بیت کوین در اقتصاد به زبان ساده

کاردانو یکی از رقبای اتریوم به حساب میآید و ماههای اخیر رشد قابلتوجهی را ثبت کرده است. هدرا هش گراف یکی از ارزهای دیجیتال تازهای در این حوزه به حساب میآید. این ارز دیجیتال نسل بعدی فورکهای بیتکوین به حساب میآید که سازگاری بیشتری با طبیعت دارد، سریعتر است و امنیت آن با توجه به بهرهگیری از مکانیزم اثبات سهام بالاتر است. بهگفته این وبسایت، بخش عمدهای از استخراج بیتکوین از به نیروگاههای زغالسنگ متکی است و ردپای کربن آن بالاست. چقدر معامله در آن ایمن است؟ بلکه اگر پولی در این شبکه به آدرس اشتباهی فرستاده شود، قابل برگشت نبوده و باید با آن خداحافظی کنید. شما برای یافتن بهترین قیمت ارز دیجیتال در لحظهای که تصمیم به معامله دارید باید زمان زیادی را صرف کنید تا بتوانید صرافی مناسب خود را با مناسب ترین حجم و قیمت ارز دیجیتال بیابید. برای کاربرانی که از صرافی های خارجی گریزان هستند و یا به ناچار بعد از تشدید محدودیت های بین المللی به دنبال بهترین صرافی ارز دیجیتال ایران هستند، حداقل مبلغ سفارش و سقف قابل برداشت اهمیت بخصوصی دارد. چه کاربران با سرمایه های اندک و کوچک که نیاز به حداقل مبلغ سفارش کوچک دارند و چه کاربران نهنگ که نیاز به سقف های برداشت بسیار زیاد دارند.

بازار ارز دیجیتال

البته تا پیش از این بیت کوین و برخی از رمزارز ها به وسیله کامپیوتر های معمولی نیز قابل استخراج بودند. تمام رمز ارزها در دسته ارزهای دیجیتال قرار میگیرند، اما همه ارزهای دیجیتال لزوما رمزارز نیستند. قیمت و کارمزد خرید و فروش برای تمام کاربران اهمیت زیادی دارد. اما در مدلهای فروشگاهی مقایسه صرافی های ارز دیجیتال ایران جهت یافتن ارزانترین قیمت برای خرید و فروش اهمیت بسزایی دارد. زیرا در برخی اوقات ممکن است کاربران حجم معاملات بالایی داشته باشند که نیازمند برداشت های سنگین است و یا حتی بالعکس خیل زیادی از کاربران سرمایه های اندک خود را با امیدها و آرزوهای نامتناهی در این بازار سرمایه گذاری می کنند. یعنی برای کارکرد یکساله یک دستگاه استخراجکننده ارز دیجیتال، سالانه حدود چهارمیلیون تومان هزینه برق خانگی میشود؛ از طرفی میانگین قیمت خرید یک دستگاه استخراجکننده چیزی در حدود 1300 دلار و با نرخ دلار 28 هزارتومانی در بازار آزاد، هزینه خرید یک دستگاه استخراجکننده از خارج از کشور حدود 39میلیون تومان است. در بازارهای معاملاتی تعدد کاربران باعث قیمت های مناسب تر می شود. در این بین کاربرانی که تجربه های خود را با دیگران به اشترک میگذارند، ممکن است سمت و سوهای خاصی به سایرین بدهند.

  • درک موضوعات مربوط به خرید و فروش ارزهای دیجیتال
  • ارزهای اوراق بهادار یا توکن های تضمینی (Security Token)
  • بیت کوین را به دوستان خود بفروشید
  • نامحدود بودن تراکنشها
  • دبیت کارت بیت کوین دریافت کنید
  • تفاوت در مقیاس
  • قیمت دستگاه (ها)

همین ویژگی که موجب کمیابی بیت کوین نیز می شود، در برابر خاصیت تورمی پول های امروزی قرار داشته و باعث می شود ارزش بیت کوین در طول زمان افزایش یابد. به بیان دیگر از آنجایی که کاربران بیشتر برابر است با معاملات بیشتر و قیمت های رقابتی تر و منطقی تر و همچنین کارمزد کمتر، این اتفاق هم برای صرافی هم برای کاربران مفید است. به عبارتی دیگر با توجه به عدم اعتماد کامل مردم به این بازارها بهترین صرافی ارزهای دیجیتال زمانی معنی می دهد که شکایات را پیگیری و انتقادات را بپذیرند. هرچند بهترین سایت خرید و فروش ارز دیجیتال را از روی رتبه الکسا انتخاب نمی کنند اما به هر حال یک معیار جهت کیفیت سایت و بازدیدهای آن تلقی می شود. برای همه ما مهم است که برای خرید و فروش یک صرافی ارزدیجیتال خوب و امن انتخاب کنیم. اهمیت پشتیبانی در حدی است که برخی اوقات همه نقاط ضعف یک صرافی به واسطه پشتیبانی خوب پوشش داده می شود. البته در برخی صرافی ها هر دو مدل همزمان وجود دارد. بیت کوین ویژگی های فوق العاده ای دارد که ما می توانیم برای پاسخ از این سوال استفاده کنیم مثلا ما می توانیم با شبکه بلاک چینکه غیر قابل تغییر است، بدون واسطه ثروت را به هر کجای جهان انتقال دهیم.

عبارتند از ارز مجازی و رمز ارز.

از روی رتبهی الکسا می توان دریافت که بهترین صرافی ارز دیجیتال داخلی برای کاربران کدام است و اینکه هرچه تعداد کاربران سایت بالاتر باشد، قیمت های منصفانه تر و حجم معاملات بهتری در صرافی رقم می خورد. بهترین صرافی ارزدیجیتال ایرانی باید جوابگوی کاربرانی باشد که به هر طریق شکایت یا انتقادی دارند. خیلی راحت میتوانید با جستجوی عبارت «خرید اتریوم» در گوگل، وبسایتهای ایرانی را که با ریال اتریوم میفروشند پیدا کنید و پس از ثبتنام در آنها، بهطور مستقیم با کارت بانکی خود اتریوم بخرید. صرافی ایرانی ارز دیجیتال به دو دسته فروشگاه ها و بازارها دسته بندی می شوند. دو شکل اساسی ارز دیجیتال عبارتند از ارز مجازی و رمز ارز. در این مکانیزم نودها به جای استخراج، از طریق سهامگذاری تراکنشها را تأیید میکنند. مساجد، مدارس، سولههای بزرگ حومه شهر یا گاوداریها و واحدهای صنعتی تعطیل؛ استخراجکنندگان بیت کوین در ایران با برق ارزان مشغول کارند! بعد از پدیده هاوینگ در سال ۲۰۲۰، پیشبینی میشود قیمت بیت کوین به بالاترین قیمت تاریخ خود برسد؛ بنابراین هر معاملهگر میتواند تا حدود 40 درصد از سبد دارایی خود را بیت کوین بخرد. ادعا میشود که این ارز دیجیتال در حوزههایی مثل رسانهها، ارتباطات، بازیهای رایانهای و پردازش ابری کاربرد دارد. Data was generated with GSA Content Generator DEMO.