بایگانی‌ها Sherkat Ssaa Ir

ثبت شرکت برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد سامانه جامع ثبت شرکتها در کانال تلگرام حقوق تجاری عضو شوید . کارشناسان مرکز مشاوره حقوقی دینا نیز آماده اند تا با ارائه خدمات مشاوره حقوقی تلفنی دینا به سوالات شما عزیزان پیرامون سامانه جامع ثبت شرکتها پاسخ دهند. نام‌های درخواستی متقاضیان براساس راهنمای تعیین نام سازمان ثبت اسناد و املاک، می‌بایست فارسی بوده و از به کارگیری اسامی و اصطلاحات بیگانه در نام شرکت یا مؤسسه ممانعت به عمل آورد.

ir.sherkat.ssaa

مشخصات اشخاص حقیقی چون نام، نام خانوادگی، نام پدر، شماره شناسنامه و… کد پستی جهت افراد حقیقی و حقوقی و شماره ثبت جهت افراد حقوقی. انتخاب گزینه سرمایه نقدی شرکت در مسولیت محدود( حداقل صد هزار تومان) و مشخص کردن تعداد و ارزش سهم برای شرکت سهامی خاص. کلیه اطلاعات متقاضی و وکیل پرونده وارد کرده و نوع شرکت” سهامی خاص ” انتخاب می کنیم. در این قسمت از سایت، راهنمای پذیرش ثبت اظهارنامه دفاتر تجارتی قرارداده شده است. متقاضیان ثبت می‌توانند از این قسمت، راهنمای پذیرش اظهارنامه را دریافت کنند.

در اجرای پروژه های بزرگ، باید قابلیت شرکت هایی که دارای مجوز صلاحیت هستند، مطابق با آیین نامه ی پیمانکاران هم ارزیابی شود. رتبه بندی شرکت ها بنا به نوع فعالیتشان، به پنج دسته تقسیم می شود. رتبه ی هرکدام از این دسته ها، بوسیله ی سازمان خاصی صادر می گردد. دفتر کل دفتری است که تاجر باید کلیه معاملات را لااقل هفته ای یک مرتبه پیگیری ثبت تغییرات شرکت از دفتر روزنامه استخراج و انواع مختلف آن را تشخیص و جدا کرده هر نوعی را در صفحه مخصوصی در آن دفتر بطور خلاصه ثبت کند. در این مرحله، شما باید سمت مورد نظر (مانند مدیر عامل، رئیس هیئت مدیره ) و تاریخ شروع فعالیت های آنها را وارد کنید. هم چنین اشخاص شرکت می توانند با توجه به جلسه موسسین شرکت سمت های دیگری را انتخاب نمایند.

ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت

بنابراین شما می توانید پس از ورود اطلاعات در سامانه ی اینترنتی و دریافت کد رهگیری با ورود بر روی لینک “پیگیری درخواست” از طریق همین سامانه تصمیمات اخذ شده را دنبال نموده و از محتوای آن مطلع شوید. چون ثبت شرکتنامه در دفاتر اسناد رسمی با وجود ثبت خود شرکت در اداره ی ثبت، موجب پیچیدگی کار می شود، از این جهت به موجب مقررات مورخه 10 اسفند 1327 وزارت دادگستری به دوائر ثبت شرکت ها در مرکز و شهرستانها اجازه ی ثبت شرکتنامه داده می شود. در حقیقت دفتر ثبت شرکتنامه در این مورد به منزله ی دفتر اسناد رسمی می باشد. پس ثبت شرکتنامه، رسمیت یافتن آن بین شرکاء است که در دفتر جداگانه به عمل می آید و شرکاء تماماً ذیل ثبت را امضا می کنند و مطابقت ثبت را با اصل شرکتنامه تصدیق خواهند نمود. امروزه به جای اختصاص دادن زمان و وقت زیاد برای ثبت شرکت ها می توان از اینترنت استفاده کردن با استفاده ازسایت ثبت شرکتها، شرکت خود را به راحتی و در کمترین زمان ثبت نمود. با استفاده از این نوع ثبت نام شرکت ها هم تعداد مراجعین به سازمان ها بسیار کاهش می یابد و افراد می توانند کارهای بیشتری را در زمان کمتری انجام دهند.

به منظور پذیرش اظهارنامه پلمپ دفاتر قانونی لازم است که اشخاص اطلاعات مختلفی از جمله هیئت مدیره شرکت، مشخصات شخصیت حقوقی، اطلاعات متقاضی پلمپ دفتر قانونی و … اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری زیرنظر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و قوه قضائیه مشغول به فعالیت است. Rating 5,0 در اقدام نهایی باید ورود به سامانه ثبت شرکت ها داشته باشید. … اداره ثبت شرکتها به آدرس irsherkatssaa.ir و اخذ شماره پذیرش جهت پیگیری ثبت تاسیس اینترنتی.

سامانه پذیرش ثبت تغییرات شرکت ها

در صورت وجود نماینده و یا وکیل در شرکت نام وکیل در این قسمت ذکر می گردد. با انتخاب نام هر یک از شرکا میزان سهام یا سرمایه شان را مشخص کنید . جهت عضویت در خبرنامه، ایمیل خود را در فرم زیر وارد کرده و بر روی تایید کلیک نمایید. در شرکت های تضامنی و شرکت مختلط علاوه بر نکات فوق باید اسم تمام شرکای ضامن نیز منتشر شود.

پس از این مرحله مدارک شرکت آماده امضا توسط اعضاء شرکت می باشد.دو نسخه کپی از مدارک تایید شده از طریق سامانه ثبت را باید اعضا شرکت با امضا خود تایید نمایند. ارائه اقرارنامه در متن صورتجلسه جهت کلیه اعضای هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت مبنی بر اینکه مشمول ممنوعیت های مندرج در اصل ۱۴۱ق.ا نبوده و هیچگونه ممنوعیت قانونی موضوع مواد ۱۱۱ و ۱۲۶ قانون تجارت برای آنها جهت عضویت در هیئت مدیره و مدیر عاملی وجود ندارد. وجود مالیات بر درآمد در شرکت های سهامی به دلیل اعمال کنترل های قانونی و بر اساس قواعد و قوانین مالیات های مستقیم می بایست ابتدا ۱۰ % از درآمد مشمول مالیات به عنوان مالیات شرکت محاسبه و به ترتیب مقرر در قانون مربوطه به عنوان مالیات پرداختنی در نظر گرفته شود. ✔️ همان طور که در این مقاله به زطور کامل توضیح داده شده، هدف از ایجاد این سامانه تسریع و تسهیل در تاسیس موسسات تجاری، شرکت ها و موسسات غیر تجاری می باشد. مراجعه کنند و از طریق این سایت به بخش «پیگیری درخواست» وارد شوند. در مرحله چهارم، لازم است که تمامی مشخصات نماینده قانونی شرکت وارد شود.

  • در این قسمت نام شخصی که متقاضی تاسیس شرکت یا موسسه است وارد می شود.
  • چنانچه شماره پیگیری خود را فراموش یا گم کرده باشید می توانید بر روی لینک “شماره پیگیری خود را فراموش کرده ام” کلیک نمایید و نوع درخواست خود را مشخص کنید تا با پاسخ به چند سوال بتوانید وارد سامانه شده و وضعیت ثبتی خود را پیگیری کنید.
  • پس از آن با کلیک بر روی گام بعدی وارد صفحه ی اساسنامه می شوید.
  • با توجه به نکات ذکر شده، انتخاب نام شرکت مورد نظر، مرحله مهمی است و در موفقیت آن کسب و کار تاثیر زیادی دارد.
  • متقاضي محترم جهت کار با سامانه ثبت شرکت ها مناسبتر است از مرورگر های firefox يا Internet Explorer8 و بالاتر استفاده نماييد.

در ضمن، استفاده از گویش و لهجه‌های بومی در نام‌های پیشنهادی با ارائه‌ی تأییدیه از کتب فرهنگ بومی و در غیر این صورت با ارائه‌ی تأییدیه از فرمانداری، شورای شهر، بخشداری بلامانع می‌باشد. همچنین ارائه‌ی مستندات فرهنگ لغات فارسی یا بومی و نقشه‌ی جغرافیایی ایران، جهت تأیید مکان موردنظر در اسامی پیشنهادی توسط شرکت یا مؤسسه در شرف تأسیس شرکت به اداره‌ی کل ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیر تجاری الزامی است. مراحل صدور برای اظهارنامه دفتر ثبت تجارتی را می‌توان به مراحل زیر تقسیم نمود. با توجه به تغییرات در قوانین امکان تغییر در مراحل نیز وجود دارد اما کلیت مراحل صدور همواره ثابت است. با مد نظر قرار دادن قوانین مرتبط با حقوق تجارت، تعیین و مشخص نمودن نوع شخصیت حقیقی یا حقوقی در اظهارنامه دفتر ثبت تجارتی ضروری نیست و نسبت به هر دو شخصیت قوانین یکسان خواهد بود.

در این سامانه، امکان استفاده از خدمات مختلف برای تاسیس شرکت ها وجود دارد. قسمت تعیین نام در سامانه ثبت شرکتها مشتمل بر چندین شاخه می باشد . سپس، تابعیت و شناسه ملی و شماره تلفن ثابت و کد پستی شخصیت حقوقی را در سامانه وارد نمایید. ( قابل ذکر است تمامی پیامک های مربوط به مراحل انجام کار به شماره همراه درج شده ارسال خواهد شد).

بعد از رسیدن اوراق به اداره ثبت شرکت ها تقریباً ۱۵ روزکاری بررسی روی پرونده انجام می شود. درصورتی که پرونده فاقد ایراد و اشتباه باشد پرونده شما آگهی می شود و در صورتی که پرونده دارای نقص باشد پرونده می بایست رفع نقص شود و در نهایت درصورتی که پرونده دارای ایراد باشد پرونده تاسیس شما رد می شود و می بایست مجدد ثبت شخصیت حقوقی را انجام دهید. بعد از تائید نام می بایست تمامی مدارک (مدارک هویتی, مدارک تائید شده شرکت ثبت برند در شرف تاسیس, وکالتنامه در صورت لزوم و …) را تکمیل کرد و اوراق را امضاء شده برای اداره ثبت شرکت ها ظرف مدت ۲ ماه که تائید نام دارای اعتبار است ارسال نمود. زمانی که اوراق را به پست تحویل می دهید حدوداً ۲ روز کاری زمان می برد که اوراق به اداره ثبت شرکت ها برسد. مجدد به سایت اعلام شده مراجعه می کنید در قسمت منوی افقی وارد میز خدمات الکترونیک می شوید و وارد قسمت پذیرش اظهارنامه پلمپ دفاتر قانونی می شوید.

در بخش اظهارنامه دفتر ثبت تجاری امکان ثبت اظهارنامه های مختلفی مانند ثبت نام، تمدید، ابطال و … همچنین، افراد می توانند آخرین وضعیت اظهارنامه های تجاری را از طریق این بخش مشاهده نمایند. در مرحله بعدی لازم است که شخصیت حقوقی و یا شرکت مد نظر خود را که قصد ثبت آن را دارید، را انتخاب کنید و بر روی ثبت شرکت گزینه ادامه کلیک کنید. ضمن تشکر از همراهی شما عزیزان لازم است اشاره نماییم که انجام تغییرات در شرکت ها امری بسیار تخصصی است و کارشناسان زبده ثبتی کال جهت انجام آن در خدمت شما عزیزان می باشند. در بخش اطلاعات مرکز اصلی می‌بایست مشخصات مربوط به کد پستی و شماره تلفن و نشانی مرکز اصلی تکمیل گردد.