اصول انتخاب نام برند

اگر از شما بخواهیم که بدون فکر کردن زیاد، نام چند برند را روی کاغذ بنویسید، احتمالا در کمتر از ده ثانیه، فهرستی از مشهورترین برندهای دنیا تهیه می‌کنید. یا احتمالا اگر لوگوی چند برند مختلف را به‌صورت تصادفی به شما نشان دهیم، نام بیشتر برندها را به‌درستی حدس خواهید زد. اگر می خواهید فعالیت اینترنتی داشته باشید باید از آزاد بودن دامین اینترنتی معتبر آن مطمئن شوید. نام تجاری انتخاب شده باید دربرگیرنده مزیت های کالا و خدمات باشد. نام برند باید در سایر کشورها و یا زبان‌های دیگر نیز با معنا و مربوط باشد.

در انتخاب نام برخی برندها از واژه‌های ایرانی (فارسی یا زبان‌های سایر اقوام ایرانی) استفاده شده است. در انتخاب برخی دیگر، واژه‌هایی با ریشه‌ی غیرایرانی به کار رفته است. عده‌ای دیگر کوشیده‌اند از نام‌ خانوادگی و اسامی اشخاص فاصله بگیرند. گروهی دیگر ترجیح داده‌اند از واژه‌های مخفف استفاده نکنند.

اسامی مناسب برای برند

بسیاری از سلبریتی‌ها معروف دنیا مثل کایلی جنر (برند محصولات آرایشی) و در ایران مثل لیلا اوتادی (برند عطر و ادکلن) اسم خود را به عنوان نام تجاری برندشان انتخاب کرده‌اند. پس قبل از فرایند انتخاب نام برند حتما نگاهی دقیق به نقشه ایران و جهان بیاندازید. فقط به خاطر داشته باشید که نام­ های توصیفی که از نام مناطق جغرافیایی استفاده می کنند قابلیت تجاری سازی چندانی نخواهند داشت، مگر آنکه مشتریان به شکل منحصر به فردی آن نام را با محصول و خدمات شما مرتبط سازند.

Windex که یک شیشه پاک کن که اول کلمه پنجره در اسم محصول قرار دارد. Sleepeeez که تشک خواب طبی است که کلمه خواب در اسم محصول قرار دارد. اسامی محصولات باید خاص باشدو بهتر است که شبیه به محصولات دیگر نباشد مخصوصا محصولاتی که رقیب آنها محسوب می شوند، خریدار زمانی که با اسامی مشابه مواجه می شود احتمال دارد که اشتباه کند. ثبت تغییرات شرکت در این روزها افراد اطلاعات کمی نسبت به این برندها دارند و قدرت قضاوت را بین این برندها ندارند و در نتیجه بیشتر افراد از برندها معروفی که اسامی کوتاهی دارند خرید میکنند و بیشتر برندهایی که دو سیلابی هستند را رد میکنند. اگه بخوام اسم براش انتخاب کنم ،چی پیشنهاد میدین؟ترجیحا میخوام کلمه ی “پایدار” تو اسم باشه.

پاسخ دهید لغو پاسخ

با وجود دو کلمه‌ای بودن اما هردوی آن‌ها کوتاه هستند و هنگام تلفظ زبان را اذیت نمی‌کنند. نام‌گذاری برای شرکت تازه تاسیس شما ممکن است کاری جزئی به نظر برسد اما درواقع یکی از مهم‌ترین و با ارزش‌ترین جنبه‌های کسب‌وکار شما است. این نام در سال‌های آینده تصویر برند شما را می‌سازد و باید آن را در ابتدا درست انتخاب کنید. الو برند دارنده بهترین و خوش قیمت ترین برند های آماده خرید – خرید برند – خرید برند اماده – اسم برای برند تجاری – تاج ُ تخت taj takht –.. اسم برای ثبت شرکت مواد غذایی انتخاب یک نام مناسب برای.

  • ممکن است راه‌های مختلفی هم وجود داشته باشد اما بهترین اسامی خاص برای برند را تنها می‌توان با تمرکز بر روی مشتری به دست آورد.
  • انتخاب یک نام مناسب می تواند با ارزش ترین دارایی شما در این زمینه باشد که قادر به ایجاد تمایز با رقبا و تسریع در آگاهی بخشی برند شما به کاربران و مخاطبان است.
  • منهتن موکا، جکسونویل جاوا، و بوستون باریستا نیز چند نمونه دیگر از این شیوه نام‌گذاری هستند.
  • احتمالاً همین الان که مشغول خواندن این صفحه هستید، یکی دو گزینه اختصاری شده اسم خودتان یا شرکتتان را در ذهن دارید.
  • در نگاه اول ممکن است پیدا کردن اسمی با این ویژگی‌ها کار دشوار و مشکلی باشد.

تایید نام یک شرکت توسط اداره کل شرکت­ها انجام می­شود و تایید موسسات صنعتی توسط سازمان ثبت اسناد و املاک کشور انجام می­شود. پروسه ثبت نام یک شرکت و ساخت اسم شرکت به صورت اینترنتی انجام می­شود در نتیجه شما می­توانید به صورت اینترنتی از طریق سازمان ثبت شرکت­ها نام ثبت شرکت شرکت خود را ثبت و پیگیر ثبت نام شرکت باشید. هنگامی که صحبت از موفقیت یک کسب و کار کوچک در میان است در واقع انتخاب اسم اهمیت بسیاری پیدا می کند. یک نام صحیح شرکت، می تواند شرکت شما را به اوج ببرد و از طرفی یک نام اشتباه نیز می تواند شرکت را به قعر بکشاند.

این کار باعث می‌شود تا اسم‌های پیشنهادی به شما افزایش پیدا کند و در نتیجه حق انتخاب شما هم بیشتر می‌شود. ممکن است بین ۵ تا ۱۵ اسم مشخص را پیدا کرده باشید که نمی‌دانید اسم مناسب شرکت کدام‌یک از این نام‌هاست. برای پایش بین اسم‌ها باید بدانید که از بین همه‌ی اسم‌های انتخاب شده درنهایت می‌بایست ۳ اسم باقی بماند. برای مثال فروشگاه‌های افق کوروش در زمان آغاز فعالیت خود در شهر قم با مشکلات زیادی مواجه شدند. این کار موجب شد این فروشگاه واژه کوروش را از تمامی سردرهای خود بردارد و با نام کوروش ادامه‌ی فعالیت کند. البته ممکن است شما یک سلبریتی باشید که اسم شما برای مخاطبان‌تان آشناست.

سامانه ثبت شرکت ونک

با موسسه برای دریافت مشاوره تلفنی و کم و کیف انجام کار تماس بگیرید. مثلا نام شرکت شما کالاسازان خوشخواب هزاره سوم است و شما روی کلمه خوشخواب ثبت برند تجاری به عنوان نام تجاری خود تمرکز می‌نمایید. جهت ثبت شرکتهای تعاونی ابتدا باید نام پیشنهادی از مراجع وزارت تعاون طی نامه ای درخواست گردد.

نکته برای انتخاب نام برند که جذاب و متفاوت باشد

حالا که متوجه شدیم هر اسمی که برای برند انتخاب می‌کنیم حتما باید خوش‌آوا باشد سراغ معرفی دیگر کلیدهای انتخاب نام برند قدرتمند بریم. همچنین بررسی اسم برندهای فعال و معروف در ایران نشان داده است که صدای «ز» در انتهای کلمات هم قدرت بسیاری دارد. بهروز، لندکروزر که در ایران می‌گوییم لندکروز، البرز، چی‌توز، مزمز، بارز، لکسوس که در ایران می‌گوییم لکسوز، همگی نشان از این دارند که صدای «ز» در پایان اسامی برند در ایران پرطرفدار است. اسم برند شما باید به صورتی باشد که از ذهن مشتریان پاک نشود، حتی در ابتدای راه کسب‌وکار باید به فکر آینده و کمپین‌های بازاریابی باشید، برند شما باید به گونه‌ای باشد که برای تبلیغات رسانه‌ای و اینترنتی جالب به چشم آید. در انتخاب نام توجه کنید که قرار است که چیزی را به مخاطب منتقل کنید.

ما در این مثال، برند آب معدنی دماوند را داریم که نمادی تصویری و بسیار شناخته‌شده است. ج- در اقدام نوع سوم نسبت به شركتهای با تابعیت خارجی به نحو شركتهای با تابعیت ایرانی عمل می شود و در دفتر مخصوص شركتهای خارجی منعكس می شود. باید از حروف اول چند کلمه بعنوان اسم مخفف و یا ترکیبی از چند حرف استفاده نشود.