انواع ثبت شرکت سهامی

هر کدام از شرکا به میزان سرمایه خود در شرکت مسئولیت تعهدات و قرض های شرکت را عهده دار هستند. شرکت تضامنی شرکتی است که تحت اسم مخصوص برای امور تجاری بین دو یا چند نفر با مسئولیت تضامنی تشکیل می شود . ثبت شرکت با مسئولیت محدود را میتوان با 2 نفر سهام دار تاسیس و توسط یک مدیر عامل اداره کرد و این نوع شرکت میتواند هیئت مدیره نداشته باشد که در اینصورت شرکت تک مدیره نامیده می شود و برای ثبت شرکت سهامی خاص حداقل three نفر سهامدار نیاز میباشد. پس از شرکت های با مسئولیت محدود ، این شرکت های سهامی خاص هستند که از نظر کمیت و تعداد بیشترین تعداد ثبت شرکت را در ایران به خود اختصاص داده اند. برای ثبت این گونه شرکت ها نیاز به حداقل 5 نفر می باشد که از این تعداد three نفر سهامدار و 2 نفر به عنوان بازرس خواهند بود.

  • بنده میخواهم یک شرکت راهبری قطار نوع فعالیت خدماتی میباشد یعنی از صفر تا صد کار اعزام قطار را انجام بدهم چه نوع شرکتی ثبت کنم و آیا با ثبت شرکت در گذر زمان میتوانم وام درخواست بدهم.
  • تنها نکته‌ای که برای ثبت شرکت مختلط حایز اهمیت است، توجه به این گزینه می‌باشد که اشخاص حقوقی نمی‌توانند در این شرکت سهامدار باشند.
  • 4- عدم ثبت می تواند مشکلاتی نظیر عدم امکان استفاده از امتیازات قانونی اشخاص حقوقی را به همراه داشته باشد.
  • موجب می شود که مناقصات و مزایده های دولتی که با بیشترین سود همراه است، شامل شرکت مذکور گردد.

نکته آخر هم اینکه Ltd ترکیه در مقایسه با سایر شرکتها از هزینه های کاری کمتری برخوردار است. شرکت با مسئولیت محدود شرکت تشکیل شده توسط یک یا چند نفر شخص حقیقی یا حقوقی میباشد که دارای عنوان شرکت بوده و سرمایه ثابتی همراه با مسئولیت محدود در قبال دارایی های شرکت می باشد. لازم بذکر است که مسئولیت سهامداران در قبال شرکت بوده و محدود به سهام سرمایشان میباشد. ثبت شرکت با همه این تفاسیر، شرکت با مسئولیت محدود یا به ترکی Limited şirket از جمله ارزانترین و محبوبترین شرکتها در ترکیه است. ما در این مقاله بر آنیم که به کلیه اطلاعات در باب فرآیند ثبت شرکت در ترکیه اشاره نمائیم. اما هموطنان مایل به اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت می توانند برای انجام مشاوره با کارشناسان ارشد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشند.

مراحل ثبت شرکت سهامی خاص

از جمله کارهایی که پس از ثبت و تاسیس شرکت باید به آن رعایت کرده و انجام دهید معرفی کامل شرکت ونوع فعالیت آن به سازمان امور مالیاتی و پلمت دفتر مالیاتی تان به صورت سالانه می باشد. در صورتی که ترکیه کشوری مدرن ثبت شرکت در تهران و پیشرفته است که مناطق آزاد زیادی دارد و دروازه تجارت بین اروپا و آسیا محسوب می‌شود. به همین دلیل سرمایه گذاری در ترکیه سودآوری بیشتری نسبت به سرمایه گذاری در کشورهای آسیایی و مخصوصاً خاورمیانه خواهد داشت.

انواع ثبت شرکت

سرمایه شرکتهای سهامی خاص حداقل باید مبلغ ۱۰۰ هزار تومان (یک میلیون ریال) باشد. دارای حداقل یک اختراع ثبت شده ارزیابی شده داخلی یا یک اختراع بین المللی مرتبط با حوزه کاری شرکت باشند. حداقل 3 سال سابقه فعالیت کاری یا علمی در حوزه فعالیت شرکت و یا سابقه مدیریتی داشته باشند. مدیران عامل و رئیسان هیئت مدیره شرکت ها باید دارای پروانه کار و اقامت معتبر بوده و سابقه ی محکومیت موثر کیفری نداشته باشد.

انواع شرکت های تعاونی

متاسفانه بعضی از مراجع کننده ها تصور می کنند که کارمزد دریافتی شرکت مبلغ بالایی است. موسسه خدمات اعزام کارشناس در محل را به جهت سهولت در کار برای شما عزیزان در نظر گرفته است. در نظر داشته باشید که اعزام کارشناس در محل و مشاوره حضوری به معنای عقد قرارداد نخواهد بود.

هزینه های مربوط به حق الثبت و همینطور حق الوکاله ارزیابی می شود. اینطور که مشخص است نیاز است که هزینه روزنامه رسمی شرکت را بر اساس تعداد کلمات و خطوط آگهی ارزیابی کنید. در بررسی های صورت گرفته مشخص است که بخشی از هزینه ها متغیر هستند.

اما شرکت‌هایی که برای اهداف تجاری و بازرگانی شکل گرفته‌اند، اشکال مختلفی دارند. شرکتهای مختلط سهامی ترکیبی از شرکتهای سهامی و شرکتهای تضامنی هستند. من جواز کسب تولیدی پوشاک دارم میخوام یک اسم برای تولید انتخاب کنم و ثبت بشه.

این مهمترین نکته شرکت تضامنی است که از بقیه انواع شرکت متمایزش می کند . این شرکت بین دو و یا چند نفر می باشد و مسئولیت هر شریک به اندازه سرمایه خود می باشد. هیئت مدیره این شرکت برای دو سال خورشیدی و بازرسان برای یک سال مالیاتی منتصب می شوند و پس از آن نیاز به تمدید مدت حضور اعضا و یا تعویض آن ها طی صورت جلسات سالانه می باشد. درود بر شما دوست عزیز میزان سرمایه جهت ثبت و تاسیس شرکت در کشورهای مختلف متغیر است.

misc