اساسنامه

تهيه و تأمين مواد و كالاهاي مورد نياز و تدارك وسايل و ابزار كار و تلاش به منظور تأمين هزينه‌هاي مؤسسه. الف- مبلغ …… ريال كه در بدو تأسيس مؤسسه از سوي مؤسسين به قرار مبلغ …… ريال (نام و نام خانوادگي مدير مسئول) مبلغ …..

دعوت به جلسه عمومی موسسات توسط هریک از اعضای هیئت مدیره ، مدیر عامل یا موسسان به وسیله دعوتنامه کتبی به عمل خواهد آمد .فاصله دعوت تا تشکیل جلسه حداقل 10 روز وحداکثر 40 روز خواهد بود. امور اجرایی موسسه توسط هیئت مدیره ای متشکل از 5 نفر که برای مدت 2 سال انتخاب می شوند اداره خواهد شد. تغییر هیئت مدیره بر اساس اساسنامه و طبق صورت جلسه ی تنظیمی توسط موسسان خواهد بود. نمایندگی و وکالت تام اعطا نمود تا ضمن مراجعه به ثبت شرکتهای اقدامات لازمه قانونی را در زمینه ثبت مرکز / موسسه و امضای دفاتر مربوطه انجام دهد. مشارالیه با قبول به سمت متعد به انجام وظایف و اعمال اختیارات تفویضی گردید. ز- تغییر و اصلاح مواد اساسنامه و انحلال موسسه با رعایت ضوابطه قانونی و با تایید قبلی دبیر خانه هیات رسیدگی به امور مراکز فرهنگی.

ماده 25- دعوت مجمع عمومي با قيد دستور، روز، ساعت و محل تشكيل آن بايد به وسيله آگهي در روزنامه هاي محلي يا كثيرالانتشار و يا دعوتنامه كتبي با اخذ رسيد و يا با پست سفارشي به آخرين اقامتگاه قانوني اعلام شده عضو به موسسه انجام گيرد. ماده 21- مجمع عمومي عادي حداقل سالي يكبار و حداكثر ظرف 4 ماه پس از پايان سال مالي موسسه تشكيل مي­شود و در موارد ضروري مي توان در هر موقع از سال مجمع عمومي عادي را به طور فوق العاده تشكيل داد. 26-2) نظارت بر حسن جريان امور خانه موسيقي بر اساس اساسنامه و مصوبات مجمع عمومي. ماده 25) مجمع عمومي از ميان نامزدهاي حاضر در جلسه مجمع يك نفر را به عنوان بازرس اصلي و يك نفر را به عنوان بازرس علي البدل براي مدت يك سال انتخاب مي نمايد.

اساسنامه موسسه فرهنگی

با توجه به اینکه مدیر عامل موسسه به عنوان مجری تصمیمات هیأت مدیره ، مسئولیت های اداری و اجرایی موسسه را عهده دار است . می تواند با داشتن حق عزل و نصب کارکنان و اداره و تمشیت امور و تدوین طرح ها و برنامه ها و ایجاد ارتباط و همکاری با مسئولان و اشخاص حقیقی و حقوقی و جلب مشارکت آنها در انجام فعالیتهای موسسه اقدامات لازم را انجام دهد و در قبال موسسه و هیئت مدیره مسئول است . ماده 41- هیأت مدیره و مدیرعامل موسسه باید در اقدامات خود مصلحت و صرفه و غبطه موسسه را مراعات کند و از اقداماتی که خارج ازحدود وظایف و اختیاراتی است که در قوانین و مقررات موضوعه، ضوابط و مقررات سازمان دارالقرآن الکريم و اساسنامه موسسه برای آن تعیین شده است خودداری نمایند.

وکیل در کریم خان

همکاری با ارگان‌های دولتی (فرهنگی، اموزشی و …) که در جهت بالابردن کیفیت اجرای اهداف موسسه موثر باشد. کنترل و نظارت مداوم بر سرمایه و امر مدیریت و نظام مالی موسسه از طریق بازرس . موضوع موسسه عبارت است از انجام هر گونه اقدام وعملی که اهداف موسسه ایجاب نماید. در ذیل ضمن بررسی این شرایط و به مدارک مورد نیاز جهت ثبت موسسه می پردازیم.

  • هنرهای نمایشی شامل بازیگری، کارگردانی، کتابداری، روزنامه نگاری، نویسندگی، موسیقی صفحه آرایی کتاب و نشریات، عکاسی، فیلمبرداری، نورپردازی، چهره سازی، گریم، دروس قرآنی، نهج البلاغه و نظایر این‌ها است.
  • ب) بررسی وتصویب برنامه های آموزشی، پژوهشی ، دانشجویی و فرهنگی که از طرف رئیس موسسه پیشنهاد می شود.
  • مدیرتصفیه موظف است به حساب مطالبات، دیون و تمامی اموال و دارایی‌های بنیاد رسیدگی و نسبت به وصول مطالبات و پرداخت بدهی‌ها اقدام و گزارش نهایی را به مؤسسان(مجمع عمومی)تسلیم نماید.
  • صدور آگهی ثبتی تاسیس تا انتشار روزنامه رسمی حدود چهارده روز کاری زمان می برد.
  • انحلال موسسه یا به صورت اختیاری و توسط اخذ تصمیم مجمع عمومی فوق العاده میباشد و یا توسط حكم دادگاه انجام میپذیرد .

این تغییر در نهایت منجر به تأسیس «موسسه فرهنگی هنری پیام آزادگان» شد. این اتفاق با ادغام سه نهاد ایثارگری- ستادآزادگان، بنیاد جانبازان و بنیاد شهید – مصادف بود. در واقع میتوان ستاد آزادگان را از نظر بودجه، امکانات، تعداد و… کاملاً آشکار بود که بعد از ادغام تمام فرصتهای ثبت برند ارتقاء و پیشرفت در اختیار مدیران بنیاد شهید و بنیاد جانبازان و کارکنان آنجا قرار میگرفت و یکی از مهمترین تبعات آن؛ یعنی داستان کمرنگ شدن آزادگان از صحنه ی جامعه ی ایثارگری به واقعیت میپیوست. در این مرحله بانیان موسسه، به موقع پرچم در حال فرود آزادگان را به دست گرفتند.

18-2) حد نصاب لازم براي رسميت مجمع عمومي فوق العاده حضور دو سوم اعضاء خواهد بود و در صورتي كه حد نصاب لازم حاصل نگردد مجمع براي بار دوم با حضور نصف به علاوه يك اعضاء رسميت خواهد داشت و تصميمات با اكثريت آراء اعضاء حاضر معتبر خواهد بود. 16-2 ) جلسات مجمع عمومي عادي با حضور دو سوم اعضا رسميت خواهد يافت . 3) ثبت خانه موسيقي در اداره ثبت شركت ها و موسسات غير تجاري .

تبصره 1- بازرس يا بازرسان موظفند گزارش جامعي راجع به وضع موسسه به مجمع عمومي عادي تسليم كنند. گزارش بازرس بايد لااقل 10 روز قبل از تشكيل مجمع عمومي عادي جهت مراجعه اعضاء در موسسه آماده باشد. در صورتيكه بازرسان موسسه متعدد باشد هر يك مي توانند به تنهايي وظايف خود را انجام دهند. ليكن كليه بازرسان بايد گزارش واحدي تهيه كنند در صورت تغییرات شرکت وجود اختلاف نظر بين بازرسان موارد اختلاف با ذكر دليل در گزارش درج خواهد شد. ماده31- در مجمع عمومي عادی، رأی گیری برای انتخاب هیأت مدیره و بازرسان باید به صورت کتبی (باورقه) انجام گیرد ولی سایر تصمیم­گیری­های مجامع عمومی عادی را می­توان با قیام و قعود برگزار کرد. تبصره 1- تأييد نمايندگيهاي موضوع اين ماده با مقام دعوت کننده است.

وکیل در گرگان

ماده 19- پذیرش دانشجو برای “موسسه” با مجوز “وزارت” و به شیوه ای که این “وزارت” تعیین میکند صورت می پذیرد. 17- تأسیس و گسترش کتابخانه ها به منظور تأمین کتب، مجلات، جراید و محصولات و تجهیزات صوتی تصویری که اساساً مرتبط با زندگی و فرهنگ مردم کشورهای ثبت شرکت در تهران عضو باشند و فراهم کردن تسهیلات جهت تکثیر اطلاعات برای محققان، اساتید، خبرنگاران و غیره. تمام حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به موسسه خیریه فرهنگی جواد الائمه میباشد. اقدامات بازرس در اجرای وظایف خود نباید مانع جریان کارهای عادی موسسه گردد.

اخذ مجوزهای وارداتی و صادراتی، اختلافات در واردات کالا و ممنوعیتهای گمرکی، در دفاتر واردات و صادرات

ماده 15- هيأت مديره موظف است با در نظر گرفتن شرايط مؤسسه، ظرف مدت حداکثر 6 ماه از خروج عضو، در صورتي که آورده­اي داشته است وفق مقررات نسبت به باز پرداخت آورده عضو اقدام و با ايشان يا ورثه قانوني ايشان تسويه حساب نماید. ماده 13- خروج عضو از موسسه اختياري است و نمي­توان آن را منع كرد. در این صورت عضو مستعفی تقاضای خروج از مؤسسه را به طور کتبی به هیات مدیره مؤسسه ارائه خواهد نمود. صلاحیت حرفه‌ای و عمومی مؤسسین اولیه، مجمع عمومی، به تأیید هیأت رسیدگی به امور مراکز فرهنگی می‌رسد. هرگونه تغییر در موضوع و اهداف بنیاد باید قبل از ثبت تغییرات با اطلاع و تأیید هیأت رسیدگی به امور مراکز فرهنگی انجام شود. ماده 21) اعضاء هيئت مديره از بين خود يا خارج از آن يك نفر را به عنوان مديرعامل با اكثريت مطلق اعضاء حاضر براي مدت دو سال با حقوق و مزايا و اختيارات اجرايي معين در چارچوب و مصوبات هيئت مديره انتخاب مي نمايد.

تبصره 1- كليه اعضاء موسسه مي­توانند در مجامع عمومي حضور يافته و در رابطه با دستور جلسه و تصميمات آن رأي دهند. تبصره 1- افزايش سرمايه مؤسسه با تصویب مجمع عمومي فوق العاده ممكن خواهد بود. هریك از مؤسسین در زمان حیات خود یک نفر را به عنوان جانشین خود به سایر مؤسسین معرفی می‌نماید تا بعد از تصویب مجمع عمومی به عنوان فرد جایگزین پس از ایشان مشغول به کار شده و همکاری با بنیاد را آغاز نماید. در صورتی که انتخاب جایگزین توسط هریک از اعضا فراهم نشود، انتخاب جایگزین حداقل با four رأی توسط مجمع عمومی صورت می‌پذیرد. سرمایه‌گذاری و مشارکت با اشخاص حقیقی و حقوقی به منظور بالا بردن سطح کارآیی و توانایی‌های مالی بنیاد. 20-25) اجراي مصوبات شوراي عالي خانه موسيقي و ابلاغ موارد لازم الاجرا به مديرعامل.