بازار ارز دیجیتال امروز ۳۰ مرداد ۱۴۰۰+ تحلیل و اخبار – ایمنا

  • هزینه تراکنش پایین
  • گس لیمیت (Gas limit)
  • درجه مقبولیت
  • دیجیتالی بودن
  • موقعیت جغرافیایی
  • توزیع شده بودن و در نتیجه عدم نیاز به نهاد واسط
  • قابلیت فروش در مقیاس متفاوت

بیایید بگوییم که شما 0.1 بیت کوین دارید و می خواهید آن را با اتریوم تبادل کنید. در شبکه بیت کوین، هر فرد می تواند تراکنشی را ایجاد کند و مقدار بیت کوینی را که به او منتقل شده و مالک آن است را به شخص دیگری انتقال دهد. عدم نیاز به حمل و جابه جایی: به این دلیل که بیت کوین یکی از ارزهای دیجیتالی مطرح بوده و وجود فیزیکی ندارد، حمل و جابه جایی آن بسیار ساده تر از پول های رایج در دنیای واقعی بوده و مشکلی برای کاربران ایجاد نمی کند. در ابتدای کار، این صرافی نظیر اکثر صرافیهای ایرانی فقط بستری برای انجام خرید و فروش ساده را برای کاربران فراهم میکرد ولی به مرور زمان امکانات بیشتری همچون استفاده از مارجین، انجام معاملات آتی، استیک کوینهای مختلف و … در صورت مشخص بودن هویت خالق بیت کوین، امکان دستگیری و روبرو شدن با خطرات مختلف دیگر هم می توانست گریبانگیر فرد یا گروه سازنده آن شود و به همین خاطر افراد توسعه دهنده بیت کوین تصمیم به ناشناس ماندن گرفتند. رمز نگاری هست که ممکن است از هر عددی در بلاکچین استفاده کند هدف از این کار، ادغام آنها با ایجاد یک شبکه رمزنگاری است که داده های مختلف را به هم متصل میکند تا آنها بتوانند با یکدیگر کار کنند.

بازار ارز دیجیتال

اتریوم ایجاد شد تا برای انجام امور زندگیمان به هیچ بانک، شرکت و نهاد دیگری بهجز خودمان نیاز نداشته باشیم. با این حال صرافی های ارز دیجیتال که خرید و فروش بیت کوین را برعهده دارند، برای پیشگیری از رخداد فعالیت های مجرمانه و مسائلی مانند پولشویی در این ارز دیجیتال، اقدام به احراز هویت کاربران خود کرده تا در صورت بروز هرگونه جرم با سکه های خریداری یا فروخته شده، بتوانند این کاربران را از طریق مراجع قانونی درگیر نمایند. ارز دیجیتال غیر متمرکز: غیر متمرکز بودن به این معنا است که بیت کوین تحت نظارت هیچ سازمان یا دولتی نبوده و برای انجام معاملات به وسیله بیت کوین یا سایر ارز های دیجیتال نیازی به وجود واسطه و یا نفر سوم برای تایید معامله نمی باشد. برگشت ناپذیری تراکنش ها: از آنجایی که هویت افراد در معاملات با بیت کوین کاملا ناشناس می باشد در نتیجه در صورت ثبت شدن یک تراکنش دیگر امکان بازگشت و یا تغییر در آن ممکن نمی باشد. این ارز بسیار حرفه ای و جذاب با محاسبات بسیار پیچیده ریاضی به صورت رمزهای دیجیتالی به دست آمده و ارزش پولی خاص خود را دارد که البته مدام در حال تغییر است. چرا که در صورت اشتباه در انجام معامله، امکان برگشت یا تغییر این تراکنش ها وجود ندارد.

همچنین توسعه دهندگان نیز به صورت داوطلبانه مسئول ارتقای نرم افزار بیت کوین و قابلیت های آن بوده و نودها یز تاریخچه تراکنش هایی که در شبکه انجام می شوند را در هاردهای خود ذخیره و نگهداری می کنند. دلار تا ماه اوت سال ۲۰۲۱ بود ، قیمت آن در ۰.۳۱ دلار بود . تا ماه اوت سال ۲۰۲۱ ، قیمت یک بیت کوین به ۴۵۰۰۰ دلار رسید. آدام بک (Adam Back)، تحلیلگر بریتانیایی ارزهای دیجیتال، پیش بینی خوشبینانهتری دارد، او معتقد است که این دارایی مهم تا پایان سال 2021 در 100 هزار دلار خرید و فروش خواهد شد. بیت کوین که طی روزهای گذشته روند صعودی را تجربه میکرد و طی ۲۴ ساعت گذشته توانسته بود در ساعاتی با ارزشی بالاتر از ۵۲ هزار دلار نیز معامله شود، با سقوطی ناگهانی تا کف قیمت ۴۶۲۶۳ دلار نیز ریزش کرد. البته این موضوع نباید شما را به اشتباه بیاندازد که بیت کوین یک سیستم ناشناس است و فعالیت شما پنهانی خواهد بود.

آموزش کریپتوکارنسی

بر همین اساس اعتمادی که شما به طرف های سوم و واسطه هایی مانند بانک ها در انتقال پول داشتید هم بین تمامی افرادی که بر تراکنش ها نظارت می کنند توزیع شده و در واقع شما به یک سیستم جامع که هزاران هزار نفر در آن فعال هستند اعتماد می کنید. این قوانین به صورت کدهای برنامه نویسی شده بوده و در سطح اینترنت توسط تمامی افراد قابل مشاهده می باشد. به طوری که این رمزارز تحت نظارت هیچ دولت یا سازمان خاصی نبوده و در نتیجه تمامی واسطه ها در انجام معاملات با این رمز ارز از بین رفته اند. بیت کوین بر خلاف پول های امروزی که عرضه و توزیع آن ها در اختیار دولت ها بوده و در واقع کشورها تسلط کاملی بر آن ها دارند، در کنترل هیچ فرد و گروه و یا سازمان خاصی نمی باشد. هر یک از این گروه ها وظیفه خاصی در شبکه بر عهده داشته و نبودِ آن ها مشکلات زیادی را برای شبکه به وجود می آورد. همچنین مقیاسپذیری این شبکه (سرعت و کارمزد تراکنشها) تا حد زیادی افزایش خواهد یافت. This content was created with GSA Content Generator DEMO!