثبت شده پیشین اعلام می کند. اگر علامت و لوگو خاصی مد نظر شماست؛ با ما تماس بگیرید و تصویر علامت را از طریق واتسپ برای ما ارسال کنید تا ظرف یک ساعت نتیجه را به شما اعلام نماییم.

اسم های تجاری

به عنوان مثال برند آدرینا در مرحله استعلام برند مواد غذایی مشابه نداشته و تصور می شود که قابل ثبت است ( در طبقه مواد غذایی) اما پس از ثبت اظهارنامه در سامانه، مشاهده می شود که به دلیل مشابهت با برند دلینا در آن طبقه اخطار خورده است. به همین دلیل است که فرآیند استعلام برند قبل از ثبت مهم بوده و کاملا تخصصی است. در بسیاری از مواقع به دلیل انتخاب اسم های شرکت به صورت عمومی، مجبور به اضافه نمودن یک سیلاب دیگر برای اسم شرکت سه سیلابی یا اسم سه حرفی خود خواهید بود. در این حالت انتخاب اسم چهار سیلابی بواسطه انتخاب سه سیلاب به همراه یک اسم غیر خاص انجام میشود. نام محل دراسم شرکت در صورتی مورد تائید اداره ثبت قرار میگیرد که شرکت حاضر در همان حوزه ثبتی به ثبت برسد.

نمونه های خارجی این اسم برند مرسدس بنز را نام برد که صاحب کارخانه اسم دختر خود را روی برند ایم خودروساز مشهور و بزرگ جهان قرار داده است. انتخاب اسم برند، برای انتخاب یک نام برند بین‌المللی منابعی … برخی اسامی خاص برای برند را می‌توان از زبان‌های خارجی گرفت. فکر خود را در مورد معنی بیشتر برندها مشغول نکنید، اما در برخی موارد، …

از سویی در سال های اخیر توجه به این امر که یک نام متناسب با عره محصولات و خدمات ان مغازه باشد بیشتر مدنظر قرار گرفته به عنوان مثال شخصی که مغازه جواهر سازی دارد از اسامی مانند نگین سازان ، یاقوت و… که این اسامی باید بسیار خاص بوده و نمایانگر یک حرفه خاص نیز باشد . برای روند شروع کسب و کار آنلاین و برند ثبت شرکت سازی نیاز به مشاوره است . ثالثاً با مراجعه به دفاتر موجود و كثرت نام شركتهای ثبت شده موجود سعی می شود كه همواره نام انتخابی تشابه اسمی با نام شركتهای ثبت شده را پیدا نكند پس از حصول اطمینان از اینكه نام انتخابی یك اسم مطلوب می باشد در دفتر مربوطه با توجه به نوع شركت و تاریخ ماه و سال وارد می شود.

استفاده از اسامی لاتین

تبلیغات نامناسب،افت ناچیز در کیفیت محصولات، می‌تواند باعث گریز آن مشتری از بازار مصرف آن مارک تجاری شود. شرکت‌ها به کمک علائم تجاری قدرتمند می‌توانند خود را ازنظر راهبردی برای آینده تثبیت کرده و با رقبای بالقوه‌ای که بازارهای جهانی را تحت کنترل دارند به‌طور مؤثر رقابت کنند. ثبت برند تجاری بنابراین می‌توان گفت که شرکت‌ها باید برای کسب اعتبار جهانی،ورود به بازارهای جدید،رشد درازمدت،کاهش هزینه و افزایش تولید،اقدام به ایجاد،تثبیت و مدیریت علائم تجاری خود کنند. سامانه ثبت شرکت میزان زیر مجموعه هدلینگ مشاوره کسب و کار با نام موسسه خدمات اداری کـــاج می باشد.

البته درصورت سپری شدن زمانی بیش از three ماه از تاریخ تأیید نام و درصورت عدم ثبت شرکت به دلایل مختلف، و همچنین تغییرنام ، متقاضی می بایست نسبت به واریز مبلغ فوق به شماره حساب مربوطه و ارائه فیش آن اقدام نماید. بسیاری از افرادی که مایل به ثبت شرکت هستند، برای انتخاب نام شرکت مطلوب خود انرژی و زمان زیادی را صرف می کنند، اما گروهی دیگر به هر دلیل اسم شرکت را بدون در نظر گرفتن همه جوانب و با عجله انتخاب می کنند و به همین دلیل هم معمولا بعد از مدتی تصمیم به تغییر اسم پیگیری ثبت تغییرات شرکت شرکت می گیرند. در شرکت های سهامی عام کلمه ی « عام» و در شرکت های سهامی خاص کلمه ی « خاص »بلافاصله بعد از اسم و یا قبل از اسم شرکت اضافه می شود و علت آن هم تشخیص نوع شرکت سهامی برای مراجعه کنندگان است.لذا باید پیش از نام شرکت قید عام یا خاص بعمل آید ،مانند شرکت سهامی خاص تیام کالا. ولی در عرف تجاری و ادبیات بازاریابی، و بعضی وقتا حتی در نوشته­ های حقوقی، اسم تجاری و علامت تجاری به جای همدیگه به کار میرن، و یا به عنوان کلمات مترادف و هم معنی ازشون استفاده میشه.

زیرا با توجه به خاص بودن اسامی و زیبا بودن آن ها می تواند به راحتی خود را بین افراد در جامعه نمایان کرده و در ذهن دیگران ماندگار شود . بستگی داره که برای چه موردی بخواید ازش استفاده کنید اگر اسم شرکته که شما در اسم شرکت نمیتونید از واژه ی انگلیسی استفاده کنید اگر اسم برند هستش که برای استفاده از واژه های لاتین باید کارت بازرگانی ارائه بدید . جهت ثبت شرکت میتوانید از اسم های زیر برای انتخاب نام شرکت استفاده نمایید. یک نام خوب باید منحصر بفرد بوده و به آسانی به خاطر سپرده شود و موجب سودآوری در آینده شود؛ پس در این مورد نهایت دقت را بفرمایید. مهمترین تفاوت میان اسم تجارتی با اسم مدنی در آن است که اسم تجارتی را تاجر برای متمایز و مشخص کردن مؤسسه‌ تجارتی خود از سایر مؤسسات انتخاب می‌کند اما انتخاب اسم‌های مدنی تنها برای معلوم داشتن اشخاص از یکدیگر است. نظریه مسئول تعیین نام اداره کل ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری که معمولا با استعلام از فرهنگستان زبان و ادب فارسی اعلام نظر می نماید، نظر و تصمیم نهایی محسوب می شود.

اینكار بوسیله نامه یا تلگرافی از ادارات ثبت استعلام می شود و یا متقاضی خود مستقیماً با درخواست كتبی مراجعه نموده و تقاضای نام می نماید. در صورت نیاز به مشاوره در خصوصثبت برند و انتخاب اسم برند، با مؤسسه ثبت مهر تماس بگیرید. تکنیک انتخاب اسم برند این صفحه مخصوص آموزش روشهای ساخت اسم برند است. ممنون از اینکه علاوه بر نمونه های خارجی نمونه های ایرانی هم برامون قرار می دهید. برای مثال درتفاوت اسم تجاری با علامت تجاری انتخاب نام شرکت استفاده از عبارت­ هایی که باعث میشه مشتری احساس کنه شرکت با مقامات رسمی در ارتباطه ممنوعه، و اگر در انتخاب اسم تجاری سوء نیتی بکار رفته باشه ممکنه طبق قوانین کیفری به عنوان کلاهبرداری مورد تعقیب قرار بگیره. دستورالعمل تعیین نام شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری مرجع رسمی انتخاب اسم شرکت‌ها در ایران است.

ارائه رونوشت کارت بازرگانی چنانچه در برند از حروف لاتین استفاده شده باشد. جهت دریافت پیشنهاد نام برند به صورت رایگان و تخصصی می توانید در هر لحظه با ما در تماس باشید . قبل از دریافت پیشنهاد نام برند میبایست علایق ، رقبا ، و تخصص های برند خود را نوشته و به صورت تخصصی یک نام برند زیبا انتخاب کنید . پس انتخاب نامی مناسب برای برند از موارد مهم در سودآوری و پیشرفت یک محصول به حساب خواهد آمد. تا سال ها یک برند و نام بردن آن از موارد شناخت محصول و خدمات شما به حساب خواهد آمد.

لغو پاسخ

نام شرکت باید از 3 سیلاب خاص تشکیل شود که مستند ان در لغت نامه دهخدا موجود باشد و حتما باید ریشه فارسی داشته باشد (مثلا کلمه ناظم الاطبا نباشد). نام شرکت باید خاص باشد چون هر شخص حقوقی مانند هر شخص حقیقی باید دارای نام باشد تا بتوانند آن را تشخیص دهند. هم میتونن علامت­های تجاری داشته باشن (که برای متمایز کردن کالاها و خدماتشون از کالاها و خدمات بقیۀ شرکت­ ها به کار میره). امروزه رایج­ترین تقلب و رقابت مکارانه در تجارت، شبیه سازی علائم و اسامی تجاریه، که این مسئله، موضوع تعداد زیادی از شکایت­ ها در دادگستری هم هست. نام‌هایی که در آنها از عناوین، اسامی و اصطلاحات بیگانه استفاده شده باشد. البته واژه‌های نامتعارف، مخفف یا حتی لغات بیگانه به شرط تایید فرهنگستان زبان و ادب فارسی، قابل ثبت خواهند بود.

در این قسمت تعدادی از نمونه اسم هایی که واجد ثبت بوده اند را به شما معرفی می کنیم. با مطالعه این اسم ها متوجه می شوید که چه نام هایی را می توانید در اسم شرکت و سازمان خود خود به کار ببرید تا مورد تایید سامانه ثبت اسامی شرکت ها قرار بگیرد. همه این نام ها وارد دفتر اندیکاتور اداره می شود و در قسمت نام مورد بررسی قرار می گیرد، از اسامی انتخابی نام انتخاب و به وسیله نامه برای شهرستان مورد نظر صادر می شود. برای هر نام تقریبا دو ماه اعتبار در نظر گرفته می شود و اسم شرکت و نام شهرستان و شماره دفتر اداره و تاریخ روز در دفاتر وارد می شود.

استفاده از واژه‌های انجمن، بنیاد، کانون، تشکل، بانک، بهزیست، بهداشت، گمرک، ارشاد، تبلیغ، تبلیغات، فرهنگی هنری، صندوق قرض‌الحسنه، لیزینگ، هلدینگ و… در اسم شرکت‌های تجاری یا موسسه‌های غیرتجاری مستلزم اخذ مجوز از مراجع ذی‌صلاح است. همچنین برای راه‌اندازی مجموعه‌های تعاونی ابتدا باید تاییدیه نام پیشنهادی را از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دریافت کرد. مهم‌ترین اصل در تعیین نام شرکت، متمایز بودن آن است و نباید مشابه آن قبلاً به ثبت رسیده باشد. در نتیجه، بهتر است اسم پیشنهادی شما حداقل از سه سیلاب (سه کلمه مستقل) تشکیل شده باشد و دست‌کم دارای یک اسم خاص باشد. نامِ تاییدشدۀ شخصیت حقوقیِ در شرف تاسیس یا در حال تغییر فقط به مدت ۳ ماه از تاریخ تایید اعتبار دارد و اگر برای ثبت و آگهی آن اقدامی صورت نگیرد، این اسم منقضی می‌شود و دیگر اعتبار نخواهد داشت. این بازه زمانی در مورد شرکت‌های سهامی عام ۶ ماه از تاریخ برگزاری مجمع عمومی موسسین است.