بازار ارز دیجیتال امروز ۱۴ شهریور ۱۴۰۰+ تحلیل و اخبار – ایمنا

صرافی ارز دیجیتال باید به گونهای باشد که بتوان در آن ارزهای اصلی مانند بیت کوین و اتریوم را خرید و فروش کرد و دارای آلت کوینهای محبوب باشد، همچنین در این صرافی باید بتوان به راحتی معاملات را انجام داد و اطلاعات لازم برای ارزهای دیجیتالی را داشته باشیم. قیمتها نیز باید به صورت مداوم به روز رسانی شوند و کارمزد دریافتی نباید بیش از حد باشد. هرچند تاکنون هیچ دولتی به طور رسمی ارزهای دیجیتال را به عنوان یک واحد پول نپذیرفته اند اما برخی آن را به عنوان کالا قبول دارند که این پذیرش سطحی، چیزی از نگرانی بانک های مرکزی برای از دست رفتن سلطه آنها به عنوان ناشران پول کم نمی کند. بنابراین هر کدام از این ارز های دیجیتالی که قابلیت بهتری داشته باشند و شناخته تر شده باشند ارزش آنها بیشتر می شود. از آنجا که حساب ها شفاف و تراکنش ها قابل مشاهده و تایید دیگران است، امکان تقلب ندارد اما معامله گران ارز دیجیتال ناشناس باقی می مانند و همین مزیت سبب شده است بسیاری از دولت ها درصدد ممنوعیت آن برآیند.

  1. گس لیمیت (Gas limit)
  2. درجه مقبولیت
  3. دیجیتالی بودن
  4. موقعیت جغرافیایی
  5. توزیع شده بودن و در نتیجه عدم نیاز به نهاد واسط

با وجود هشدار بانک مرکزی و اعلام ممنوعیت خرید و فروش ارزهای دیجیتال در صرافی های مجاز سراسر کشور، این نوع ارز در بازار ایران دست به دست می شود و به صورت خزنده در حال جذب منایع مردم است. در این اپ برای شما نمودارها و تحلیلها و همچنین اخبار مختلف ارزهای دیجیتال آورده شده است و دقیقا مانند سایت ارزیف عمل میکند، با این تفاوت که دسترسی بسیار سریعتر و آسانتری خواهید داشت. بیشتر ارزهای دیجیتال برای بهرهمند شدن از ویژگیهای اساسی مانند غیرمتمرکز بودن، شفافیت و تغییرناپذیر بودن از بلاک چین استفاده میکنند. صرافان قدیمی و با تجربه به دلیل جدید بودن این عرصه، از ورود به آن هراس دارند اما صرافان جوان تر تمایل خود را از ورود به این عرصه پنهان نمی کنند؛ هرچند در گفت و گو با مراجعه کنندگان اعلام می کنند هنوز اجازه فعالیت رسمی در حوزه ارز دیجیتال را ندارند و منتظر نظر بانک مرکزی هستند. بعد از سقوط ارزش بیت کوین در اواخر ژوئن ۲۰۲۱ (اوایل تیر ۱۴۰۰) و رسیدن قیمت آن به ۲۹ هزار دلار، قیمت این ارز دیجیتال با بیش از ۷۲ درصد رشد به ۵۰ هزار دلار افزایش یافته است. Content has been generated with the help of GSA Content Generator Demoversion.

بازار ارز دیجیتال

اگر مسأله شناسایی هویت افراد حل نشود، نمیتوان از بلاک چین در هیچ برنامهای استفاده کرد. اگر میخواهید خرید ارز دیجیتال را انجام دهید این کار را از صرافی های معتبر مانند ارزیف استفاده کنید تا تراکنش های شما به راحتی و با امنیت بالا انجام شوند. اگر قدرت هش یک دستگاه ماینر آنقدر بالا باشد که بتواند مثلا در ۶ دقیقه جواب مسئله را پیدا کند، در شبکه بینظمی ایجاد میشود. همچنین ممکن بود در میانه مسیر، راهزن ها به دارایی این افراد دستبرد زده و به دارایی هایشان دسترسی پیدا کنند. از زمانی که ارزهای دیجیتال ساخته شدند، صرافیهای دیجیتالی نیز راه اندازی گشتند تا افراد بتوانند این ارزها را در یک بستر امن جابهجا کنند. از سال ۲۰۱۷ که افراد بیشتری با بلاکچین و کاربرد آن آشنا شدند، افراد بیشتری خواهان این ارز دیجیتال شدند. این ارز ها به صورت غیر متمرکز هستند و برای تبادل آنها به هیچ بانکی نیاز نیست و فقط با داشتن یک کیف پول میشود تبادل کرد. این صرافی جزو اولین صرافی های ارز دیجیتال در ایران است و امکان معامله مستقیم در این سایت وجود دارد از مزایای والکس می توان به ابزارهای تحلیلی و چارت فنی اشاره کرد. در حالی که برخی از فروشندگان ارزهای دیجیتال، مدعی هستند از بانک مرکزی ایران مجوز اخذ نموده اند، بانک مرکزی رسما هرگونه ارائه مجوز به صرافیها و فروشندگان ارزهای دیجیتال را تکذیب کرده است.

این ارز ها به گونه ای ساخته شده اند که بتوانند آینده پول های کاغذی را شکل دهند و هر کدام از آن ها قابلیت های متفاوتی دارند. پول های مجازی متمرکز زیر نظر یک شرکت یا موسسه واسطه ای خاص فعالیت می کنند. مثلا بیت کوین یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز است که بدون واسطه فعالیت می کند و واحد های آن به صورت غیرمتمرکز استخراج و توزیع می شوند و قیمت آن متغیر خواهد بود. این ارزها پشتوانه ارزهای دیگر را ندارند و به صورت کاملا یکتا فعالیت می کنند. در حوزه پول های مجازی غیرمتمرکز تراکنش ها توسط پایگاه داده توزیع شده به اسم بلاک چین، انجام می شوند و شرکت خاصی مالک آن ها نیست. کاربران بدون نیاز به ثبت نام می توانند با نصب کیف پول ارز مورد نظر در کامپیوتر یا موبایل خود تراکنش های خود را بدون واسطه و به صورت همتا به همتا انجام دهند. با بیش از ۴۰ ساعت آموزش کاملا کاربردی به صورت تئوری و عملی شما در مسیر سودسازی از ارزهای دیجیتال قرار خواهید گرفت. به همان میزانی که محرمانگی در فرآیند طراحی برنامه ارزهای دیجیتال رعایت شده، استفاده از آن نیز بسیار آسان و کاربردی است؛.کاربران فقط باید یک نرم افزار را در رایانه خود نصب و یک حساب کاربری یا به اصلاح «کیف پول» ایجاد کنند، حال می توان با پرداخت پول از طریق صرافی ها، شرکت ها یا اشخاص به صورت اینترنتی خرید و فروش کرد.