آنچه که باید بدانید – بیت کوین

ارزهای پشتیبانی شده عبارتند از بیتکوین، اتریوم، ریپل، لایت کوین، دش، بیت کوین کش، زیکش، مونرو، بیت کوین گلد، اتریوم کلاسیک، آیوتا، نئو، اییاس، ترون، استلار، کاردانو، بیت کوین اس وی، دوج کوین، بایننس کوین، تتر، پرفکت مانی و ووچر پرفکت مانی. البته در بحث سرعت تراکنشها سایز بلاک هم اهمیت دارد که در بیت کوین محدود به ۱ مگابایت است. زمانی که بیت کوین را برای کسی انتقال میدهید، هیچ راهی برای لغو یا بازگرداندن آن وجود ندارد، مگر این که شخص دریافت کنند بخواهد بیت کوین را به شما بازگرداند. در آن وجود ندارد. به بیت کوین به صورت یک سرمایه ی در معرض ریسک زیاد، نگاه کنید و به هیچ وجه پولی را که توانایی باختن آن را ندارید، با بیت کوین پس انداز نکنید. برای کشورهای تحت تحریم هم این بیت کوین به عنوان فرصتی برای دور زدن محدودیتها محسوب میشود اما محدودیتهای این رمز ارز تردیدهای زیادی را درباره امکان استفاده راهبردی از آن به وجود آورده است. در پشت فرایندهای شبکه بیت کوین، یک دفتر حساب عمومی به نام بلاک چین قرار دارد.

  • تفاوت در مقیاس
  • قیمت دستگاه (ها)
  • کریپتوکارنسی ها
  • تقاضای روبه رشد
  • شفاف است

از آنجا که این یک دفتر حساب عمومی است، تلاشهای اشتباه یا تقلب میتواند به راحتی توسط هر کسی قابل تشخیص و اصلاح باشد. هر تراکنشی که صورت میگیرد در یک دفتر حساب گسترده عمومی به نام بلاک چین ذخیره میشود. با این حال ذخیره تمام رمزارزها در کیف پولهای مبتنی بر موبایل، دسکتاپ یا کیف پولهای آنلاین نیز امکان پذیر است. صدور مجوز برای استخراج رمز ارزها اقدامی در راستای شفافیت این صنعت محسوب میشود و به گفته مسئولان وزارت صمت در صورتی که مصرف برق ماینرها کمتر از حد صنعتی شدن باشد برای آنان مجوزی صادر نمیشود اما کسانی که امکانات اساسی استخراج ارز دیجیتال یعنی برق و زمین را دارند میتوانند بدون دریافت مجوز استخراج مستقیما پروانه بهره برداری دریافت کنند. ازآنجاکه مصرف استخراج بیت کوین از مجموع مصرف برق بسیاری از کشورها بیشتر است، تولیدکنندگان برق هستهای برای این امر راهحلی در نظر دارند. در بیشتر ارزهای دیجیتال همچون، بیتکوین، بیتکوین کش و خیلی از رمزارزهای دیگر اندازهی بلاکها در شبکه ثابت است. اگر بیت میت بتونه کارمزدهای خرید و فروش رو کمتر کنه رضایت من خیلی بیشتر میشه.

آموزش کریپتوکارنسی

شما برای خرید بیت کوین دو راه پیش رو خواهید داشت. بیت کوین برای اولین بار در سال ۲۰۰۹ به عنوان یک نرم افزار متن باز توسط یک برنامه نویس ناشناس (یا گروهی از برنامه نویسان) تحت نام مستعار ساتوشی ناکاموتو معرفی شد. درحالیکه بیتکوین و انواع ارز دیجیتال در بستری کاملا غیرمتمرکز قابلاستفاده هستند و این دستاوردی تصادفی است که در طی کار کردن روی تولید پول دیجیتالی به دنیا معرفی شد. تعداد کل بیت کوین هایی که قابل استخراج هستند، ۲۱ میلیون است و بعد از استخراج این تعداد دیگر نمیتوان این رمز ارز را استخراج کرد؛ این نکته را هم در نظر داشته باشید که پاداش استخراج Bitcoin هر چهارسال یک بار نصف میشود. شما با ثبت نام و استفاده از امکان یک چنین پلتفرمی خواهید توانست در کوتاهترین زمان و با صرف کمترین هزینه ممکن، دارایی بیت کوین خود را به فروش برسانید و در صورت علاقه آن را به دیگر رمزارزهای دلخواهتان تبدیل کنید. این ارزها با بهرهگیری از یک سامانه غیرمتمرکز و غیرکنترلی، از جهت نرمافزاری مدعی عدم کنترل هرگونه واسط هستند؛ از سوی دیگر اما مکانیزمهای تشدیدپذیر سفتهبازی و بورسبازی ــ به عبارت بهتر قمار ــ در فرآیندهای خرید و فروش این ارزها بصورت فزایندهای در حال رشد است. This data was created by GSA Content Generator Demoversion!

بنابراین پس از پر کردن فرم و ارسال سفارش خود ، مقدار نهایی را که در سفارش شما چاپ شده است ، با دقت بررسی کنید. اما در حقیقت این افراد در قبال صرف زمان و انرژی قابل توجه، تنها مقدار ناچیزی بیت کوین دریافت خواهند کرد. در مرحله بعد وارد بازار شده، مقدار بیت کوین و قیمت مدنظر خود را برای فروش وارد نمایید. از مشهور ترین این ارزها می توان به “بیت کوین” اشاره کرد. برای جلوگیری از تقلب، تغییر دادههای بلاک چین و حمله به سیستم، نیاز به راهکاری غیرمتمرکز است تا یک خرابکار نتواند بدون اجازه اکثریت کاری از پیش ببرد. به دلیل وجود فرایند تایید، ممکن است تکمیل یک تراکنش در شبکه بیت کوین، چند دقیقه زمان ببرد. معامله گران روزانه زمان زیادی را صرف خیره شدن به صفحههای کامپیوتر خود میکنند و معمولاً تمام معاملاتشان را در پایان هر روز میبندند. برای اینکه از ایجاد بلاکهای متعدد و دستکاری شبکه جلوگیری شود، فقط نودهایی که ماینر هستند حق ساخت بلاک را دارند.