استخراج بیت کوین چیست ؟

شبکه اتریوم حدود یک ماه پیش طرح بهبود ۱۵۵۹ را اجرا کرده و از آن زمان تاکنون بیش از ۱۷۷ هزار واحد اتریوم به ارزش بالغ بر ۶۷۵ میلیون دلار سوزانده شده است. در نهایت تیم اتریوم توانست حدود ۳۱,۰۰۰ واحد بیت کوین جذب سرمایه کند که ارزششان در آن زمان حدود ۱۸.۴ میلیون دلار بود. در این بهاصطلاح «عرضه اولیه سکه» (ICO)، سرمایهگذاران بهازای هر واحد بیت کوین، ۲,۰۰۰ واحد اتر دریافت کردند. پس از این که تعداد معاملات ثبت شده در هر بلاک به مقدار مشخصی رسید یک بلاک جدید در شبکه بلاک چین ثبت می شود. به همین دلیل انجام معاملات با ارز دیجیتالی محدود به مرزهای جغرافیایی، نژادها و حتی سیستمهای اعتقادی نیست. متهم در مواجه با ادله دیجیتالی جرم خود را پذیرفت و اعتراف کرد؛ از سادگی و عدم شناخت شاکیه از ارز رمز ها سوء استفاده کرده است. سرهنگ روح الله شهبازی پور رئیس پلیس فتا کهگیلویه و بویراحمد از شناسایی و کشف پرونده کلاهبرداری اینترنتی با موضوع سرمایه گذاری با ارز دیجیتال خبر داد و گفت: متهم با سوء استفاده از اعتماد کاربران همچنین استفاده از عناوین ادارات دولتی در بستر اینترنت اهداف مجرمانه خود را عملی میکرد. This post has been written with the help of GSA Content Generator DEMO.

بازار ارز دیجیتال

رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوی تصریح کرد: پس از اظهارات اولیه شاکیه و مستندات موجود و همچنین با تلاش کارشناسان پلیس فتا فرد مظنونی در این رابطه شناسایی و برای اخذ اظهاراتش به پلیس فتا فراخوانده شد. سرهنگ داود معظمی گودرزی رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت از کشف پرونده و دستگیری مجرم سایبری در خصوص سرقت ارز دیجیتال به ارزش سه میلیارد و پانصد میلیون ریال نموده بود خبر داد و گفت: با مراجعه یکی از شهروندان به این پلیس مبنی بر سرقت ارز دیجیتال از وی به ارزش تقریبی سه میلیارد و پانصد میلیون ریال، موضوع در دستور کار پلیس فتا پایتخت قرار گرفت. وی در تشریح این خبر افزود: با مراجعه شهروندی مبنی بر سرمایه گذاری و دریافت سود به صورت ارز دیجیتال از یک وبسایت اینترنتی موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت. وی ادامه داد: این سایت برای تماس و تبادل اطلاعات با کاربران خود از لینک تلگرام استفاده کرده که همین موضوع برای اثبات غیرمجاز و کلاهبردار بودن سایت کافی میباشد. وی افزود: شاکیه بدنبال ضرر هنگفت مالی خود در حالی که تمام سرمایه مالی چند ساله خود را دست داده می دید عنوان داشت؛ در جمعی از دوستانش می شنود که آینده ارزهای دیجیتالی شگفت انگیز بوده و سرمایه گذاری در این بخش از آورده مالی چشمگیری برخوردار خواهد شد و با طمع کسب منفعت مالی سرمایه زندگی بیست ساله و تمام پس انداز مالی و سرپناه خود را در این مسیر بدون دانش فنی و مهارت در حوزه ارز رمز ها سرمایه گذاری می کند و پس از چند روز متوجه می شود، فردی بادسترسی به رمز وی موفق به سرقت بیت کوین ها شده است. This post was generated with the help of GSA Content Generator Demoversion!

ولیکن ارز رمزنگاری شده یکی از زیرمجموعههای ارز دیجیتالی می باشد و هدف اصلی در آن افزایش حریم خصوصی است. اما گذشته از ساختار غیرمتمرکز ارز رمزنگاری شده تفاوت های دیگری با ارز دیجیتالی دارد. سرهنگ شهبازیپور گفت: شاکی در تحقیقات مقدماتی اظهار داشت توسط یکی از آشنایان با وبسایتی که تحت عنوان سرمایهگذاری فعالیت میکرد آشنا شدم بنده نیز با اعتماد بیجا و عدم انجام تحقیقات در این زمینه اقدام به عضو شدن در این وبسایت کردم و مبلغ ۹۰۰ میلیون ریال جهت سرمایهگذاری به حساب متهم و فرد ناشناس دیگری انتقال دادم و قرار شد پس از گذشت یک ماه طی یک نوبت مبالغی به عنوان سود حاصله از سرمایه گذاری پرداخت شود که با گذشت مدتی متوجه شدم وبسایت مذکور از دسترس خارج شده و دیگر فعالیتی ندارد. احتمالا ندانسته طعمه کلاهبرداران میشوید، یا خودتان کیف پولتان را دو دستی تقدیم هکرها میکنید (بدون اینکه بدانید) و ریسکهای دیگری که متوجه افراد ناآگاه است. افراد به دلایل متفاوتی به استخراج ارزهای دیجیتال میپردازند که از جمله این دلایل میتوان به یافتن منبع درآمدی متفاوت و بدست آوردن آزادی مالی بیشتر، بدون دخالت دولتها و بانکها اشاره کرد. سرهنگ جهانشیری با اشاره به انتقال متهم به همراه پرونده به دادسرای رسیدگی به جرایم رایانه ای گفت: با توجه به ماهیت فضای سایبری توصیه می شود مراقب تبلیغات اغوا کننده فضای سایبر در خصوص کسب درآمد در حوزه ارز رمزها باشند. Article was created with the help of GSA Content Generator Demoversion.

  • ویلی لدونویرتا
  • تایید تراکنشها در شبکه بیت کوین
  • توکن کاربردی یا خدماتی (Utility Token Or App Coin)
  • قوانین رگولاتوری
  • نیک سابو

جهانشیری گفت: کارشناسان پلیس فتا استان پس از اخذ اظهارات متهم و بررسی ادله فنی موجود ارتباط بین ارز رمز های سرقت شده و مدارک موجود را کشف واثبات نمودند عامل ایجاد کیف پول با دسترسی به رمز ۲۴ رقمی اقدام به سرقت و فروش بیت کوین ها کرده است. در مرحله بعد باید نرخ مبادلات آن صرافی را بررسی کنید. در صورت داشتن حافظهای که از آن استفاده نمیکنید، میتوانید با در اختیار گذاشتن آن در شبکه از کارمزدهای دریافتی سود کنید. چراکه میتوانید آن را به پول نقد تبدیل کرده و یا با پول نقد آن را خریداری نمایید. چگونه میتوانید از بیت کوین استفاده کنید؟ از سوی دیگر، هنگام استفاده از یک کیف پول برای معامله مخفی و رمزنگاری شده، لزوماً نیازی به افشای اطلاعات شخصی خود نخواهید داشت. هرچه نسبت بیان شده، بالاتر باشد، امکان اینکه کالا، ارزش خود را حفظ کند و در طی زمان قابلیت فروش داشته باشد، بیشتر است. رایجترین نمونههای ارزرمزنگاری شده، بیت کوین، اتریوم، لایت کوین هستند. اسکات ملکر، تریدر سرشناس بازار ارزهای دیجیتال، معتقد است قیمت بیت کوین «طی ۱۰ تا ۲۰ سال آینده» از مرز یک میلیون دلار عبور میکند و ارزش بازار آن هم از ارزش بازار طلا سبقت خواهد گرفت.