ارز دیجیتال چیست – ارز های دیجیتالی چه کاربردی دارد

اگر بخواهیم برای انواع ارزهای دیجیتال مثال بزنیم، میتوانیم به این موارد اشاره کنیم: بیت کوین (Bitcoin)، بیت کوین کش (Bitcoin Cash)، لایت کوین (Litecoin)، زی کش (Zcash)، ریپل (Ripple)، اتریوم (Ethereum)، اتریوم کلاسیک (Ethereum Classic) و استلار لومنز (Stellar Lumens). ارزهای دیجیتال در پاسخ به مشکلات و ضعف سیستمهای سنتی مالی به وجود آمدهاند. هدف اصلی Ethereum ایجاد مجموعهای غیر متمرکز از محصولات مالی است که هرکسی، صرف نظر از ملیت، قومیت و مذهب در دنیا، بتواند به آن دسترسی آزاد داشته باشد. امروزه ارزهای مجازی دیگری مانند اتریوم برای ایجاد سیستمهای مالی غیرمتمرکز ایجاد شده است. «تتر» (Tether | USDT) یکی از ارزهای دیجیتال برپایه بلاکچین است که پشتوانه آن میزان برابری از ارزهای فیات مانند دلار ایالات متحده آمریکا، یورو و ین ژاپن هستند که در حساب بانکی معینی نگهداری میشوند. مقدار سود ناشی از خرید ارز دیجیتال چقدر است؟ قابلیتهایی مانند خرید کردن، سرمایهگذاری، انتقال ارزش و غیره بیت کوین را تبدیل به محبوبترین رمز ارز کردهاند. در حال حاضر بیت کوین و اتریوم محبوبترین رمزارزهای جهان هستند.( برای آگاهی از انواع ارزهای دیجیتال دوره آموزش ارزهای دیجیتال مکتبخونه را دنبال کنید). بیش از یک دهه از راهاندازی ارزهای دیجیتال میگذرد.

  • معرفی ارزهای دیجیتال و اصطلاحات کاربردی
  • روش خرید و فروش ارزهای دیجیتال
  • Coin as a Service (رمزارزهای خدمت دهنده)
  • اتصالات (کابل)
  • دستگاه استخراج مناسب استخراج بیت کوین

این بدان معناست که اگر اقتصاد یک کشور دچار مشکل شد، ارزش ارز دیجیتال کماکان ثابت خواهد ماند. پس به زبان ساده، ارز دیجیتال یا پول دیجیتال، پول الکترونیکی است که توسط انسان قابل لمس نیست. آلت کوینهای دیگری هم وجود دارند که مورد تایید قرار گرفتهاند. هرکدام از این والت های ارز دیجیتال ویژگیها و کاربردهای متفاوتی دارند. ارزهای مجازی نوعی ارز دیجیتال تنظیمنشده هستند که به وسیله برنامههای کامپیوتری ایجاد و کنترل میشوند. تمام تراکنشهای انجام شده به وسیله ارزهای دیجیتال به صورت شفاف ثبت میشوند. عده اندکی از افراد از پیدایش انواع ارز دیجیتال اطلاع دارند. ارزهای دیجیتال به تایید هیچ بانک یا ارگان دیگری نیاز ندارند و ماهیتی غیرمتمرکز دارند. آنها در بلاک چین برای اضافه کردن این بلاک از تراکنشها به یک امضا نیاز دارند. بهلطف ساختار توزیعشده و غیرمتمرکز اتریوم، پس از پیادهسازی یک برنامه روی شبکه اتریوم، این برنامه دیگر قابلتوقف و دستکاری نیست، حتی اگر خود خالق آن بخواهد. اظهارات اخیر جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، باعث دلگرمی دارندگان بیت کوین و جهش قیمتی مجدد آن شد. This content was written with GSA Content Generator DEMO.

هر یک از ارزها اهداف متفاوتی را دنبال میکنند.

به زبان عامیانه بیت کوین یک ارز دیجیتال است که از کدهای کامپیوتری ساخته شده است. بنابراین میتوان از یک آدرس اتریوم برای ذخیره این توکن هم استفاده کرد. از آنجا که آنها ابزاری برای تراکنشها در دنیای تجارت، مالیات و اقتصاد هستند، بنا به کاربرد و شیوه استفاده است که میتوان مثبت یا منفی بودنشان را قضاوت کرد. صد ها نوع ارز دیجیتالی وجود دارد اما مهم ترین آن ها به ترتیب بیت کوین، ریپل ، اتریوم و لایت کوین می باشد که در ایران بیت کوین از محبوبیت بیشتری نسبت به سایر ارز های دیجیتال برخوردار می باشد. کاربران عادی با داشتن کیف پول و ایجاد یک حساب در صرافی معتبر میتوانند ارزهای دیجیتال را معامله کنند. هر یک از ارزها اهداف متفاوتی را دنبال میکنند. تتر (USDT) یکی از استیبل کوینها به حساب میآید که دلار آمریکا پشتوانهی آن است. به تدریج و نظر به چالشهایی که استفاده از سکههای فلزی درپی داشت، بحث استفاده از چیزی تحت عنوان پول کاغذی مطرح شد. کیف پولهای نرم افزاری از نظر دسترسی راحتتر هستند، اما امنیت آنها چندان زیاد نیست. با اینکه بیت کوین آدرس دیجیتال هر کیف پول را ذخیره میکند، اما سیستم بیت کوین، نام افرادی را که مالک کیف پول هستند، ذخیره نمیکند. Article was created with the help of GSA Content Generator Demoversion!

بیت کوین محدودیت عرضه دارد، اما اتر نامحدود عرضه خواهد شد. همچنین قوانینی در شبکه بیت کوین وجود دارد که به شما کمک می کند به طور کامل تمام تراکنش ها را در این سیستم زیر نظر داشته باشید. براساس رمز ارز مورد نظر خود میتوانید بهترین کیف پول را انتخاب کنید. این ارز دیجیتال همچنان از نظر سرمایه بازار و پایگاه کاربری در صدر ارزهای دیجیتال قرار دارد. به طور کلی سه نوع کیف پول ارز دیجیتال وجود دارد؛ کیف پول سختافزاری، نرمافزاری و کاغذی. اتریوم یک پلتفرم نرمافزاری غیرمتمرکز است که امکان ساخت و اجرای قراردادهای هوشمند و برنامههای غیر متمرکز را فراهم میکند. کیف پول کاغذی یک برگه است که آدرس عمومی و کلیدی خصوصی کیف پول محسوب میشود. به عبارتی دیگر، بیتکوین فعالیتهای بانکهای مرکزی معاصر را به صورت خودکار انجام میدهد و با برنامهنویسی آنها به صورت کدهای «غیرمتمرکزسازی شده» (Decentralized) در میان میلیونها اعضای شبکه – که هیچکدام امکان تغییر کدها را بدون موافقت سایرین ندارند – آنها را پیشبینیپذیر و به صورت مجازی تغییر ناپذیر میکند. فینیکس ابزارهایی همچون ماشین حساب ارز دیجیتال در اختیار کاربران خود قرار میدهد تا بتوانند فعالیت علمی و دقیقی در بازار رمز ارزها داشته باشند. This has been created by GSA Content Generator Demoversion!